Leonardo Dicaprio Cannes 2019
Leonardo DiCaprio to jeden z najbardziej utalentowanych, współcześnie żyjących aktorów - a zarazem prawdziwa gwiazda srebrnego ekranu! | fot.: By Georges Biard, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79464429

Oszust, tropiciel, tajny agent. Wybieramy 5 najlepszych filmów z Leonardo diCaprio na Netflixie!

Leonardo diCaprio to jeden z najlepszych współcześnie żyjących aktorów, a zarazem prawdziwa gwiazda współczesnego Hollywood. Jako że uwielbiamy produkcje z jego udziałem, postanowiliśmy stworzyć ranking pięciu najlepszych filmów z diCaprio dostępnych na Netflixie!

5. W sieci kłamstw (2008, reż. Ridley Scott)

Bez dobrej obsady i równie dobrego reżysera W sieci kłamstw mogło być zwykłym, niezbyt ciekawym thrillerem szpiegowskim… Na szczęście za kamerą stanął doświadczony Ridley Scott, który we krwi ma kręcenie doskonałych ,wysokobudżetowych widowisk. Reżyser zaangażował diCaprio do głównej roli agenta CIA, który tropi szajkę arabskich terrorystów ukrywających się w Jordanii. W łowach pomaga mu jego przełożony z Waszyngtonu, a także szef jordańskiego wywiadu (w roli tej świetny Mark Strong), który wydaje się mieć własne, tajemnicze plany. W sieci kłamstw to kawał dobrego thrillera szpiegowskiego, którego najlepszym elementem jest aktorski pojedynek DiCaprio i Marka Stronga!

4. Złap mnie, jeśli potrafisz (2002, reż. Steven Spielberg)

Oparty na prawdziwej historii film, w którym DiCaprio wciela się w młodego i niezwykle sprytnego oszusta, który podając się za lekarzy i pilotów wyłudził od banków miliony dolarów. W Złap mnie, jeśli potrafisz widać reżyserską rękę Spielberga – produkcję ogląda się wręcz znakomicie, a młody DiCaprio jako charyzmatyczny oszust błyszczy i czaruje nie tylko wszystkich dookoła, ale też i widzów. Warto także wspomnieć o bardzo dobrej roli Toma Hanksa zaangażowanego w roli agenta FBI tropiącego głównego protagonistę. Spotkanie obu bohaterów w hotelu jest bez wątpienia jedną z najciekawszych scen we współczesnym kinie!

3. Incepcja (2008, reż. Christopher Nolan)

Jako jeden z najbardziej kasowych blockbusterów w historii kina, Incepcja stanowi kluczowe osiągnięcie w dorobku Christophera Nolana. Choć Leonardo diCaprio gra w filmie główną rolę korporacyjnego szpiega i specjalisty od wykradania tajemnic w śnie, tak naprawdę film opiera się na dwóch filarach: widowiskowych efektach specjalnych oraz ciekawym pomyśle, który w niejednym widzu wzbudzi zdumienie. Mimo nastawienia na akcję amerykańskiemu aktorowi udało się stworzyć zapadającą w pamięć rolę.

2. Django (2012, reż. Quentin Tarantino)

Quentina Tarantino nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Django to jeden z najlepszych filmów Amerykanina, a zarazem wciągająca, pełna czarnego humoru opowieść o niewolnictwie. Choć diCaprio osadzony został w drugoplanowej roli właściciela plantacji i niewolników, dzięki niezrównanemu talentowi aktora jego występ zapadł w pamięć jako jeden z najjaśniejszych elementów filmu. Kulminacją roli diCaprio była zaimprowizowana scena, podczas której aktor pociął sobie rękę na zbitym kieliszku. Pomimo ran gwiazdor dokończył scenę, a efekt okazał się na tyle przekonujący, że trafił do ostatecznej wersji filmu. To się nazywa poświęcenie dla sztuki!

1. Zjawa (2015, reż. Alejandro González Iñárritu)

Zdaniem wielu występ w Zjawie nie należy do najlepszych ról Leonardo diCaprio. Doceniamy argumenty przeciwników tego filmu, ale mimo wszystko musimy się nie zgodzić – podjęta przez Amerykańską Akademię Filmową decyzja o przyznaniu aktorowi Oscara była jak najbardziej słuszna. DiCaprio udało się w filmie stworzyć wiarygodny, przejmujący portret złamanego przez życie, poszukującego zemsty samotnika walczącego z bezwzględnymi kolejami losu. Wbrew pozorom odegranie takiej postaci bywa trudniejsze od stworzenia wiarygodnej roli w komedii czy dramacie, a DiCaprio, jak zwykle zresztą, poradził sobie na medal. Gratulujemy otrzymania Oscara i życzymy kolejnych sukcesów!

TBO

 

About admin

Check Also

horror film

Maraton z horrorem

Horrory jednych fascynują, drugich przerażają, a ostatecznie i tak wszyscy je oglądają. W sumie nie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *