trzy dziewczyny oglądające film
Warto znać listę filmów, które umilą razem spędzone chwilę oraz dostarczą rollercoaster wrażeń | fot.: stock.adobe.com
Home / Kultura / Filmy / Trochę strasznie, trochę śmiesznie, czyli kilka idealnych propozycji filmowych na weekendowy wieczór z przyjaciółmi

Trochę strasznie, trochę śmiesznie, czyli kilka idealnych propozycji filmowych na weekendowy wieczór z przyjaciółmi

Gdy spędzasz weekend ze znajomymi, a za oknem deszczowa aura lub po prostu chcecie spędzić czas w zgranej ekipie. Warto znać listę filmów, które umilą razem spędzone chwilę oraz dostarczą rollercoaster wrażeń, od uczucia strachu, po salwy śmiechu.  Oto kilka filmowych propozycji, które potrafią tego dokonać.     

Dom w głębi lasu

Idealnie wpisuje się w połączenia filmu grozy i komedii. Jest to delikatny pastisz horroru, z zaskakująca fabuła i zabawa konwencją, nawiązujący do typowego scenariusza  amerykańskich horrorów. Piątka przyjaciół, postanawia udać się na weekend, do jak sam tytuł filmu sugeruję, domu w głębi lasu. Mają zamiar zaszaleć i spędzić razem czas, w oparach alkoholu i innych używek. Nie wiedzą jednak, że ich przyjazd i pobyt jest stale monitorowany przez tajemniczą korporację. Film twórców „The Avengers” i „Projekt: Monster”, gwiazdą filmu jest Chris Hemsworth, szerszej publiczności znany jako Thor. Film idealny do obejrzenia wraz z przyjaciółmi w weekendowy wieczór, żeby się wyluzować i pośmiać, a czasami wystraszyć. Mamy tu zabawne sytuacje i dialogi, wartką akcję, jak i masakrę rodem z najbardziej krwawych horrorów.

Truposze nie umierają

Kolejna pozycja zgrabnie łącząca horror i komedię. Tym razem przenosimy się do sennego miasteczka Centerville. W którym to zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Martwi wstają z grobów i polują na żywych. Film o zombie, których w ostatnich latach jest multum, aż chciałoby się powiedzieć,  wysyp żywych trupów.  Jednak Truposze nie umierają, podchodzi do tego tematu z czarnym humorem i dystansem, co sprawia, że film ogląda się przyjemnie i szybko, bez spoglądania kiedy koniec. Główni bohaterzy, dwaj funkcjonariusze, grani przez Adama Drivera oraz Billa Murreya, którzy stworzyli ciekawy aktorski duet. Z innych znanych nazwisko, możemy także oglądać Steve’a Buscemi oraz znaną bardziej z roli piosenkarki, niż aktorki Selena Gomez.

Śmierć nadejdzie dziś

Połączenie horroru i komedii, a nawet komedii romantycznej. Fabuła filmu opowiada o Tree, zadufanej w sobie studentce, która zostaję zamordowana w swoje urodziny. Jednak nie umiera, a budzi się rano w dzień w którym umarła. Mamy tu do czynienia z pętlą czasową, rodem z dnia świstaka. Główna bohaterka, musi dowiedzieć się kto ją zabił i jaki był motyw mordercy, inaczej ten felerny dzień będzie trwał w nieskończoność, a Tree będzie ginąć, ginąć i ginąć. Ciekawa konwencja scenariusza i zabawa fabułą, mimo, że film o morderstwie, to jest  zabawny z mnóstwem gagów. W sam raz na luźny wieczór z grupą przyjaciół .

Przedstawione propozycję filmowe, to sprawne połączenie horroru i komedii, które często parodiują utarte schematy filmów grozy z poprzednich lat. Jest trochę śmiesznie oraz trochę strasznie. Dostarczą widzą, śmiechu jak i podskoków ze strachu przed ekranem. Idealnie pasują na weekendowe, wieczorne seanse z przyjaciółmi. Zapewnią mile spędzony czas.

SSZ

About admin

Check Also

klasyczne filmy polskie

Poznaj najbardziej cenione na świecie dzieła polskiej kinematografii

Historia polskiego kina jest niezwykle bogata. Można wyróżnić wiele pozycji, które zyskały duży szacunek na …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *