Szelki typu guard dla naszego pupila

Tak, w końcu przyszła ta chwila, powrót do domu a od progu czeka już na nas nasza psina. Radość ogromna, przywitaniom nie ma końca, poziom podniecenia i euforii szybuje pod sufit. Zakładamy szelki, dopinamy smycz i w drogę.

To czas na upragniony spacerek

Tyle czasu sam w domu, wytęsknił się ten nasz psiak, wynudził biedaczek, bo ile tak można samemu siedzieć? Teraz czas dla niego, nie ma co się złościć, że ciągnie już na schodach i ledwo udaje mi się wyhamować przed drzwiami, przecież był grzecznym pieskiem a pęcherz nie z gumy. Wymarzony krzaczek, upragnione drzewko w parku i czas tylko dla nas. Czas na patyczek, powąchanie psiego kolegi, głaskanie, może piłeczka, znowu koleżanka z bloku obok, przecież trzeba się przywitać. Teraz kiedy już najpilniejsze potrzeby załatwione długi spacer. Jak przyjemnie prowadzi się psa, który nie ciągnie, idzie grzecznie, bo szelki zapewniają mu ten komfort, że jak coś za bardzo go zainteresuje, kiedy zapomni się i wyrwie do przodu, to nie nastąpi podduszenie. Kiedy jesteśmy sami, jednym ruchem odpinamy smycz, to proste, i wolność, można poszaleć, wybiegać się, bo to są chwile dla nas, nasza wolność. Tylko jedna chwila i znowu smycz podpięta, i idziemy dalej razem.

Czemu właśnie szelki guard, a nie inne?

Szelki tego typu można używać już od wieku szczenięcego. Wiadomo, na początku psiak musi nauczyć się, do czego to służy, ale łatwość w ich obsłudze, brak poczucia skrępowania przynosi dobre efekty. Nic nie zaciska się na szyi, nie ciągnie, nie zgniata, bo sposób rozłożenia pasków daje poczucie swobody. Oczywiście na rynku istnieje kilka rodzajów szelek do wyboru, na przykład szelki typu walk – in, czy typu norweskiego. Badania wykazują, że dobrze, gdy pies ma inne szelki do spacerów krótszych, miejskich a inne, gdy waszą ulubioną formą spędzania wspólnie czasu są biegi w dłuższe trasy.
Szelki norweskie również wydają się wygodne, łatwe do zakładania nawet przy użyciu tylko jednej ręki. Bardzo doceniane są przez miłośników dużych i silnych ras psów. Wykonane z mocnego materiału i coraz częściej z dużą dozą fantazji w kolorystyce i wzornictwie daje pole do popisu dla producentów. W wielu modelach swobodnie można doczepić lokalizatory, produkty przeciwpchelne, woreczki na odchody, a nawet latareczki na nocne spacery.

Uważajmy, tylko żeby nie przesadzać z ilością psich akcesoriów, by ten spacer dalej sprawiał naszemu podopiecznemu przyjemność.

Ilu Opiekunów tyle opinii

Najważniejsze więc przy wyborze szelek jest odpowiednie ich dopasowanie, prawidłowe wymierzenie długości pasków, a co za tym idzie również ich szerokości. Jeśli nie jesteśmy pewni jak odpowiednio dopasować szelki do swojego czworonoga to, skonsultujmy się z weterynarzem. Każdy psiak, tak jak człowiek ma swój temperament, ulubione aktywności i zainteresowania. Niech one będą naszym wyznacznikiem i najważniejszym kryterium, nie kolor czy nazwa firmy. Niech źle dobrane szelki nie będą przeszkodą i kłopotem a przyjemnym dopełnieniem i pomocą w naszych wspólnych chwilach. Koniec końców to wspólnie spędzony czas jest najważniejszy, jest tym, co daje nam obustronną radość.

MGN

About admin

Check Also

Golden retriever

Golden i labrador. Czym różnią się te dwie rasy psów?

Zarówno Golden Retriever jak i Labrador Retriever to czworonogi znajdujące się na szczycie listy ulubionych ras miłośników …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *