kosmos zdjęcie
Film fantastycznonaukowy (Science Fiction) to gatunek filmowy, który zawiera w sobie elementy dorobku nauki, jednak są one rozwijane w kierunkach nieortodoksyjnych | fot.: stock.adobe.com

Fantastyka naukowa – filmy, które warto zobaczyć!

Filmy fantastycznonaukowe mają swoją rzeszę fanów. Jedni mogą kochać tego typu produkcje, inni darzą je negatywnymi uczuciami. Niezależnie od tego, popularne tytuły odnoszą ogromne sukcesy finansowe, a ich oglądalność jest ponadprzeciętnie wysoka. Czym dokładnie charakteryzują się filmy Sci-Fi? Które produkcje warto obejrzeć? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule.

Czym charakteryzują się filmy Science Fiction?

Film fantastycznonaukowy (Science Fiction) to gatunek filmowy, który zawiera w sobie elementy dorobku nauki, jednak są one rozwijane w kierunkach nieortodoksyjnych. Do najczęściej pojawiających się tematów możemy zaliczyć chociażby podróże w czasie, istniejące życie na odmiennych planetach, nieprawdopodobne zdolności człowieka, ponadprzeciętny umysł. Znajdziemy tam takie elementy jak roboty, statki kosmiczne, planety, cyborgi, doskonale rozwiniętą technologię. Najpewniej początkiem tego gatunku był film wyprodukowany w 1902 r.- „Podróż na Księżyc”.

Gwiezdne wojny

Prawdopodobnie tego tytułu nie trzeba przedstawiać nikomu. Zdecydowanie jeden z najpopularniejszych filmów fantastycznonaukowych. Jest to fikcyjne uniwersum, które zostało stworzone przez George’a Lucasa. Pierwszą część tej niezwykłej sagi można było obejrzeć w 1977 roku. Co ciekawe, nosiła nazwę „część IV”. Akcja miała miejsce 19 lat po powstaniu pewnego Imperium. Luke Skywalker wplątuje się w walkę Sojuszu Rebeliantów z Imperium. Jego spokojne życie zostało przerwane przez imperialnych „siepaczy”. Ściągali oni droidów, które przenosiły bardzo istotne dane. Po jakimś czasie Luke po raz pierwszy spotyka Obi-Wana Kenobiego, który postanawia szkolić Luke’a na wojownika Jedi. Co ciekawe chronologicznie pierwsza część pojawiła się dopiero 19 maja 1999 r. Nosiła nazwę „Gwiezdne wojny Część I: Mroczne widmo”.

Avengers

Pierwsza część tego świetnego filmu powstała w 2012 roku. Nick Fury to szef agencji SHIELD. Jej zadaniem jest czuwanie nad światowym bezpieczeństwem. W pewnym momencie planeta zostaje zagrożona, a Nick musi stworzyć drużynę, która będzie w stanie podołać nawet najbardziej niesamowitym wyzwaniom. Aby zwiększyć szansę na uratowanie planety, werbuje postacie z ponadprzeciętnymi zdolnościami. W drużynie znaleźć można: Iron Man, Hulk, Kapitan Ameryka, Thor, Czarna Wdowa, Sokole Oko. Ze względu na specyfikę każdej osoby, dojście do porozumienia nie jest łatwe, jednakże jest to jedyny sposób na to, aby ocalić świat przed katastrofą.

Incepcja

Premiera filmu odbyła się 8 lipca 2010 roku. Produkcja opowiada o ingerowaniu dzięki zaawansowanej technologii w ludzki umysł. Ma ona wpływ na marzenia senne. Głównym bohaterem jest szef zespołu, który specjalizuje się w dokonywaniu włamań do snów. Jednak aby tego dokonać, konieczne jest zagłębienie się w umysł ofiary. Przeszkodą jest żona Cobba (głównego bohatera), bowiem mężczyzna obwinia się o jej śmierć. Leonardo DiCaprio doskonale zagrał swoją rolę, co z pewnością zostało docenione przez prawdziwych fanatyków kina.

MJA

About admin

Check Also

horror film

Maraton z horrorem

Horrory jednych fascynują, drugich przerażają, a ostatecznie i tak wszyscy je oglądają. W sumie nie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *