siłownia trening
Wiele osób zwleka z rozpoczęciem treningów na siłowni nie z powodu braku motywacji, a z powodu niewiedzy, jak się w tym miejscu zachować | fot.: stock.adobe.com

Różne rodzaje treningów siłowych – czym się różnią i co dzięki nim osiągniesz?

W ostatnich latach bardzo popularnym trendem stało się prowadzenie zdrowego trybu życia. Nie tylko social media, ale także ogólny wzrost świadomości społeczeństwa na temat tego, jak ważne jest dbanie o zdrowie w kontekście fizycznym sprawiło, że coraz więcej z nas decyduje się na treningi na siłowni. Część z nas chce tylko zgubić dodatkowe kilogramy, część marzy o wysportowanej, umięśnionej sylwetce. Ta druga kwestia jest zdecydowanie trudniejsza do osiągnięcia, tak jak pierwsza wymaga podstawowej wiedzy na temat diety i treningów. Jak wyrzeźbić swoje ciało, aby móc cieszyć się mięśniami, siłą i wyglądem godnym podziwu? Dzięki treningom siłowym! 

Jakie są rodzaje treningów siłowych?

Treningi siłowe to nie tylko podnoszenie ciężarów i doprowadzanie swoich mięśni do popualrnych „zakwasów” następnego dnia. To kwestia, do której należy podejść z głową, po uprzednim zdobyciu jak najlepszej wiedzy w tym temacie. 

Treningi siłowe dzielimy na różne rodzaje, a są to:

  • FBW – Full Body Workout, czyli z języka angielskiego – zaangażowanie w trening mięśni całego ciała
  • Split – ćwiczenia tylko tych cześci ciała, nad którymi aktuwalnie najbardziej chcemy popracować
  • Trening obwodowy – wykonywanie kilku ćwiczeń w kilku seriach, jedno po drugim. 

Jeśli w tych tematach nie czujesz się jeszcze wystarczająco pewien siebie, pamiętaj, że dzisiaj dostęp do wszelkiego rodzaju informacji na prawie każdy temat, jest nieograniczony! Nie musisz martwić się o to, że nie zrozumiesz zawiłości związanych z budowaniem masy mięśniowej, jedzeniem działającym korzystnie na cały ten proces czy specyfiki „maszyn” znajdujących się na siłowni. Na siłowni możesz także skorzystać z pomocy personelu, trenera personalnego, czy innych ćwiczących, którzy z pewnością chętnie Ci pomogą. Mówi się, że społeczność osób chodzących na siłownię jest naprawdę bardzo przyjaźnie nastawiona dla nowych bywalców. Nie bój się niczego – idź po swoje!

Czemu warto zacząć chodzić na siłownię?

Czujesz, że powinieneś zadbać o swoje ciało na siłowni, jednak nie do końca potrafisz znaleźć w sobie pokłady motywacji, jakie mają inni? Motywacja jest pierwszym kluczem do sukcesu na chyba każdej płaszczyźnie życia. Musisz uświadomić sobie, że Twoja ciężka praca w końcu przyniesie efekty. A te pojawią się jeszcze szybciej, jeśli zaczniesz pracować na swój cel już teraz. Przestań zwlekać, przestań szukać wymówek – zacznij szukać okazji i wykorzystuj każdą chwilę. Czas i tak upłynie, a to, jak go wykorzystasz, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. 

Nie wiem, co robić na siłowni – jak zdobyć pewność siebie?

Wiele osób zwleka z rozpoczęciem treningów na siłowni nie z powodu braku motywacji, a z powodu niewiedzy, jak się w tym miejscu zachować. Osoby, które są już wysportowane i czują się tam jak ryba w wodzie, sprzęty, których nazw być może nawet nie znasz… To wszystko może przerażać, fakt. Jednak musisz pamiętać, że przecież każdy kiedyś zaczynał! Poszukaj informacji, nie bój się pytać, a już niedługo siłownia stanie się Twoim ulubionym miejscem. 

KKL

About admin

Check Also

wysokie spożycie błonnika

Rola błonnika w diecie

Błonnik pokarmowy odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia i prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Jest to grupa …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *