suchy szampon włosy rano
Warto pamiętać jednak, że suchy szampon może być jedynie chwilową alternatywą i nie zastąpi tradycyjnego mycia włosów preparatami skutecznie oczyszczającymi skórę głowy | fot.: stock.adobe.com

Suchy szampon – na czym opiera się jego działanie, kiedy go stosować?

Suchy szampon to wynalazek, który sprawił, że wiele osób zarówno kobiet, jak i mężczyzn może szybko wyjść rano z domu, bez konieczności mycia włosów. Suchy szampon jest preparatem, za pomocą którego można szybko odświeżyć włosy wówczas, gdy nie mamy czasu ani możliwości ich umyć w sposób tradycyjny.

Różnorodne rodzaje włosów

Pielęgnacja włosów, dbanie o to, aby wyglądały bardzo dobrze, a przede wszystkim, abyśmy sami doskonale czuli się w konkretnych fryzurach to proces wieloletni. Przede wszystkim zmieniają się czasy, zmieniają się trendy związane z różnymi rodzajami cięć czy farbowań. Dlatego także nasze włosy na przestrzeni kolejnych lat będą doświadczać licznych metamorfoz. Bardzo ważne jest dbanie o nie i regularna pielęgnacja dostosowana do prywatnych potrzeb i preferencji. Każdy bowiem ma nieco inny typ włosa. Jedne będą często się przetłuszczać, inne zaś mogą się bardzo puszyć lub być przesuszone. Inaczej będą także zachowywały się włosy farbowane, ponieważ często intensywne i wielokrotne farbowanie może je przesuszać. Dlatego też warto starannie dobierać kosmetyki do pielęgnacji i stylizacji naszych włosów, aby te wspaniale się układały. Od kilku lat na rynku kosmetycznym zarówno w Polsce, jak i na świecie ogromną popularnością cieszą się suche szampony.

Kiedy nie mamy czasu umyć włosów w tradycyjny sposób, warto wówczas sięgnąć po suchy szampon

Dla wielu osób suchy szampon jest po prostu wybawieniem. Szczególnie podczas długiego dnia, kiedy nie mamy czasu odświeżyć się pod prysznicem, umyć włosy, a chcemy, aby te prezentowały się wciąż bardzo dobrze. Wówczas suchy szampon może przyjść nam z pomocą. W jaki sposób można używać tego kosmetyku i jakie daje rezultaty? Jednym z najważniejszych składników suchego szamponu jest skrobia kukurydziana lub najczęściej spotykana – ryżowa. Ma ona bowiem właściwości higroskopijne, a więc pochłania wilgoć. Łój wydzielający się z gruczołów na naszej głowie sprawia, że możemy doświadczać spoconych, przyklapniętych, nieświeżych włosów. Jeśli chcemy więc je odświeżyć, wówczas możemy użyć suchego szamponu zamkniętego w butelce z aerozolem.

Stosowanie suchego szamponu – co warto o nim wiedzieć?

Włosy należy spryskiwać u szczytu głowy, przy samej skórze. Na włosach wówczas osiądzie specyficzny biały osad. Jest to szczególnie widoczne wśród osób, które mają jasny kolor włosów. Nadmiar proszku należy wyczesać, tak aby zniwelować jakiekolwiek pozostałości po suchym szamponie. Po zastosowaniu tego preparatu zdecydowanie zauważalne będzie podniesienie włosów u nasady. Warto taką czynność wykonać na przykład przed snem. Zwiększona objętość i odświeżenie bez mycia sprawdzają się doskonale podczas długiej podróży samochodem czy samolotem, albo gdy rano nasze włosy nie wyglądają najlepiej, ale nie mamy zbyt wiele czasu na mycie i ich stylizację. Ponadto jeśli na przykład rano planujemy pójść na siłownię, po której i tak będziemy musiały umyć włosy, możemy odświeżyć je przed wyjściem na trening. Wówczas kilka psiknięć takim preparatem pozwala sprawić, że nasze włosy znów będą się wspaniale prezentować. Warto pamiętać jednak, że suchy szampon może być jedynie chwilową alternatywą i nie zastąpi tradycyjnego mycia włosów preparatami skutecznie oczyszczającymi skórę głowy.

NBL

About admin

Check Also

medycyna estetyczna dla mężczyzn

Zabiegi estetyczne dla mężczyzn: specyfika, różnice i najpopularniejsze procedury

Zabiegi estetyczne stają się coraz bardziej popularne wśród mężczyzn, którzy coraz częściej doceniają korzyści płynące …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *