seriale medyczne
Ciekawość to klucz do podtrzymania uwagi oglądającego i zdobycia wiernej rzeszy fanów | fot.: Fotolia

Seriale medyczne, które każdy powinien zobaczyć

Kiedyś ciężko było sobie wyobrazić, że serial o tematyce medycznej mógłby utrzymać zainteresowanie odbiorców przez kilka odcinków, nie mówiąc już nawet o sezonach. Obecnie seriale medyczne cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i ciężko wyobrazić sobie ich brak. Ciekawość to klucz do podtrzymania uwagi oglądającego i zdobycia wiernej rzeszy fanów. Poniżej krótkie zestawienie seriali medycznych, które każdy powinien zobaczyć. 

Dr. House – gigant wśród seriali medycznych

Pierwszym serialem, który nasuwa się na myśl, jeśli mówimy o serialach medyczny, jest Dr. House. Serial o nieszczęśliwym i cynicznym doktorze pobił rekordy popularności i miał wszystko to, co powinien zawierać w sobie dobry serial medyczny. Głównym bohaterem serialu jest tytułowy Doktor House, który wraz ze swym zespołem bada bardzo rzadkie przypadki medyczne, z którymi często inni lekarze nie potrafili sobie poradzić. House to mizantrop, cynik i bardzo wredny człowiek, jednak jednocześnie geniusz. Charakter doktora nie zniechęcił do niego fanów i ci pokochali go bezgranicznie. Mimo iż w serialu bardzo często spotkać można bardzo skomplikowane zwroty i medyczne pojęcia, nie przeszkadza to w jego odbiorze. Dochodziło już nawet do sytuacji, gdzie ktoś, wykorzystując wiedzę z tego serialu, uratował życie drugiej osobie. Jeśli szukasz dobrego serialu medycznego, Dr. House jest jednym z najlepszych wyborów.

Chirurdzy – kolejna obowiązkowa pozycja

Chirurdzy to serial emitowany od 2005 roku i mimo czternastu sezonów na koncie produkcja nadal nie zakończyła swojej przygody. Serial opowiada o perypetiach lekarzy pracujących w Seattle Grace i prócz wątków czysto medycznych zawiera również wątki dotyczące osobistego życia bohaterów. To właśnie głównie z tego drugiego powodu zdobył tak dużą popularność. Serial Chirurdzy, mimo iż nie jest żadnym odkryciem w kategorii seriali medycznych i podąża oklepanym schematem, jest zrobiony bardzo dobrze. Potwierdzeniem sukcesu serialu są również liczne nagrody, między innymi Złote Globy, Emmy i Kryształowe Statuetki.

Szpital Nadziei – oryginalne podejście

Szpital Nadziei to Kanadyjska produkcja, która miała swoją premierę w roku 2012. Twórcy postanowili pójść o krok dalej i wykonali dosyć ryzykowny krok – wprowadzili do serialu medycznego wątek fantastyczny. Szef szpitala miał poważny wypadek, w wyniku którego zapadł w śpiączkę. Jako duch wędruje po szpitalu i rozmawia z duszami pacjentów, którzy walczą o życie. Mimo iż był to odważny ruch, okazał się całkiem opłacalny. Serial zdobył uznanie wśród krytyków i co najważniejsze – rzeszę fanów na całym świecie. W odróżnieniu od Chirurgów jest to serial zakończony, który składa się z pięciu sezonów.

Oczywiście istnieje jeszcze wiele innych wartych uwagi seriali medycznych, które nie zostały wymienione powyżej. Każdego roku możemy spotkać się z premierą nowego serialu o tematyce szpitalnej, co świadczy o tym, że wśród ludzi nie spada zainteresowanie tą kategorią.

DPE

About admin

Check Also

house of the dragon

House of the Dragon – wracamy do Westeros

Od zakończenia serialu Gra o Tron minęło już 3 lata, choć zdania na temat jego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *