kwas hialuronowy usta
Usta natychmiast nabierają właściwego kształtu. Po wstrzyknięciach możliwy jest niewielki obrzęk i zaczerwienienie, które szybko mijają | fot.: stock.adobe.com

Modelowanie ust kwasem hialuronowym – co warto wiedzieć?

Powiększanie i korekcja ust wypełniaczami kwasu hialuronowego to nowoczesna niechirurgiczna technika zmiany ich kształtu i objętości. Oprócz osiągniętego efektu, komórki i tkanki warg są odmładzane. Efekt jest widoczny natychmiast. Biorąc pod uwagę wysoki ukrwienie i unerwienie, zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub przewodzącym oraz po schłodzeniu leczonego obszaru. 

O tym warto pamiętać!

Prawdopodobieństwo odrzucenia wypełniacza iniekcyjnego jest minimalne. Chodzi tutaj szczególnie o preparaty do modelowania ust na bazie sztucznie syntetyzowanego kwasu hialuronowego, a nie zwierzęcego, który może wywoływać reakcję alergiczną. Wypełniacze, w przeciwieństwie do implantów, rozpuszczają się z czasem i trzeba ponownie przejść przez zabieg. Po biodegradacji kwasu hialuronowego tkanka warg nie zwisa, nie ma blizn ani innych śladów zabiegu. Po biodegradacji kwasu hialuronowego tkanka warg nie zwisa, nie ma blizn ani innych śladów zabiegu. Ponadto tekstura ust ulegnie znacznej poprawie, ponieważ kwas hialuronowy stymuluje produkcję kolagenu, który odpowiada za elastyczność skóry.  Kwas hialuronowy jest klarowną, lepką cieczą, ważnym składnikiem skóry, kości, chrząstki i tkanki łącznej. Jego syntetyczny odpowiednik jest podstawą większości nowoczesnych leków do wstrzykiwań w celu zwiększenia objętości tkanek miękkich. Stabilizowane wypełniacze kwasu hialuronowego spełniają prawie wszystkie wymagania dotyczące idealnego materiału do modelowania ust: są wysoce oczyszczonymi preparatami, dlatego są nietoksyczne, hipoalergiczne i całkowicie biokompatybilne z tkankami ciała. Wypełniacze kwasu hialuronowego są tworzywem sztucznym, co ułatwia ich modelowanie w tkankach i zapewnia wyraźny, ale naturalny efekt. Efekt uzyskuje się bezpośrednio na zabiegu – mikroimplant kwasu hialuronowego wprowadzony do tkanki zachowuje swój kształt. Tkanki powyżej obszaru wstrzyknięcia stają się bardziej elastyczne i gładkie.  

Przebieg zabiegu

Kosmetolog bądź lekarz medycyny estetycznej nakłada krem znieczulający na usta na około 20-30 minut. Następnie wprowadza preparat do ust, który jest zbierany w jednorazowej strzykawce z mikroigłami w sterylnym opakowaniu. Optymalna objętość jest określana przez specjalistę na podstawie indywidualnych cech klienta. Aby usta wyglądały zgodnie z oczekiwaniami, kosmetolog rozprowadza preparat kwasu hialuronowego w tkankach za pomocą ruchów masujących po podaniu.

Podsumowanie

Usta natychmiast nabierają właściwego kształtu. Po wstrzyknięciach możliwy jest niewielki obrzęk i zaczerwienienie, które szybko mijają. Pierwszego dnia należy wykluczyć gorące napoje z diety. W ciągu 10-14 dni nie wolno przegrzewać miejsca ekspozycji, opalać się, odwiedzać siłowni. Dostosowując głębokość i miejsca aplikacji preparatu, można uzyskać różne rezultaty: nieznacznie zwiększyć usta lub uczynić je soczystymi i seksownymi. Kosmetolog powinien zostać poinformowany o pożądanym wyniku, aby wcześniej wybrać odpowiedni preparat. 

SKA

About admin

Check Also

pielęgnacja brwi permanentnych

Makijaż permanentny i co dalej?

Makijaż permanentny brwi to zabieg kosmetyczny, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji w okresie gojenia, aby osiągnąć …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *