dziewczyna czyta jesienią
Dla wielu z nas ulubiony kocyk, gorąca herbata lub kakao oraz ciekawa lektura to zestaw idealny | fot.: stock.adobe.com

Premiery książkowe – co czytać jesienią?

Jesienne, chłodne wieczory to doskonały moment na nadrobienie zaległości książkowych. Dla wielu z nas ulubiony kocyk, gorąca herbata lub kakao oraz ciekawa lektura to zestaw idealny. Po jakie premiery warto sięgnąć jesienią 2022? Poniżej można znaleźć kilka najciekawszych propozycji. Z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

„Nasz pierwszy rok” – Marcel Moss

Kevin ma 19 lat i praktycznie całe swoje życie spędził na wsi. Teraz rozpoczyna studia w wielkim mieście, jest przekonany, że otwiera całkiem nowy rozdział i spełni swoje marzenia o zostaniu reżyserem filmowym. Jednak zaledwie rok później podejmuje zaskakującą decyzję. Rzuca studia i wraca do rodzinnej wsi. Jego bliscy nie mogą zrozumieć takiego postępowania. Zwłaszcza, że chłopak niczego nie wyjaśnia i zamyka się w sobie. Nie utrzymuje również kontaktu z przyjaciółmi, a najwięcej czasu spędza w stajni, gdzie opiekuje się ukochanymi końmi. Wszystko się zmienia, kiedy do pensjonatu prowadzonego przez rodzinę Kevina przyjeżdża Sebastian jego przyjaciel z dzieciństwa, który szuka ukojenia po stracie bliskiej osoby i wierzy, że odnajdzie ją właśnie na wsi i wyjdzie z depresji. Chłopcy ponownie się zaprzyjaźniają i razem starają się pokonać demony głęboko zakorzenione w ich duszach. Czy uda im się na nowo zacząć żyć i kochać? Czy może nie będzie im dane zaznać szczęścia? Jak potoczą się losy młodych i zagubionych mężczyzn?
Premiera książki „Nasz pierwszy rok” – 26.10.2022.

„Narzeczony na miesiąc” – Whitney G.

„Narzeczony na miesiąc” autorstwa Whitney G. to propozycja przede wszystkim dla pań, które uwielbiają nietypowe romanse i zaskakujące zwroty akcji. Emily i Nicholas od jakiegoś czasu pracują razem, a właściwie on jest jej szefem. Kobieta jest osobistą asystentką, ale niestety nienawidzi swojej pracy. Głównie przez wzgląd na przełożonego, który z największą przyjemnością utrudnia jej wykonywanie obowiązków. Nie pomaga również jego charakter. Nicholas jest bowiem przesadnie pewny siebie, arogancki i apodyktyczny. Chociaż do swojego biznesu podchodzi z pełną powagą i korzysta z każdej możliwej okazji do powiększenia swojego majątku. Jedna z propozycji nie do odrzucenia pojawiła się już kilka miesięcy, ale teraz może nie dojść do skutku. Wszystko za sprawą tego, że dla kontrahenta najważniejsze w życiu są więzi rodzinne, a Nicholas na pewno się nimi nie przejmuje. W końcu od lat nie miał stałej partnerki i liczy się dla niego tylko praca. Nie chcąc stracić intratnego biznesu, proponuje więc Emily dość szalony kontrakt. Kobieta ma udawać jego narzeczoną przez miesiąc, a w zamian otrzyma wysokie wynagrodzenie i będzie bez większego trudu mogła odejść z pracy. Nie pozostaje jej nic innego, jak się zgodzić. Czy uda się jej odegrać rolę? Z jakimi wyzwaniami przyjdzie się jej zmierzyć? Czy przystojny Nicholas skradnie jej serce?

Premiera książki „Narzeczony na miesiąc” – 09.11.2022.

„The Crush. Zanim nas przyłapią” – Penelope Ward

„The Crush. Zanim nas przyłapią” to kolejna powieść przeznaczona dla damskiego grona. Farrah jako czternastolatka zakochała się w Jace’u. Niestety nie mogła wyjawić mu swoich uczuć, ponieważ to najlepszy przyjaciel jej brat i sam traktuje ją jak młodszą siostrę. Dziewczyna po cichu wzdycha do ukochanego i nikomu nic nie mówi, co całkiem dobrze jej wychodzi. Niewinna miłość szybko odchodzi w zapomnienie w ciągu jednego dnia, kiedy rodzice Farrah i Jace stają się ofiarami strzelaniny wywołanej przez bandytę pod wpływem narkotyków. Niestety mama i tata dziewczyny giną, ale jej ukochany zostaje lekko ranny. Traumatyczne wydarzenia przekonują Jace’a do tego, że najlepszym rozwiązaniem jest opuścić rodzinne miasto i wyjechać. Farrah ma od teraz jedynie tylko brata Nathana. Rodzeństwo wspiera się i próbuje pozbierać po śmierci rodziców oraz wyjeździe Jace’a. Po kilku latach chłopak wraca, chcąc uchronić Farrah i Nathana przed utratą domu. Cała trójka zamieszkuje razem. Mimo że początkowo Jace nie zmienia swojego podejścia do siostry przyjaciela, to z czasem zaczyna zauważać, że jego uczucia wobec niej są całkiem inne. Zresztą również ona na nowo się w nim zakochuje. Jednak oboje zdają sobie sprawę, że Nathan nigdy nie zaakceptuje ich miłość, a prawda może rozbić ich małą, nietypową rodzinę. Czy parze uda się wygrać walkę z uczuciami? Czy postawią wszystko na jedną kartę i zawalczą wyłącznie o siebie? Czy ta historia może mieć szczęśliwe zakończenie?

Premiera książki „The Crush. Zanim nas przyłapią” – 26.10.2022.

About admin

Check Also

Henryk, książę Sussexu (2019)

Ten drugi – recenzja

„Ten drugi” to biografia księcia Harry’ego, która wstrząsnęła całym światem. Książka pełna surowej, a nawet brutalnej szczerości, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *