Na ratunek 112

W dzisiejszych czasach w programie telewizyjnym można znaleźć wiele różnych seriali paradokumentalnych. Większość z nich opowiada o różnych, nieraz mało realnych sytuacjach z życia codzienne i pełnią funkcję typowych zabijaczy czasu wolnego. Jednak można wskazać kilka pozycji, które faktycznie niosą za sobą większą wartość są edukacyjne. Najlepszym przykładem jest serial paradokumentalny nadawany od 2016 roku pt.: Na ratunek 112.

O czym odpowiada serial Na ratunek 112?

Serial Na ratunek 112 opowiada o historiach, którą mogą spotkać właściwie każdego z nas. Bohaterowie każdego odcinka serialu paradokumentalnego spotykają się z różnymi, ciężkimi sytuacjami, które wymagają interwencji różnych służb. Widzowie niejednokrotnie mogą się przekonać o tym, że losy wielu ludzi są zależne od wiedzy, opanowania, sprytu i sposobu działania dyspozytorów Centrum Powiadamiania Ratunkowego, którzy dyżurują pod numerem 112. Często ci operatorzy podają wartościowe i szczegółowe instrukcje, które mogą uratować życie i pomóc wyjść z wielu opresji. Ich praca polega na instruowaniu osób, które zgłoszą jakieś zdarzenie i koordynowanie ich działania do czasu przyjazdu właściwych służb jak np. policja, pogotowie czy straż pożarna. Sytuacje przedstawione w serialu nie są oderwane od rzeczywistości i naprawdę mogą wydarzyć się każdego dnia. Dotyczą one rożnego rodzaju wypadków, które mogą się przydarzyć w domu, na ulicy, w parku czy w pracy. Historie przedstawione w poszczególnych odcinkach mają także związek z napadami, bójkami, próbami samobójczymi czy innymi groźnymi sytuacjami. Każdy odcinek przedstawia także opinie poszkodowanych na temat danej sytuacji i ich stanu po pomocy udzielonej zgodnie z instrukcjami dyspozytora Centrum Powiadomienia Ratunkowego.

Dlaczego warto oglądać serial Na ratunek 112?

Serial Na ratunek 112 wyróżnia się spośród innych paradokumentów tym, że pomiędzy treścią fabularną przemyca liczne, wartościowe dla widza informacje. Wielokrotnie zdarzyło się, że różni ludzie potrafiły udzielić pierwszej pomocy, zatamować krwotoki czy dokonać resuscytacji krążeniowo- oddechowej dzięki wiedzy zdobytej podczas oglądania serialu. Program pokazuje jak powinna wyglądać prawidłowa reakcja świadków zdarzenia. Widzowie mogą się dowiedzieć jak pomóc w przypadku stanu zagrożenia życia, jak zabezpieczyć rany czy czego nie robić w przypadku obecności napastników na miejscu zdarzenia. Ponadto serial pokazuje jak ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa sobie i innym uczestnikom zdarzenia oraz wielokrotnie podkreśla, że panika nie jest dobrym doradcą i to właśnie z jej powodu zwykle jest więcej rannych.

Serial paradokumentalny Na ratunek 112 jest bardzo wartościowy i stworzony w oparciu o faktyczną wiedzę i zalecenia. Z uwagi na udział w projekcie aktorów nieprofesjonalnych gra aktorska może pozostawić wiele do życzenia, jednak ogólny przekaz jest rzetelny i spójny. W wolne popołudnie warto włączyć Polsat i obejrzeć odcinek serialu, może to  pomów w uratowaniu czyjegoś życie.

AKU

About admin

Check Also

house of the dragon

House of the Dragon – wracamy do Westeros

Od zakończenia serialu Gra o Tron minęło już 3 lata, choć zdania na temat jego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *