kobieta czytająca ksiązkę w plenerze
Uwaga, gdy zaczniecie czytać na prawdę będzie trudno przestać. Powieść napisana jest przyjaznym językiem, dialogi są dynamiczne, dosłownie płyniemy przez tekst | fot.: stock.adobe.com

Siedmiu mężów Evelyn Hugo, czyli nieoczywista historia miłosna. Recenzja książki

Tytuł sugeruje lekką prozę kierowaną raczej do kobiet a okładka może skusić fanki Audrey Hepburn i klasycznych romansów – widnieje na niej piękną i elegancką kobieta, przywodzącą na myśl złote czasy Hollywood. Otrzymujemy jednak znacznie więcej niż barwne opisy miłosnych przygód głównej bohaterki. Historia napisana przez Taylor Jenkins Reid zostaje w głowie na długo – obyśmy przeżywali więcej takich pozytywnych rozczarowań wybierając lekką książkę na wieczór. Śledząc perypetie życiowe wielkiej gwiazdy, Evelyn Hugo, nie sposób się nudzić!

Historię zaczynamy od poznania 33-letniej dziennikarki, Monique Grant. Dziewczyna marzy o karierze i napisaniu czegoś wielkiego, gdy nieoczekiwanie kontaktuje się z nią sama … Evelyn Hugo. Zaprasza młodą redaktorkę do swojego apartamentu i składa zaskakującą propozycję. 79-letnia gwiazda pragnie, by panna Grant opisała historię jej życia. Evelyn zapowiada absolutną szczerość i stawia tylko jeden warunek – biografia może zostać opublikowana dopiero po jej śmierci.

Kim jest Evelyn Hugo?

Gdyby żyła na prawdę, pewnie przyjaźniłaby się z Marilyn Monroe. Symbol seksu, obecna na ekranach kin przez prawie cztery dekady. W latach świetności fantazjowali o niej mężczyźni a kobiety zazdrościły Evelyn sławy i urody. Jej bogate życie miłosne było przedmiotem niezliczonej ilości plotek a historia fascynowała fanów.

Dla Monique to ogromna szansa – gwarantowana możliwość zarobienia ogromnej sumy pieniędzy i zdobycia dziennikarskiej sławy. Cała sprawa jest bardzo tajemnicza – dlaczego taka gwiazda jak Evelyn wybrała właśnie ją? Przecież mogła wybierać z najlepszych dziennikarzy, piszących znacznie dłużej niż ona. Mimo początkowych wahań Monique postanawiania zaryzykować i tak poznajemy skomplikowaną historię życia Evelyn – od nikomu nieznanej nastolatki z prowincji aż do emerytowanej gwiazdy żyjącej w luksusowym apartamencie na Manhattanie.

Główna bohaterka jest postacią z krwi i kości, w żadnym stopniu nie idealną. Zresztą kto lubi czytać historie o ludziach idealnych? Evelyn jest egoistką, pragnącą sławy i pieniędzy – będziemy mogli obserwować jak decyzje podejmowane przez aktorkę (nie zawsze poprawne z punktu widzenia etyki) wpływają na rozwój jej kariery. Dowiemy się też, kto był największą miłością jej życia.

Romanse Evelyn

Jeśli myślicie, że ta książka jest o mężczyznach – mocno się zdziwicie. Oczywiście mężczyźni odegrają olbrzymią rolę w życiu Evelyn – wraz z Monique będziemy mieli okazję poznać prawdziwe oblicze każdego z siedmiu mężów gwiazdy; a dowiemy się znacznie więcej niż dotąd powiedziały światu kolorowe magazyny! Który z mężów okazał się być jednocześnie jej najlepszym przyjacielem? Który był największym rozczarowaniem? Kogo aktorka pokochała najmocniej? Evelyn nie będzie mieć przed nami tajemnic.

Uwaga, gdy zaczniecie czytać na prawdę będzie trudno przestać. Powieść napisana jest przyjaznym językiem, dialogi są dynamiczne, dosłownie płyniemy przez tekst. Z każdą stroną jesteśmy tylko bardziej ciekawi jak historia się zakończy, a im bardziej się w nią zagłębimy, tym więcej niespodzianek na nas czeka. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z fascynującym życiem Evelyn Hugo, to świetny wybór na jesienny wieczór z książką i kubkiem herbaty. Taki prezent doceni też mama lub przyjaciółka!

 

AMA

About admin

Check Also

Henryk, książę Sussexu (2019)

Ten drugi – recenzja

„Ten drugi” to biografia księcia Harry’ego, która wstrząsnęła całym światem. Książka pełna surowej, a nawet brutalnej szczerości, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *