pobudzanie metabolizmu przyprawy
Bezpieczne przyspieszenie metabolizmu jest jak najbardziej możliwe, jednak nie należy przy tym zapominać o zdrowym rozsądku | fot.: Fotolia

Bezpieczne sposoby na pobudzenie metabolizmu

Nad tym, jak przyspieszyć metabolizm zastanawia się z pewnością niejedna osoba w szczególności wtedy, gdy chce zrzucić nadmiar zbędnych kilogramów. Odchudzanie nie jest niestety zbyt łatwym procesem, jednak odpowiednie nastawienie może zdziałać na prawdę cuda. Aby osiągnąć jak najlepszy efekt, warto zdecydować się na podkręcenie metabolizmu, pamiętając jednak o tym, aby wszystko odbywało się z rozsądkiem. Jakimi bezpiecznymi sposobami można zatem przyspieszyć metabolizm?

Aktywność fizyczna, jednak niezbyt intensywna

Nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie, dlatego też każda osoba, która chciałaby w bezpieczny sposób poprawić metabolizm. Warto jednak mieć świadomość tego, iż nie każdy wysiłek fizyczny jest tak samo skuteczny. W jaki sposób można podkręcić zatem metabolizm, tracąc tym samym na wadze? Warto w tym przypadku postawić na ćwiczenia, w które wkłada się umiarkowany wysiłek. Jakie to jednak ćwiczenia? Najlepiej w tym przypadku sprawdzą się wymachy rękami, czy też seria przysiadów. Umiarkowana aktywność fizyczna najlepiej przyśpiesza krążenie krwi, a oprócz tego pobudza komórki ciała do efektywniejszej pracy.

Ostre przyprawy, czyli imbir, pieprz oraz ostra papryka

Ostre przyprawy a w szczególności czarny pieprz będący źródłem piperyny, a także papryczka chili zawierająca kapsaicynę mogą przyspieszyć metabolizm nawet o kilka procent, dlatego też wspomniane produkty warto na stałe wprowadzić do codziennego menu, jednak w rozsądnych ilościach. Oprócz papryki i pieprzu warto również postawić na imbir, który nie tylko wykazuje właściwości rozgrzewające, ale dodatkowo pomaga przyspieszyć przemianę materii. Imbir można dodawać zarówno do herbaty (najlepiej wycisnąć go przy pomocy praski), jak i do dań kuchni azjatyckiej. W wielu sklepach można również zakupić specjalne tabletki zawierające imbir, jednak nie są one tak skuteczne, jak świeży produkt.

Niegazowana woda mineralna

Kolejnym produktem, który pomaga w bezpieczny sposób poprawić metabolizm jest niegazowana woda, którą należy wypijać każdego dnia w ilości około 2 litrów. Sięgając jednak po wodę, należy pamiętać o tym, aby była ona zimna, ponieważ im niższa temperatura, tym większą ilość energii zużyje organizm do jej ogrzania. W ten właśnie sposób dochodzi zatem do zwiększenia metabolizmu.

Regularne odżywianie

Aby w bezpieczny sposób przyspieszyć swój metabolizm nie należy zapominać o regularnym odżywianiu, co oznacza, iż należy jeść 5 posiłków w ciągu dnia w równych odstępach czasowych. W sytuacji, gdy posiłki spożywane są nieregularnie, większość osób pochłania znacznie większe porcje, co wpływa bezpośrednio na pogorszenie metabolizmu. Aby go zatem poprawić, należy jeść często, jednak małymi porcjami, ponieważ w ten sposób metabolizm ulega pobudzeniu. Niezwykle ważne jest również to, aby się nie głodować, ponieważ głodówka w pierwszej fazie może oczywiście spowodować utratę kilku kilogramów, jednak z czasem może dojść do tzw. efektu jojo. Warto również zadbać o to, aby w diecie dominowały owoce, warzywa oraz nieprzetworzone produkty spożywcze.

Bezpieczne przyspieszenie metabolizmu jest jak najbardziej możliwe, jednak nie należy przy tym zapominać o zdrowym rozsądku. Bardzo ważna jest umiarkowana aktywność fizyczna, a także włączenie do diety odpowiednich produktów spożywczych takich jak imbir, pieprz oraz ostra papryka. Nie należy przy tym zapominać o niegazowanej wodzie, która oczyszcza organizm i przyspiesza przemianę materii.


KPA

About admin

Check Also

wysokie spożycie błonnika

Rola błonnika w diecie

Błonnik pokarmowy odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia i prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Jest to grupa …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *