Gry rodzinne
Główną bohaterką serialu jest studentka medycyny Kaśka. Poznajemy ją w dniu ślubu | fot.: Netflix

Gry rodzinne – brawurowa komedia pełna gwiazd

Coraz częściej tworzone są polskie filmy i seriale, które mają premierę na Netflixie. Produkcją godną polecenia są „Gry rodzinne” z gwiazdorską obsadą i dobrym scenariuszem. Dlaczego zatem warto obejrzeć ten serial? 

Ślubu nie będzie? 

Główną bohaterką serialu jest studentka medycyny Kaśka. Poznajemy ją w dniu ślubu. Zanim jednak do niego dojdzie,  poznamy okoliczności spotkania przyszłego męża i zależności damsko – męskie między poszczególnymi bohaterami. Nic nie jest tu takie, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Liczne retrospekcje pozwalają zrozumieć wątpliwości Kasi, która w zaawansowanej ciąży ma za chwilę złożyć przysięgę małżeńską. Kto jest ojcem dziecka? I najważniejsze, czy stojący obok Janek to miłość jej życia? 

Dwie rodziny, dwa światy

Kaśka i Janek pochodzą z dwóch różnych rodzin, co już rodzi liczne nieporozumienia. On jest synem bogatego lekarza chirurga  i wykładowczyni na uczelni, ona zaś to córka bibliotekarki i architekta. Te różnice nie są jednak najistotniejsze. Okazuje się, że ojciec Janka ma romans z mamą Kaśki. Czy prawda wyjdzie na jaw? A jeśli tak, czy wpłynie na wybory młodej pary? Czy animozje wynikające z różnych statusów społecznych rodzin da się pogodzić? I najważniejsze – kim jest Paweł? Dlaczego zniknął?  Co się z nim stało? Czy to za nim Kaśka czeka przedłużając rozpoczęcie ceremonii ślubnej? Jaką rolę w tej historii odgrywa matka Janka? „Gry rodzinne” to opowieść o skomplikowanych relacjach międzyludzkich, ukrytych pragnieniach i strachu, który tkwi w każdym człowieku. Wszystko to jednak ukazane jest w formie komediodramatu. 

Dlaczego warto obejrzeć „Gry rodzinne” na Netflixie? 

„Gry rodzinne” Łukasza Ostalskiego to produkcja dla Netflixa, która już w pierwszych dniach zyskała uznanie widzów. Niewątpliwie atutem serialu jest dobrze napisany scenariusz, za który odpowiedzialna jest Agnieszka Pilaszewska. Historia Kaśki i Jana wciąga, zaskakuje i przede wszystkim bawi. Błyskotliwe dialogi sprawiają, że trudno oderwać się od serialu.  Do obejrzenia „Gier rodzinnych” zachęca także doborowa obsada aktorska. Główne role grają Eliza Rycembal i Bartosz Gelnar, w obsadzie zobaczymy między innymi Edytę Olszówkę, Izabelę Kunę czy Pawła Deląga. Serial szybko znalazł się na pierwszym miejscu wśród najchętniej oglądanych we wrześniu 2022 roku. 

„Gry rodzinne” to zatem opowieść o tym, że każdy skrywa sekrety i tajemnice, o których woli milczeć. Relacje międzyludzkie bywają niezwykle skomplikowane, o czym świadczy stosunek Kasi czy Janka do własnych rodziców. Reżyser serialu zadaje widzowi pytanie – kto gra, a kto jest autentyczny? Czy podobnie jak u Gombrowicza zakładamy maski, by udawać kogoś innego? „Gier rodzinnych” nie musimy się wstydzić przed innymi użytkownikami Netflixa. Producenci zapowiadają drugi sezon serialu. Zakończenie części pierwszej pozostawia wiele pytań i wątpliwości. I najważniejsze. Czy dojdzie do ślubu Kaśki i Jana? To serial idealny na jesienne wieczory.

SKA

About admin

Check Also

platforma VOD

Jakie platformy VOD są dostępne w Polsce i ile trzeba za nie zapłacić?

Jakie platformy VOD są dostępne w Polsce i ile trzeba za nie zapłacić? Z tym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *