auto rodzinne
Trzeba znaleźć auto, w którym będziemy mieć dużą ilość miejsca oraz duży bagażnik | fot.: stock.adobe.com

Auto rodzinne. Jak wybrać najlepszy samochód rodzinny?

Jaki samochód wybrać w przypadku, gdy w planach mamy założenie rodziny? To pytanie zadaje sobie każdy z nas? Pracując w firmie, która da nam samochód nie musimy zawracać sobie głowy zakupem pojazdu. Inna sytuacja ma miejsce, kiedy jednak nie mamy tak hojnego szefa lub jesteśmy przysłowiowymi robolami. Wtedy musimy sami uzbierać na zakup takiego cacka. Trzeba znaleźć auto, w którym będziemy mieć dużą ilość miejsca oraz duży bagażnik jednak nie może być to pewnego rodzaju bus. Jednym z ciekawszych pomysłów jest zakup Multipli. Jest to dość ciekawy, a zarazem śmieszny środek transportu, wokoło którego krąży duża ilość memów. Ocenianie po okładce nie ma tutaj sensu, gdyż w tym przypadku liczy się w pierwszej kolejności funkcjonalność. Jednak na rynku możemy spotkać większą gamę samochodów do przewozu rodziny. Na co więc warto postawić?

Jakie auto będzie najlepsze w przypadku rodziny z dziećmi?

Jaki jest więc idealny samochód dla rodziny? Popularny w latach 90 fiat 125p? Może kiedyś ten popularny czerwony maluszek spełniałby swoje zadanie jednak w dzisiejszych czasach jest to zabytek. W tym artykule znajdziesz jednak informacje na temat komfortu podróży owym pojazdem z dziećmi, a nie specyfikacje określonych modeli.

Każdy rodzic przy zakupie takiego auta powinien w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na bezpieczeństwo dlatego też zakup powinien być dokonany ze sprawdzonego źródła. Jeśli nie mamy doświadczenia w tym temacie to możemy skontaktować się z firmą, która znajdzie nam taki pojazd, aby spełniał on nasze oczekiwania. Oglądając potencjalny produkt musimy sprawdzić wyposażenie wpływające na kwestie bezpieczeństwa.

Pojemny bagażnik – jest to jeden z najistotniejszych elementów auta rodzinnego, gdyż podróżując z dziećmi trzeba przecież gdzieś schować ich cały dobytek w formie np. jedzenia, zabawek, ubrań itp. W momencie, gdy nasz mały szkrab ma nie więcej niż 3 lata to nie można zapomnieć o ważnej rzeczy, jaką jest wózek. Trzeba znaleźć taki model, aby dało się go w łatwy i szybki sposób złożyć i umieścić w bagażniku. Wszystkie potrzebne przedmioty mają być w bagażniku. Układanie materiałów na tylnym siedzeniu jest zabronione dlatego, że podczas gwałtownego hamowania nasz maluch może przez przypadek uderzyć w coś rozwalając sobie głowę lub w najgorszym wypadku tracąc przytomność.

Relingi na dachu – jest to kolejny atut, jaki nie może nam umknąć podczas zakupu rodzinnego samochodu. Montaż bagażnika narciarskiego lub rowerowego na dachu, klapie od bagażnika, czy też haku to podstawa szczególnie w sytuacji, kiedy mamy starsze dziecko. Dzięki temu z łatwością przewieziemy rower, hulajnogę, rolki oraz wszystkie potrzebne rzeczy do sportowej jazdy, czyli: kask, ochraniacze. Dodatkowo, jeśli ulubionym rodzinnym sportem jest narciarstwo to również będziemy w stanie przetransportować narty.

Przestrzeń na tylnym siedzeniu – ważna jest również pełnowymiarowość środkowego siedzenia, gdyż może zdarzyć się moment, w którym będziemy musieli usiąść z tyłu, by mieć pod kontrolą wszystko w razie czego, gdyby nasze dziecko zaczęło płakać, lub będzie głodne, znudzone.

Wygodny montaż fotelika i pasa bezpieczeństwa – w Polsce obowiązuje prawo, które wprost mówi, że dziecko musi być przewożone w fotelikach samochodowych do 12 roku życia lub osiągnięcia 150 cm wzrostu. Przez ten okres z pewnością kilkukrotnie będziemy zmieniać fotelik, gdyż nasz maluch będzie rosnąć nie tylko w górę, ale też może lekko przytyć. Samochód powinien więc umożliwiać nam łatwe i wygodne zamontowanie fotelika na tylnej kanapie ewentualnie fotelu pasażera z przodu.

Mechanika, technika w samochodzie, a rodzina 

 Ważne są też aspekty mechaniczne, techniczne, które mają wpływ na komfort jazdy. Warto więc tutaj zwrócić uwagę na przyśpieszenie i jakość hamulców, gdyż powinniśmy sprawnie ruszać, a także szybko i bezpiecznie hamować oraz nie możemy mieć problemu z przyczepnością auta na śniegu, czy deszczu, a także w sytuacji kiedy droga jest oblodzona, gdyż wszystkie te czynniki mogą zwiększyć szansę, w której dojdzie do wypadku i uszczerbku na zdrowiu.

AWR

About admin

Check Also

jazda automatem

 Jak jeździć automatem?

W obecnych czasach spotyka się coraz więcej kierowców decydujących się na zakup auta z automatyczną …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *