łagodne rasy psów
Wybór czworonożnego przyjaciela rodziny należy bardzo dokładnie rozważyć. Wiele ras psów jest z natury bardzo łagodnych, inne wymagają wprawnej ręki i treningu, ale potrafią być wdzięcznymi i wspaniałymi towarzyszami | fot.: Fotolia
Home / Styl życia / Dom / Psy przyjazne dzieciom

Psy przyjazne dzieciom

Posiadanie własnego zwierzaka jest marzeniem wielu dzieci. Rodzice jednak często są nastawieni do tego tematu bardzo sceptycznie. Jakby na to nie patrzeć, pies jest zwierzęciem, a jego zachowanie w towarzystwie małych, dokuczających mu dzieci, może być nieobliczalne. Na szczęście, niektóre rasy psów wykazują wyjątkową cierpliwość i spokój, dlatego nadają się nawet do towarzystwa dla najmłodszych dzieci. Uwaga – jak w przypadku kotów, nasze dzieci powinny wiedzieć, że pies nie jest puchatą zabawką, ma swoje prawa, a my – obowiązki wobec niego.

Idealne psy dla dzieci

Wybór czworonożnego przyjaciela rodziny należy bardzo dokładnie rozważyć. Wiele ras psów jest z natury bardzo łagodnych, inne wymagają wprawnej ręki i treningu, ale potrafią być wdzięcznymi i wspaniałymi towarzyszami. Które psy najlepiej nadają się do towarzystwa dla dzieci?

  • Berneńczyk

Berneński pies pasterski, mimo swoich potężnych rozmiarów, jest uważany za jedną z najlepszych ras dla dzieci. To wyjątkowo łagodny i wyrozumiały olbrzym, który dzielnie znosi różnego rodzaju dziecięce wybryki! Berneńczyki są bardzo spokojne i przyjacielskie, czym zjednały sobie serca wielu rodzin na całym świecie. Z powodu dużych rozmiarów, nie nadaje się jednak do mieszkań o niewielkiej powierzchni.

  • Beagle

To kolejna rasa psów, która cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Beagle są przyjazne i łagodne, ale jednocześnie są bardzo ciekawskie. Potrzebują dużej dawki ruchu, a także zapewnienia im wielu atrakcji. Jest to więc odpowiedni pies dla rodziny która kocha aktywność i spędza dużo czasu poza domem.

  • Bokser

Mimo swojej nazwy i dość groźnego wyglądu, bokser jest niezwykle łagodny dla dzieci i wręcz uwielbia spędzać czas w ich towarzystwie! Jednocześnie jest to także pies, który potrzebuje dużej aktywności. Chociaż boksery są bardzo oddane rodzinie, mogą nie tolerować innych zwierząt w domu i wykazywać wobec nich agresję.

  • Buldog francuski

Ten niewielki piesek o interesującym wyglądzie, może być wspaniałym kompanem dla starszego dziecka. Jest wesoły, żywiołowy i chętny do zabaw, a jednocześnie ma opanowany charakter i nie jest skłonny do agresji. Buldogi francuskie wymagają, aby poświęcać im mnóstwo czasu- bardzo nie lubią zostawać same!

  • Labrador

Majestatyczny, dość masywnie zbudowany i silny – labrador nie jest odpowiednim psem dla każdej rodziny. Wystarczy jednak odpowiednie wychowanie, aby stał się najlepszym towarzyszem, który chętnie będzie bawił się i spędzał czas z dziećmi.

Opieka nad psem

Decydując się na psa, rodzice powinni uświadomić dziecko, że jest to żywe zwierzę, które wymaga starannej opieki oraz pielęgnacji. Pies jest stworzeniem towarzyskim i zazwyczaj lubi spędzać czas z domownikami. Większość psów uwielbia długie spacery i potrzebuje dużej dawki ruchu, którą trzeba mu zapewnić niezależnie od pogody! Niektóre rasy- takie jak szkocki collie, berneńczyk czy samoyed, wymagają także starannej pielęgnacji sierści.

Posiadanie psa może więc nauczyć dziecko wypełniania swoich obowiązków, empatii oraz odpowiedzialności za żywe stworzenie. Kontakt z psem przynosi dziecku także mnóstwo innych korzyści- uspokaja, dodaje pewności siebie i zachęca do aktywności fizycznej.

ALA

About admin

Check Also

nowoczesny dom drewniany

Szkieletowe domy z drewna – przyszłość budownictwa

Ludzie coraz częściej zamiast tradycyjnego domu murowanego decydują się na dom drewniany w technologii szkieletowej. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *