minimalizm w salonie
Minimalistyczne projekty skupiają się na prostych liniach i czystych powierzchniach | fot.: Fotolia

Zastanawiasz się jak urządzić salon? Oto ładne i praktyczne rozwiązania do minimalistycznego salonu

Czasami zastanawiamy się, czy jesteśmy jedynymi rodzicami małych dzieci, którzy tęsknią za minimalizmem. Kiedy zabawki są rozproszone wszędzie i nie chce się ich nam ponownie zabierać, marzymy o nowoczesnym i minimalistycznym wystroju salonu. Wiemy, że lata lecą, dzieci dorosną, a my będziemy mogli urządzić swój salon minimalistycznie i po swojemu. Do tego czasu musimy jednak radzić sobie w inny sposób – właśnie dlatego kochamy poniższe pomysły!

1. Proste kombinacje kolorów

Kiedy myślimy o minimalistycznych projektach salonów, przychodzą nam na myśl podstawowe kombinacje kolorów, takie jak czerń i biel. Są nowoczesne i ostre, ale pamiętaj, że dużo bieli może być trudne do utrzymania w czystości, nie obywa się więc bez wyzwań. Proste kombinacje kolorów są łatwe do osiągnięcia w każdym domu. Zacznij od dwóch podstawowych neutralnych kolorów ścian i pomyśl o dodaniu barwnego akcentu. Jasny kolor może stanowić wyjątkowy akcent sam w sobie – w neutralnym schemacie, takim jak połączenie czerni, szarości i bieli.

2. Inspiracje z natury

Jeśli chodzi o bardziej minimalistyczny salon, inspirowanie się kolorami i teksturami z natury tworzy czystą atmosferę, której czasami pragniemy. Kamienne i drewniane wykończenia oferują niesamowity kontrast i naprawdę nowoczesny charakter. Sprawdzają się w prostym podejściu do projektowania i stanowią świetną alternatywę, jeśli nie podobają Ci się kombinacje projektowe, dotyczące raczej kontrastu i koloru.

Utrzymanie salonu w jasnych kolorach nada pomieszczeniu nowoczesną atmosferę w minimalistycznym stylu. Pożegnaj się z zasłonami lub zmień je na lżejsze i ciesz się swoimi widokami z zewnątrz. Kolory i tekstury z natury tworzą przytulny, minimalistyczny salon.

3. Zrób miejsce dla przestrzeni

Minimalistyczny design to posiadanie tylko tego, co niezbędne, zacznijmy więc od mebli. Spójrz na wszystko, co masz w pokoju i zadaj sobie pytanie: czego naprawdę potrzebujesz, aby żyć wygodnie? Następnie pozbądź się reszty. Jeśli możesz przeżyć bez tych rzeczy, to nie muszą znajdować się w salonie.

Pamiętaj, rzeczy nie muszą zniknąć na zawsze. Po prostu umieść je w innym pokoju, piwnicy lub garażu i spróbuj nie otaczać się nimi chociaż przez chwilę. Gwarantujemy, że nie zapomnisz o nich już w bardzo krótkim czasie.

4. Sekretem czystych powierzchni są półki

Minimalistyczne projekty skupiają się na prostych liniach i czystych powierzchniach. Na tym polega wyzwanie stworzenia salonu, który będzie funkcjonalny również dla rodziny. Minimalistyczny wygląd można uzyskać za pomocą regałów i szafek. Sekret czystego i minimalnego domu to miejsce, w którym można ukryć wszystkie rzeczy! Jeśli masz dużo rzeczy, które musisz przechowywać, zamknięte szafki mogą być najlepszym rozwiązaniem. Dzięki nim będziesz mieć więcej otwartej przestrzeni i możliwość tworzenia pustej przestrzeni, która jest kluczowa dla minimalistycznego wyglądu i dobrego samopoczucia. Zbierz też wszystko z podłogi – podłoga powinna być największą czystą powierzchnią w pokoju.

5. Mniej znaczy więcej

Zawsze pamiętaj, że w minimalistycznych projektach salonu mniej znaczy więcej. Może to być trudne, jeśli masz rodzinę, ale jeśli zaczniesz podejmować świadome decyzje projektowe, osiągniesz wspaniałe rezultaty.

Jeśli nie masz pewności, czy powinieneś położyć coś z powrotem w salonie, podpowiadamy – nie kładź. Poświęć trochę czasu, aby sprawdzić, czy tego potrzebujesz i tęsknisz za obecnością w salonie. Dotyczy to wszystkiego – obrazów na ścianach, książek na półkach, a nawet zabawek!

Najlepszy i najładniejszy salon, to pomieszczenie, w którym panuje ład i porządek. Usuń niepotrzebne rzeczy, postaw na prostotę i jasne kolory, a od razu poczujesz większą i bardziej przyjazną przestrzeń!

KGR

About admin

Check Also

stylowa przestrzeń minimalizm

Minimalizm w domu: skuteczne i stylowe metody uproszczenia przestrzeni

Minimalizm w domu to nie tylko trend w designie, ale także sposób na życie, który …

2 komentarze

  1. Ciekawy artykuł i cenne porady. Jeśli chodzi o inspiracje to polecam każdemu zajrzeć do galerii w Homebooku i na stronie Complete Home. Mają tam garść ciekawych salonowych inspiracji. W ogóle polecam też sprawdzanie stron wykonawców, bo coraz częściej trafiają tam ciekawe projekty.

  2. Czasem za pomocą niepozornych dodatków można zmienić charakter całego mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *