książka BDSM
„Korepetytor” to nie pierwsza książka w temacie BDSM i związku mimo różnicy wieku, którą wydawnictwo NieZwykłe zdecydowało się wydać | fot.: stock.adobe.com

Joanna Balicka – „Korepetytor”

„Korepetytor” to najnowsza książka Joanny Balickiej znanej dzięki powieści „Miss Independent”, która została wydana po wielkim sukcesie na Wattpadzie. Powieść „Korepetytor” miała premierę w listopadzie 2021 roku i jest pierwszym tomem serii „Reguły pożądania”. Spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem, odsłaniając nieznane oblicza polskiej erotyki.

Dlaczego powieść odniosła sukces?

„Korepetytor” to nie pierwsza książka w temacie BDSM i związku mimo różnicy wieku, którą wydawnictwo NieZwykłe zdecydowało się wydać. W ostatnim czasie powstaje sporo książek w tym temacie, co można odbierać pozytywnie, jako zrywanie z tabu. Jednak erotykę można pisać dobrze lub źle. Można stworzyć porywającą historię pełną emocji, uczuć i zagadek, która oprócz tego zafunduje czytelniczce dreszcze za pomocą dobrze opisanych scen erotycznych, a można napisać powieść, w której trudno doszukać się fabuły, ale co kilkanaście stron pojawia się jakaś mocniejsza scena erotyczna. Niestety na polskim rynku takich pozycji jest wiele, ale „Korepetytor” zdecydowanie do tej kategorii nie należy. Książka wzbudza wiele emocji, nie pozwala czytelniczce się oderwać. Napisana jest dobrze, poprawnie składniowo i stylistycznie. Nie zawiera błędów logicznych, a nawet jeśli jakieś drobne się pojawiły, trudno je zauważyć. Poza mocnymi i dla niektórych kontrowersyjnymi scenami erotycznymi, jest po prostu historią o zakazanym uczuciu, które narodziło się między Isabellą a Jasonem, prokuratorem, który miał jej udzielać korepetycji z prawa karnego, ale okazało się, że główni bohaterowie mają też inne wspólne zainteresowania.

Bohaterowie

Autorka decyduje się na nadanie postaciom angielskich imion i umieszczenie akcji w Stanach Zjednoczonych. Jest to praktyka coraz częstsza u współczesnych autorów i odbiór tego jest kwestią indywidualną.

Jak już zostało wspomniane, główną postacią kobiecą jest Isabella – córka policjantka i studentka prawa, ale ten kierunek nigdy nie był jej pasją i nawet tego nie ukrywa. Uczy się więc, nie czując realnego zainteresowania, chce spełniać marzenia rodziców. Na początku powieści w dość zabawny sposób poznaje Jasona. Spotyka go podczas kupowania prezentu na urodziny dla koleżanki i choć zrobił na niej wrażenie, nie podejrzewa, że jeszcze go spotka. Oczywiście, spotykają się ponownie. W jej własnym domu, bo okazuje się, że Jason jest prokuratorem i współpracuje z jej ojcem nad sprawą związaną z handlem narkotykami. Isabella okazuje się być w sprawę bardziej zaangażowana niż jej się zdawało. Decyduje się pomóc, a jej relacje z prokuratorem rozwijają się w kierunku zupełnie innym niż planowała. Początkowo relacja opiera się tylko na cielesności, z czasem jednak bohaterowie znacznie zbliżają się do siebie emocjonalnie.

Dlaczego od tej powieści nie można się oderwać?

Powieść jest napisana w taki sposób, że czytania po prostu nie da się przerwać, dopóki nie skończy się książki. Choć początek był, w mojej opinii, mało obiecujący, później nie byłam w stanie przestać czytać. Gdy już damy się porwać historii, następuje zakończenie, poprowadzone oczywiście tak… by z niecierpliwością wyczekiwać drugiego tomu.

Kilka słów na zakończenie

Podsumowując, „Korepetytor” to książka, po którą z pewnością warto sięgnąć. Można przy niej odpocząć, przenieść się w świat porywających uczuć i zakazanych relacji. Nie jest to może literatura z najwyższej półki, ale chwile spędzone nad tą książką nie będą uznane za stracone. Ja z niecierpliwością wyczekuję na ciąg dalszy historii.

LWO

About admin

Check Also

Henryk, książę Sussexu (2019)

Ten drugi – recenzja

„Ten drugi” to biografia księcia Harry’ego, która wstrząsnęła całym światem. Książka pełna surowej, a nawet brutalnej szczerości, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *