platforma VOD
Liczba platform VOD dostępnych w Polsce rośnie z roku na rok | fot.: stock.adobe.com

Jakie platformy VOD są dostępne w Polsce i ile trzeba za nie zapłacić?

Jakie platformy VOD są dostępne w Polsce i ile trzeba za nie zapłacić? Z tym pytaniem boryka się wbrew pozorom coraz większa liczba osób, dla których standardowa telewizja to za mało. Nic dziwnego- platformy VOD, często kuszą atrakcyjnymi cenami pakietów, wśród których możemy znaleźć naprawdę ciekawe programy. Przyjrzyjmy się więc wspólnie, jakie platformy VOD są dostępne w Polsce, i czym się one charakteryzują.

Netflix

Jest to jedna z najbardziej popularnych platform VOD zarówno w Polsce, jak i też na świecie. Nic dziwnego- oferuje ona wręcz ogromną liczbę różnego rodzaju filmów oraz programów. Wiele z nic to autorskie programy platformy, w niczym nieustępujące rozmachem hollywoodzkim produkcjom na przykład z wytwórni Marvella. Z powodzeniem można z niej korzystać na przykład za pomocą urządzeń mobilnych, takich jak smartfon, komputer, a nawet telewizor- pod warunkiem, że jest on przystosowany do tej platformy. Jeżeli chodzi o abonament, to jego wysokość jest zależna od ilości urządzeń, z jakich chcemy korzystać- standardowe abonamenty wahają się od 29 do 60 złotych miesięcznie.

HBO MAX

Kolejną niezwykle popularna w Polsce platformą VOD, jest platforma HBO. Dzięki niej możecie na żądanie obejrzeć produkcje HBO oraz cinemax. Wśród nich możecie znaleźć takie hity, jak chociażby Gra o tron, Rodzina Soprano, czy też Westworld. Co ciekawe, Polska jest drugim na świecie krajem, gdzie uruchomiono tę platformę (świadczy to między innymi o potencjale tej branży w Polsce). Podobnie jak Netflix, z tej platformy również możemy korzystać na urządzeniach mobilnych, takich jak smartfon, komputer, czy telewizor. Jeżeli chodzi o koszty, to możemy skorzystać dwóch ofert- co miesiąc opłacanego abonamentu w wysokości 29,99 złotych miesięczne, lub jednorazowej rocznej opłaty w wysokości 234,99 złotych (co z kolei jest tańsze o 34 procent niż comiesięczny abonament).

Amazon Prime

Kolejną prężnię zdobywającą Polski rynek platform VOD, jest platforma od Amazona. Ich sztandarową produkcją jest obecnie Koło Czasu, niezwykle efektowny serial fantasy. Amazon jednak nieco inaczej podchodzi do kwestii związanych z abonamentem- tańszy, jednorazowy abonament w cenie 49 złotych za rok uzyskamy, jeżeli zdecydujemy się między innymi na darmową dostawę produktów, droższy, bo płacony miesięcznie kosztuje 25,99 złotych miesięcznie. Więc jeżeli planujemy częste i regularne zakupy w sklepie internetowym Amazon, to warto rozważyć również wykupienie dostępu do ich platformy VOD, gdyż jest to po prostu opłacalne.

Podsumowanie

Liczba platform VOD dostępnych w Polsce rośnie z roku na rok. Jest to dobra wiadomość, gdyż z jednej strony mamy większy wybór programów, i łatwiej nam jest dobrać coś dla siebie. Z drugiej zaś strony większa konkurencja, oznacza między innymi spadki w cenach abonamentu, co również jest plusem dla zwykłego zjadacza chleba. Dlatego też, jeżeli szukamy czegoś ciekawego do obejrzenia, a telewizja nas znudziła, warto rozważyć wykupienie abonamentu jednej z platform VOD.

AOP

About admin

Check Also

eksploracja kosmosu

Podróże kosmiczne: przyszłość eksploracji i kolonizacji

Podróże kosmiczne otwierają nowe horyzonty dla ludzkości, rysując obiecującą przyszłość w zakresie eksploracji i kolonizacji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *