zdrowa przekąska
Pomiędzy posiłkami, szczególnie w pracy czy też w szkole, warto jeść jakieś przekąski dodające energii | fot.: stock.adobe.com

Sprawdzone przekąski, które nie zburzą Twoich planów dietetycznych

Obecnie panuje moda na bycie fit. Z tego względu mnóstwo osób przerzuca się na zdrową dietę. Jednak w dzisiejszym pędzie, trudno jest trzymać się zdrowych nawyków żywieniowych. Każdy posiłek musiałby bowiem w związku z tym być wcześniej planowany, podobnie jak przekąska, co zdecydowanie nie jest łatwe. Nie oznacza to jednak, że jest niemożliwe.

Jakie przekąski warto włączyć do swojej diety?

Pomiędzy posiłkami, szczególnie w pracy czy też w szkole, warto jeść jakieś przekąski dodające energii. Nie jest jednak trudno wpaść pod tym względem w pułapkę. Może nam się wydawać, że zjedzenie kilku orzechów laskowych czy też migdałów, to idealne rozwiązanie. Oczywiście jest to zdrowa przekąska, nic nie można jej pod tym względem zarzucić. Warto jednak pamiętać o tym, jak kaloryczne są orzechy. Zaledwie kilkadziesiąt gramów, które mogą zniknąć z naszego pudełka w kilka minut, zawiera, ma bardzo wysoką kaloryczność. Poprzez takie przekąski bardzo szybko możemy zniweczyć swoje plany na schudnięcie.

Podobnie jest z owocami. Są one oczywiście bardzo zdrowe, zawierają jednak cukry. Dlatego też warto je spożywać rano i nie przesadzać mimo wszystko z ich ilością. Im mniej cukrów prostych trafia do naszego organizmu, tym lepiej. Bardziej korzystną dla nas opcją jest zamiana owoców na warzywa, które mają niewiele kalorii.

Skoro tak wiele przekąsek może stać się dla nas pułapką, na jakie w gruncie rzeczy powinniśmy nastawić się szczególnie? Jak to zostało wcześniej wspomniane, warto spożywać warzywa. Nie musi być to zwykły pomidor czy też ogórek, wzięty do pracy. Można przykładowo zrobić sobie szybką sałatkę z jakiejś sałaty, kilku warzyw i lekko ją doprawić. Taka przekąska do pracy pozwoli zabić głód i zawiera niewiele kalorii, a zatem nie będzie miała zbyt dużego wpływu na spożycie kalorii w ciągu dnia. Poza tym spożywanie warzyw jest bardzo ważne, ponieważ zawierają one mnóstwo cennych składników.

Przekąski dla zapracowanych

Trzeba jednak przyznać, że nie zawsze samodzielne przygotowanie sałatki czy też przyrządzenie innej przekąski, jest możliwe do zrealizowania. Dziś pęd życia sprawia, że mamy niewiele czasu na cokolwiek. Dlatego dobrym pomysłem jest także kupowanie gotowych przekąsek. Obecnie na rynku jest mnóstwo dietetycznych batoników na bazie daktyli, które zawierają sycące składniki. Oczywiście posiłkując się takimi gotowymi przekąskami, zawsze należy sprawdzić ich skład. Ważne jest to by nie miały one dodatkowych cukrów a jedynie te, które są po prostu zawarte w składnikach. Poza tym interesować powinna nas także kaloryczność takich produktów. Im mniej kalorii tym lepiej. Jeśli bowiem na swojej diecie chcemy schudnąć, powinien się dla nas liczyć ujemny bilans kaloryczny.

Spożywanie przekąsek może być pułapką, szczególnie jeśli niewiele wiemy o ich kaloryczności. Nawet najzdrowsze produkty mogą być prawdziwą bombą kaloryczną i warto bez wątpienia o tym pamiętać. Najlepszym wyborem jest spożywanie warzyw czy też gotowych batoników skomponowanych na bazie zdrowych składników.

BKW

About admin

Check Also

wysokie spożycie błonnika

Rola błonnika w diecie

Błonnik pokarmowy odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia i prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Jest to grupa …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *