bieganie latem
Wcale nie musimy mieć drogiego sprzętu żeby ćwiczyć latem. Na początek wystarczą  wygodne buty sportowe.  Najprostszy sport to oczywiście bieganie |fot.: Fotolia

Letnie aktywności sportowe

Lato to czas kiedy mamy większą ochotę na uprawianie sportu. I nic dziwnego ładna pogoda zachęca nas do wyjścia na dwór. Nie ograniczają nas ciężkie ubrania… Na jakie aktywności warto postawić latem.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Wcale nie musimy mieć drogiego sprzętu żeby ćwiczyć latem. Na początek wystarczą  wygodne buty sportowe.  Najprostszy sport to oczywiście bieganie. Jeżeli dopiero zaczynamy przygodę z tą dyscypliną, to nie przesadzajmy z tempem i długością trasy. Systematycznie zwiększajmy intensywność naszego wysiłku… Jeżeli do tej pory prowadziliśmy raczej siedzący tryb życia to dawkujmy sobie wysiłek fizyczny stopniowo. Zaczynajmy od spokojnych spacerów. Nasze ciało będzie miało czas żeby się przyzwyczaić do rewolucji, jaką chcemy mu zafundować. Dzięki temu unikniemy bolesnej kontuzji oraz przemęczenia.

Inny sposób na letnią aktywność fizyczną to jazda na rowerze. W większych miastach nie musimy mieć nawet swojego jednośladu. Coraz więcej miast i miasteczek oferuje swoim mieszkańcom rowery miejskie. Wynajęcie takiego pojazdu kosztuje naprawdę grosze. My dodatkowo nie musimy się martwić gdzie będziemy przechowywać nasz rower. Nie interesuje nas też kwestia kradzieży. Rowery miejskie to świetny wybór dla tych, którzy jedzą raczej sporadycznie. I nie opłaca im się zakup własnego pojazdu. Z czasem taka aktywność fizyczna może wejść nam w krew i zdecydujemy się na zakup wymarzonego roweru…

A co z siłownią? Karnet potrafi kosztować naprawdę sporo. A my nie mamy do końca pewności, że będziemy ćwiczyć regularnie. Na szczęście możemy ćwiczyć na świeżym powietrzu. Coraz częściej możemy spotkać siłownie na świeżym powietrzu. Korzystanie z nich jest oczywiście całkowicie darmowe.

Taki trening to świetne urozmaicenie, jeśli na co dzień uprawiamy inne dyscypliny sportu i nie przepadamy za chodzeniem na siłownię.

Na lądzie i na wodzie

Wakacje to też czas, kiedy chętniej wyruszamy nad wodę. Jakie sporty możemy uprawić. Po pierwsze pływanie. Ten rodzaj aktywności fizycznej jest korzystny praktycznie dla każdego z nas. Pomoże, gdy borykamy się z bardzo dużym nadmiarem kilogramów. Pływając spalamy kalorie, ale przy tym nie obciążamy nadmiernie naszych stawów i kręgosłupa. Pływać powinny też panie, które walczą z tak nielubianą przez nas pomarańczową skórka, czyli cellulitem.

Inna ciekawa forma wodnej aktywności to aerobic wodny.  Najczęściej takie zajęcia prowadzone w grupach, na basenach, lecz nic nie stoi na przeszkodzie abyśmy ćwiczyli sami…   Jak wcześniej wspominano woda ochrania nasze stawy przed kontuzjami i przeciążeniami. Z drugiej strony stawia też większy opór niż powietrze. Tym samym ćwicząc w wodzie spalamy więcej kalorii. A więc nasze ćwiczenia są zdecydowanie bardziej efektywne.

Podsumowując lato to świetny okres na rozpoczęcie swojej przygody ze sportem lub powrót do aktywności fizycznej po dłuższej przerwie. Do wyboru mamy wiele różnych sportów.  Warto zdecydować się na któryś z nich i zadbać o swoją kondycję przed długą i mroźną zimą…

AWY

About admin

Check Also

eksploracja kosmosu

Podróże kosmiczne: przyszłość eksploracji i kolonizacji

Podróże kosmiczne otwierają nowe horyzonty dla ludzkości, rysując obiecującą przyszłość w zakresie eksploracji i kolonizacji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *