Maciąg Agnieszka
Agnieszka Maciąg uczy spokoju w okresie menopauzy | fot.: By Sławek - Maciąg Agnieszka, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2985844

Co Agnieszka Maciąg chce nam powiedzieć o menopauzie?

Agnieszkę Maciąg wielu z nas kojarzy głównie jako posągową pięknością, która jeszcze kilka lat temu uśmiechała się z okładek kolorowych czasopism. Dzisiaj jej życie to joga, rodzina i pisarstwo. Prowadzi popularnego bloga i pisze książki, w których pomaga innym kobietom w rozwiązywaniu codziennych problemów. W swojej ostatniej książce postanowiła zmierzyć się z trudnym i unikanym tematem – menopauzą.

Tajemnice menopauzy

Menopauza to naturalny proces w życiu każdej kobiety, jednak dla wielu nadal pozostaje tabu. Agnieszka Maciąg postanowiła odczarować ten temat w swojej najnowszej książce Menopauza. Podróż do esencji kobiecości. Pozycja opisuje prawdziwe spojrzenie na klimakterium osoby, która właśnie ją przechodzi i szczerze dzieli się swoimi doświadczeniami. Bez kolorowania przedstawia wszystkie cienie menopauzy ale również stara się znaleźć jak najwięcej pozytywnych stron tego trudnego okresu. Autorka przekonuje, że to tak zwany „złoty okres” w życiu kobiety, który daje wiele możliwości i który warto jak najlepiej wykorzystać. Aby pomóc kobietom zrozumieć i zaakceptować to co się dzieje w ich organizmach, pani Agnieszka wyczerpująco omawia poszczególne stadia menopauzy. Podpowiada jak sobie pomóc na każdym etapie i jak odpowiednio zadbać o ciało, emocje oraz ducha. Wykorzystuje do tego najnowszą wiedzę medyczną oraz szeroko czerpie również z mądrości przekazywanych przez nasze matki i babki.

Menopauza – nowy etap w życiu

Menopauza to bardzo trudny okres w życiu wielu kobiet. Kojarzy się tylko z niekorzystnymi i nieprzyjemnymi zmianami. Większość kobiet uważa, że to czas, który ograbia je z młodości, kobiecości, witalności i nie daje nic w zamian. Agnieszka Maciąg w swojej książce udowadnia, że nie jest to prawdą. Twierdzi, że to od nas głównie zależy jaką jakość będzie miało życie w czasie klimakterium. Namawia nas aby bez obaw skupić się na sobie i z troską przyjrzeć się swoim potrzebom. Podaje prosty przepis na dobre samopoczucie i dużą dawkę energii – to tylko kilka składników: naturalne, nieprzetworzone pożywienie, odpowiednia dawka snu oraz umiarkowana aktywność fizyczna.

Według autorki, menopauza to tak zwany czas przejścia. Warto się do niego wcześniej dobrze przygotować i słuchać swojego organizmu a będzie to najbardziej wartościowy rozdział naszego życia. Jego jakość zależy przede wszystkim od nastawienia, stylu życia i odpowiednich wyborów żywieniowych. Dzięki temu nasz organizm doskonale poradzi sobie ze zmianami hormonalnymi i innymi uciążliwymi objawami bez niepotrzebnych ingerencji medycznych.

Książkę Agnieszki Maciąg czyta się z wielką przyjemnością. Wyraźnie można odczuć, że autorka podchodzi do menopauzy spokojnie i traktuje ją jako naturalną część życia. Jest to kolejny etap, dzięki któremu lepiej poznaje samą siebie i intensywnie się rozwija. Dodatkową zaletą książki jest wiele pięknych zdjęć, co powoduje, że całość stanowi prawdziwą ucztę dla oka. Zdecydowanie warto ją kupić dla siebie lub dla wszystkich kobiet, które kochamy i na których nam zależy.

AMA

About admin

Check Also

Henryk, książę Sussexu (2019)

Ten drugi – recenzja

„Ten drugi” to biografia księcia Harry’ego, która wstrząsnęła całym światem. Książka pełna surowej, a nawet brutalnej szczerości, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *