boks dziewczyna
Niewątpliwie każdy z nas na pewnym etapie życia staje przed wyborem aktywności fizycznej dla siebie. Jednak często te tradycyjne i oklepane sporty zniechęcają nas już na samym początku swoją nazwą i popularnością | fot.: stock.adobe.com

Fight club – sporty walki zamiast zajęć w klubie fitness

Niewątpliwie każdy z nas na pewnym etapie życia staje przed wyborem aktywności fizycznej dla siebie. Jednak często te tradycyjne i oklepane sporty zniechęcają nas już na samym początku swoją nazwą i popularnością. Ale czy to powód, by od razu zaniechać poszukiwań? Przecież wystarczy spojrzeć na to z trochę innej perspektywy. Bo może nie rozważyłeś jeszcze sportów walki?

Sporty walki, jako aktywność zdrowotna?

Właśnie! Kiedy słyszymy o walce, od razu nasuwa nam się brutalna bitwa, która kończy się kontuzją i potrzebą interwencji lekarza. I chociaż jest to jedna strona medalu, która na pewno zainteresuje osoby, szukające adrenaliny, to sporty walki wcale nie muszą tak wyglądać. Wiele technik ma tak głęboką tradycję, że trenerzy, który ich nauczają, podchodzą do tego z niezwykłą delikatnością i sztuką. A prawdziwa bitwa najczęściej rozgrywa się w głowie. W końcu jest to sztuka przewidywania ruchów przeciwnika, szybkiego myślenia, trafnego dobory metody oraz samodyscypliny, bo bez niej nawet największy osiłek nie ma szans. 

Przydatna umiejętność

Nie da się ukryć, że w dwudziestym pierwszym wieku, wiele osób czuje się zagrożonych. Każdy ma prawo się bać, kiedy na dworze panuje mrok, a my musimy zignorować grupkę pijanych osób. I na pewno mogę was zapewnić, umiejętności walki są tu niezwykle przydatne. Nie chodzi od razu o to, by się bić. W żadnym przypadku do tego nie zachęcam. Jednak niezwykły komfort psychiczny, który możecie posiąść dzięki swoim umiejętnością, jest wart paru wyrzeczeń. Myśl, że wiecie jak zareagować i się obronić sprawia, że czujecie się zdecydowanie pewniej i nie macie ograniczeń. W dodatku nie jesteście od nikogo zależni. To przywilej, na który nie wiele osób może sobie pozwolić. Dlatego sporty walki warto rozważyć w każdym przypadku. W końcu nawet dzieci mogą się tego uczyć — w sposób do nich dostosowany. Pamiętajmy, że takich rzeczy się nie zapomina. Te umiejętności, które zdobędziemy raz, zostaną z nami do końca życia. 

Sport z możliwością rozwoju

To dosyć oczywiste, że przychodząc pierwszy raz na trening, wiele osób nie wie, z czym to się je. Ich wyobrażenia są różne i często całkowicie inne niż rzeczywistość. Czasami myślimy, że będzie trudniej, a czasami, że łatwiej. Uważamy, że się nie odnajdziemy, a okazuje się, że czujemy się tam jak ryba w wodzie. Warto zaznaczyć, że bez względu na to, jak długo będziesz ćwiczył i w którym momencie przerwiesz, jesteś o krok dalej niż inni. Ale w wielu sportach walki możesz iść jeszcze dalej. A to dzięki stosowanym odznaczeniom takim jak na przykład pasy, które występują między innymi w karate, czy krav madze. W dodatku pod koniec ścieżki twojego rozwoju możesz nauczać innych. A uwierz, że jeśli tylko powiesz komuś, co robisz, od razu pojawią się pytania, czy nie pokarzesz jakiegoś tajnego chwytu. 

Tak jak widzisz, udział w zajęciach w fight clubie ma wiele zalet. Jednak nie wątpliwie jest to po prostu wielka przyjemność i super zabawa połączona z niezwykle pozytywnymi skutkami. Dla tego nie warto się dużej wahać. Lepiej przekroczyć strefę swojego komfortu, jak prawdziwy wojownik i  spróbować czegoś nowego. 

KWA

About admin

Check Also

komunikacja niewerbalna

Znaczenie komunikacji niewerbalnej w biznesie

Komunikacja niewerbalna odgrywa nieocenioną rolę w biznesie, uzupełniając i często wzmacniając przekaz słowny. Gestykulacja, postawa …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *