horror film
Jakie filmy grozy powinien zobaczyć każdy z nas? Oto dwa przykłady na mroczny wieczór filmowy! | fot.: stock.adobe.com

Maraton z horrorem

Horrory jednych fascynują, drugich przerażają, a ostatecznie i tak wszyscy je oglądają. W sumie nie ma w tym nic dziwnego. Każdy z nas lubi od czasu do czasu poczuć ten dreszczyk emocji i z niecierpliwością czekać na to, jak rozwinie się sytuacja na ekranie. Jakie filmy grozy powinien zobaczyć każdy z nas? Oto dwa przykłady na mroczny wieczór filmowy! Koniecznie trzeba się z nimi zapoznać!

Martwe zło (1981)

Chociaż film „Martwe zło” swoją premierę miał ponad 40 lat temu, to nadal wiele osób chętnie ogląda go ponownie. Historia opowiada o Ashu i Lindzie – parze studentów, którzy wraz ze znajomymi postanowili odpocząć od nauki i codziennego życia. Jako cel swojej podróży obierają niewielką chatkę w leśnym zaciszu. Młodzi ludzie nie kryją swojego zdziwienia, kiedy po dotarciu na miejsce okazuje się, że domek nie wygląda zbyt przyjaźnie. Pierwsze wrażenie przywodzi na myśl, że ktoś okradł i zdewastował. Mimo to grupa znajomych postanawia w nim zamieszkać i miło spędzić wolny czas. Niestety to był ich największy błąd, który będzie bardzo kosztowny. Podczas oględzin wnętrza chatki trafiają na różne dziwne przedmioty. Jednak największe zainteresowanie wzbudza nietypowa księga. Jak się z czasem okazuje, jest to legendarna Księga Umarłych. Kolejnym znaleziskiem jest taśma, na której znajduje się nagranie umożliwiające przywołanie demonów. Studenci odsłuchują ją, co sprowadza na nich ogromne nieszczęście. Czy któremuś z nich uda się wyjść z tego żywym? Czy może wszyscy będą zmuszeni pożegnać się z życiem?

Carrie (1979)

„Carrie” to kolejny ponadczasowy hit, który obowiązkowo muszą obejrzeć wszyscy zwolennicy filmów grozy. Warto wiedzieć, że jest produkcja zekranizowana na podstawie powieści słynnego pisarza – Stephena Kinga, który znany jest też jako „mistrz horrorów”. Natomiast jego powieści zawsze odnosiły sukcesy. Fabuła filmu „Carrie” rozgrywa się w niewielkim miasteczku Chamberlain. Tytułowa bohaterka to nastolatka wychowywana jedynie przez matkę. Kobieta całe swoje życie opiera na fanatyzmie religijnym. Jednocześnie traktuje swoją córkę jako zło konieczne. Dla Carrie codziennością jest prześladowanie psychiczne i fizyczne. Nie dość, że matka się nad nią znęca, to w szkole również nie jest jej łatwo. Boi się rówieśników, którzy ją prześladują i szykanują na każdym kroku. Co więcej, dziewczyna posiada zdolności telekinetyczne, czyli umożliwiające przenoszenie przedmiotów za pomocą umysł, o których wie tylko ona, ale nie do końca je rozumie. Choć czasowo udało się jej nad nimi zapanować, to w pewnym momencie powracają ze zdwojoną mocą. Kiedy nadchodzi bal maturalny, jednak z koleżanek wiedziona wyrzutami sumienia proponuje swojemu chłopakowi, by ten poszedł właśnie z Carrie. Jednak w trakcie balu rówieśnicy uznali, że jest to odpowiedni moment na okrutny żart. Nastolatka postanawia zacząć działać. Jak zakończy się ta historia? Czy Carrie w końcu odzyska spokój? Czy uda jej się uwolnić od toksycznej matki?

MPA

About admin

Check Also

jak wytresować smoka

Jak Wytresować Smoka 3: Przygoda, która warto zobaczyć!

Jak Wytresować Smoka 3 to trzecia i ostatnia odsłona popularnej serii filmów animowanych, które zdobyły …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *