Brendan Fraser
Brendan Fraser | fot.: Autorstwa David Shankbone - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2027582

Brendan Fraser wraca w wielkim stylu

Brendan Fraser to aktor, który wystąpił w wielu filmach i programach telewizyjnych. Najbardziej znany jest z roli w filmie „Mumia”.

Brendan Fraser urodził się w Indianapolis, w stanie Indiana, 3 grudnia 1968 roku. Jego matka, Mary, zajmowała się domem, a ojciec, Peter, był dziennikarzem. Fraser ma trzech starszych braci: Seana, Kevina i Andrew.

Fraser został wychowany w katolickim domu. Uczęszczał do katolickich szkół, w tym do całkowicie męskiej St. Francis de Sales High School w Toronto. Francisa de Sales w Toronto. Później studiował aktorstwo w American Academy of Dramatic Arts w Pasadenie w Kalifornii.

Pierwszą rolą filmową Frasera była rola w filmie Encino Man z 1992 roku. Później wystąpił w takich filmach jak School Ties, With Honors i George of the Jungle. Fraser wystąpił również w filmie The Mummy z 1998 roku oraz jego dwóch kontynuacjach, The Mummy Returns i The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor.

Oprócz swojej pracy filmowej Fraser wystąpił również w kilku programach telewizyjnych. Miał powtarzającą się rolę w dramacie medycznym Scrubs, a także wystąpił w krótkotrwałym serialu The Affair.

Brendan Fraser wraca w wielkim stylu

Aktor, który po raz pierwszy zdobył sławę na początku lat 90. dzięki rolom w takich filmach jak „Człowiek z Encino” i „George z dżungli”, w ostatnich latach przeżywa renesans popularności, między innymi dzięki głównej roli w nowym serialu telewizyjnym „The Affair”.

Ale powrót Frasera do światła reflektorów to nie tylko jego praca przed kamerą. W ostatnich miesiącach aktor otwarcie mówił o wyzwaniach, z jakimi boryka się w życiu osobistym, m.in. o rozwodzie, kłopotach finansowych i walce z depresją.

W nowym wywiadzie dla GQ, Fraser otwiera się na swoje zmagania i w końcu zaczyna czuć się znowu sobą.

„Uderzyłem w ścianę” – mówi Fraser o swojej walce z depresją. Znalazł się w miejscu w którym nie chciał być.

Fraser mówi, że jego depresję pogłębiał fakt, że przechodził przez rozwód z żoną od dziewięciu lat, Afton Smith. Rozstanie, które zostało sfinalizowane w 2008 roku, było dla Frasera „druzgocące” i pozostawiło go w poczuciu „zagubienia i dezorientacji”.

„Czułem, że zdradzam swoje własne wartości” – mówi Fraser o swoim rozwodzie. „Nie żyłem zgodnie z człowiekiem, którym chciałem być. Byłem przerażony i czułem się jak porażka”.

W latach po rozwodzie Fraser mówi, że miał trudności ze znalezieniem pracy i był zmuszony do podejmowania dorywczych prac, aby związać koniec z końcem. Rozważał nawet sprzedaż swojego domu, aby opłacić rachunki.

„Byłem zakłopotany”, mówi Fraser. Nie chciał, aby ludzie pomyśleli, że jest spłukany.

Ale Fraser mówi, że powoli zaczyna zmieniać swoje życie, po części dzięki pracy w The Affair. Program, który miał premierę na Showtime w zeszłym roku, okazał się sukcesem krytycznym i komercyjnym, a Fraser mówi, że dał mu bardzo potrzebny zastrzyk pewności siebie.

„To było naprawdę satysfakcjonujące” – mówi Fraser o sukcesie serialu. „Czuję, że wróciłem do gry”.

Fraser zawdzięcza również swoim trzem synom, Griffinowi, Holdenowi i Lelandowi, to że pomogli mu przejść przez najczarniejsze dni.

„Oni byli moim powodem, aby kontynuować,” mówi Fraser. „Chciałem być tam dla nich”.

Teraz Fraser mówi, że jest w znacznie lepszym miejscu, zarówno zawodowo, jak i osobiście. Patrzy w przyszłość i ma nadzieję, że jego historia zainspiruje innych do dalszej walki, bez względu na to, jak trudne jest życie.

Chciał aby ludzie wiedzieli że każdemu może zabraknąć pełni sił. „To jest OK, aby odnieść porażkę. Jest OK, aby upaść w dół. Ważne jest to, że można się podnieść.”

Brendan Fraser i jego wielki powrót w filmie Wieloryb

Brendan Fraser w wielkim stylu powróci w niesamowicie wymagającym filmie Wieloryb, w którym zagrał główną postać, wcielił się w chorobliwie otyłego nauczyciela angielskiego. Bohater robi wszystko, co w jego mocy, by poprawić swoje relacje z nastoletnią córką.

Od momentu rozpoczęcia zdjęć, Fraser był bardzo entuzjastycznie nastawiony do projektu. Posunął się nawet do stwierdzenia, że granie roli Charliego, było jednym z najtrudniejszych i najbardziej satysfakcjonujących doświadczeń w jego karierze.

Światowa premiera filmu Wieloryb odbyła się 4 września 2022 roku na festiwalu w Wenecji, , natomiast polska premiera kinowa odbędzie się 17 lutego 2023 roku.

KPU

About admin

Check Also

jak wytresować smoka

Jak Wytresować Smoka 3: Przygoda, która warto zobaczyć!

Jak Wytresować Smoka 3 to trzecia i ostatnia odsłona popularnej serii filmów animowanych, które zdobyły …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *