mermaiding
Mermaiding to przede wszystkim znakomita zabawa, ale także świetny sposób na aktywność fizyczną, polegający na pływaniu i nurkowaniu ze złączonymi nogami w specjalnej monopłetwie wraz z syrenim ogonem | fot.: stock.adobe.com

Mermaiding – sport, który podbija świat

Według mitologicznych wierzeń syreny były to stworzenia o wyglądzie pół kobiety, pół ryby. Z racji swego piękna, przebiegłości i tajemniczości intrygowały zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Zapewne wiele przedstawicielek płci pięknej marzyło w dzieciństwie o tym aby być syreną z długim, pięknym i kolorowym ogonem. Teraz dzięki mermaidingowi każda kobieta ma okazję spełnić marzenie zostania syreną, a i wśród mężczyzn rośnie zainteresowanie tego typu aktywnością fizyczną.

Mermaiding – na czym polega?

Mermaiding to przede wszystkim znakomita zabawa, ale także świetny sposób na aktywność fizyczną, polegający na pływaniu i nurkowaniu ze złączonymi nogami w specjalnej monopłetwie wraz z syrenim ogonem. Mówiąc o nurkowaniu, mamy na myśli nurkowanie swobodne czyli na jednym bezdechu bez pomocy butli tlenowej czy innych aparatur. Ogon stworzony został z elastycznego materiału i okrywa nasze ciało od pasa w dół. Jak można się domyślić, podstawą do uprawiania mermaidingu jest umiejętność pływania. W odróżnieniu od freedivingu zanurzenie odbywa się maksymalnie do 5 metrów, a ruchy które się wykonuje przypominają pływanie stylem motylkowym. Podczas tych ćwiczeń wykonuje się podwodne ewolucje i triki, ucząc się przy tym odpowiedniego oddychania i form relaksacji. Sport ten najpierw ogarnął Azję, a w chwili obecnej bije rekordy popularności na całym świecie.

Zalety pływania w ogonie

Największą zaletą tego typu aktywności jest to, że są to ćwiczenia dosłownie dla każdego, niezależnie od wieku. W zależności od rejonu świata, aby rozpocząć ćwiczenia mermaidingu dziecko powinno mieć minimum od 6 do 8 lat. Natomiast nie ma żadnego górnego limitu. W tym sporcie odnajdą się zarówno młode mamy, dla których będzie to idealna okazja do zrelaksowania się i spędzenia czasu z dzieckiem przy świetnej zabawie, a także osoby starsze, dla których pływanie w ogonie przybiera formę poprawy kondycji zdrowotnej całego organizmu. Dzięki sile wyporowej woda sprawia, że nasze ciało jest w niej 10 razy lżejsze, co ma ogromny wpływ na nasze stawy. Podczas mermaidingu rozwija się wiele partii mięśniowych, ciało jest bardziej gibkie i skoordynowane, a przy tym poprawia się wydolność płuc, kondycję i wytrzymałość. Dużą zaletą pływania w ogonie jest bardzo szybkie spalanie kalorii i nadmiernej tkanki tłuszczowej, więc jest także świetne dla osób z nadwagą. Ponadto bardzo dobrze wpływa na wady postawy, wzmacniając mięśnie kręgosłupa, brzucha i pośladków. Ma także niebanalny wpływ na redukcję stresu i poprawę nastroju.

Mermaiding rozwija się i zdobywa coraz większą rzeszę fanów. Osoby niezdecydowane na taką formę aktywności mogą zazwyczaj skorzystać w pierwszego treningu bezpłatnie. Dopiero wiedząc z czym to się je, podejmujemy decyzję o tym czy chcemy wykupić kurs. Jeżeli chodzi o sprzęt to przeważnie jest dostępny do wypożyczenia. Mermaiding to świetny sport dla każdego. Zajęcia są gwarancją zabawy i relaksu połączonych z rozwojem ciała i organizmu. Pływanie w ogonie może być też świetnym rozwiązaniem dla spotkań towarzyskich spędzonych przy zabawie i rozmowach.

ŁKA

About admin

Check Also

wysokie spożycie błonnika

Rola błonnika w diecie

Błonnik pokarmowy odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia i prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Jest to grupa …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *