podróż poślubna
Miejsc na idealną podróż poślubną jest wiele. Jednak wybór kierunku przede wszystkim powinien być podyktowany preferencjami pary | fot.: stock.adobe.com

Idealne miejsca na podróż poślubną

Podróż poślubna to wyjątkowa okazja, aby wybrać się w podróż z ukochaną osobą do miejsca, w którym wspólnie można celebrować świeżo zawarte małżeństwo. Wybór destynacji powinien być jednak przemyślany, spełniać indywidualne potrzeby oraz być zgodny z wymaganiami obojga partnerów. Istnieje wiele aspektów, które powinny być brane pod uwagę podczas decyzji o wyjeździe, takie jak pora roku i pogoda w danym miejscu, lokalne ceny i koszt związany z transportem oraz noclegiem, a także długość pobytu, konieczność szczepień, i wiele innych. Jakie więc są idealne miejsca na miesiąc miodowy? 

Egzotyka 

Dla par, które chcą wybrać się w podróż na dłuższy wyjazd oraz mogą pozwolić sobie finansowo na dalekie podróże, kraje egzotyczne będą idealne. Są gwarancją słonecznej pogody, piaszczystych plaż i niezapomnianych widoków w otoczeniu niespotykanej roślinności. Pierwszą propozycją, która z biegiem lat jest coraz chętniej wybierana to Tanzania, a konkretnie Zanzibar, wyspa należąca do kraju. Wysokie temperatury, przepiękny kolor oceanu oraz zapierające dech w piersiach zachody słońca z pewnością zapewnią romantyczną atmosferę przez cały wyjazd. Takie same wrażenia dostarczy Dominikana, gdzie codziennie cieszyć się można wodą kokosową prosto z drzewa oraz pięknem rajskiej natury. Znacznie tańszymi opcjami na podróż poślubną będą kraje azjatyckie, które oprócz przepięknych widoków oferują przepyszną i jakże ostrą kuchnię. Dla zakochanych w szczególności polecana jest wyspa Bali należąca do Indonezji, gdzie oprócz spędzania czasu na plaży, można zdecydować się na różnego rodzaju aktywności, na przykład kurs jogi oraz liczne wyspy Tajlandii. 

Europa

Dla par marzących o podróży poślubnej zagranicą, jednak niekoniecznie preferujących spędzanie długich godzin w samolocie, kraje Europy będą będą doskonałym wyborem. Wyjazd w Europie bez problemu zorganizować można na krótszy okres czasu, nawet na weekend, ale także na dłużej. Wśród popularnych kierunków królują greckie wyspy. Korfu będzie idealnym miejscem dla par ceniących przyrodę, lubiących tereny górskie i piesze wędrówki, natomiast Zakynthos sprawdzi się dla plażowiczów. Urokliwą, jednak zatłoczoną wyspą jest Santorini, która dzięki obecności białych domków przyciąga turystów i urzeka niesamowitymi widokami. 

Obok Grecji, w szczególności w okresie od maja nawet do końca października warto wybrać się do Chorwacji. Kraj ten ma wiele do zaoferowania, zarówno plaże jak i wiele zabytków, na przykład XV wieku Wielka Fontanna Onufrego, czy pochodzący z XIV i XV wieku żeński Klasztor Świętej Klary. Nieco mniej zatłoczone z pewnością będą Czarnogóra lub Albania. Równie interesującym kierunkiem są Włochy. Romantyczna Wenecja, Werona, czy pełna zabytków Florencja z pewnością zostaną w pamięci na długo, a włoskie kuchnia uwielbiana przez Polaków będzie idealnym dopełnieniem wyjazdu. Trafnym wyborem będą również włoskie wyspy, takie jak Sycylia, czy Sardynia, do których bez problemu dotrzeć można z większości polskich lotnisk. 

Podróż poślubna w kraju 

Równie wiele do zaoferowania ma Polska. Pary chętnie wybierają nadmorskie miejscowości, takie jak Hel, Jastarnia, czy Międzyzdroje. Dla osób poszukujących wyciszenia i spokoju lepszym wyborem będą małe, kameralne miejscowości, które nie są aż tak chętnie odwiedzane i popularne wśród turystów. Przykładami takich miejsc jest Białogóra, czy Kąty Rybackie. Z kolei dla par lubiących spędzać czas aktywnie sprawdzą się polskie góry. Zakopane, Karpacz, czy Białka Tatrzańska zapewnią wiele niesamowitych widoków i atrakcji. 

Miejsc na idealną podróż poślubną jest wiele. Jednak wybór kierunku przede wszystkim powinien być podyktowany preferencjami pary. Decyzja o miejscu uzależniona jest od wielu czynników, takich jak pogoda, możliwości finansowe, długość podróży, czy rodzaj podróżowania (organizacja samodzielna lub z biurem podróży). Niemniej jednak świat pełen jest niezwykłych miejsc, zarówno w Polsce, Europie, czy innych kontynentach. Podróż poślubna to okazja, aby spełnić swoje najskrytsze marzenia. 

IBA

About admin

Check Also

inteligencja emocjonalna

Inteligencja emocjonalna w życiu codziennym

Inteligencja emocjonalna (IE) odgrywa kluczową rolę w życiu codziennym, wpływając na nasze interakcje społeczne, decyzje, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *