seriale prawnicze
Tak naprawdę ciężko wydobyć top 3, top 5 czy top 10 najlepszych seriali prawniczych. Przedstawimy zatem w losowej kolejności cztery produkcje, na które należy zwrócić uwagę | fot.: Fotolia

TOP 4 seriali prawniczych

Seriale prawnicze stają się coraz bardziej popularne. Gdzie dokładnie kryje się fenomen tego typu produkcji?. Może chodzi o przedstawienie samego zawodu prawnika – zawodu, o którym wiele osób marzy i który uważa się za respektowany i dobrze płatny? Albo fakt, że często w takich serialach występuje „zły charakter”, który swoim zachowaniem pobudza do myślenia i głębokich analiz? A nawet jeśli nie występuje „zły charakter”, to tak naprawdę, która kobieta oparłaby się przystojnemu mężczyźnie w dobrze skrojonym garniturze siedzącemu w swoim biurze gdzieś w centrum Nowego Jorku (tak, mamy tu na myśli konkretny przykład, ale o tym za chwilę).

Tak naprawdę ciężko wydobyć top 3, top 5 czy top 10 najlepszych seriali prawniczych. Przedstawimy zatem w losowej kolejności cztery produkcje, na które należy zwrócić uwagę.

How to get away with murder

Polska nazwa serialu to „Sposób na morderstwo” i emitowany jest od 2014 roku. W tym momencie oglądać można już piąty sezon. Główna bohaterka Annalise Keating jest znakomitą i charyzmatyczną prawniczką, której główną specjalizacją jest prawo karne. Prowadzi zajęcia na uniwersytecie Middleton w Pensylwanii, gdzie spośród studentów wybiera kilkoro najzdolniejszych, którym umożliwia staż w swojej kancelarii. Brzmi całkiem zwyczajnie. Gdyby nie fakt, że uczniowie na czele ze swoją profesor zostaną uwikłani w morderstwo…

Suits

Przystojny, charyzmatyczny prawnik Harvey Specter pracuje w prestiżowej nowojorskiej kancelarii. Jej pracownicy rzadko pojawiają się na sali sądowej, gdyż głównie zajmują się zawikłanymi umowami, ugodami oraz prawem korporacyjnym, a wszelkich targów najczęściej dobijają w zaciszu swojej eleganckiej kancelarii. Warto wspomnieć, że zatrudnia ona jedynie prawników, którzy ukończyli uniwersytet Harvarda. Co jest więc tutaj niespotykanego? Głównym bohaterem serialu jest Mike Ross – nadzwyczajnie inteligentny młody chłopak z fotograficzną pamięcią. On również jest prawnikiem w  tej samej kancelarii co Specter. Nie wszyscy pracownicy jednak wiedzą, że wcale nie skończył uniwersytetu Harvarda. W zasadzie to w ogóle nie ma skończonych studiów prawniczych…

Better Call Saul

Nie jest to typowy serial prawniczy, ale bez wątpienia wymaga wspomnienia. Głównym bohaterem jest Saul Goodman – a w zasadzie najpierw Jimmy McGill, który podczas całego serialu pokonuje krętą drogę do stania się tytułowym Saulem Goodmanem. Tak naprawdę serial jest spin-offem genialnego serialu „Breaking Bad” – również wartego polecenia, choć nie do końca mieści się w widełkach serialu prawniczego. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby obejrzeć go, nie do końca wiedząc, co się działo w „Breaking Bad”. Masz jakiś niespotykany prawniczy problem? Cóż. Better Call Saul!

Drop Dead Diva

Czyli „Jej Szerokość Afrodyta”. Jest to bardzo ciepły i wciągający serial, przy którym można się odprężyć. Jest bez wątpienia znakomitą odskocznią od ciężkich produkcji. Obiecująca modelka ginie w wypadku samochodowym, a jej dusza trafia do ciała puszystej prawniczki Afrodyty. Świetna historia, która pokazuje przemianę egoistycznej piękności w osobę, która zwraca uwagę na wewnętrzne dobro i piękno.

W przypadku seriali prawniczych jest w czym wybierać, a kolejnych znakomitych produkcji można jeszcze mnożyć. Przedstawione zostały dwie propozycje seriali, które zostały już zakończone. Są to dobre propozycje na spędzenie kilku wieczorów. „Better Call Saul” oczekuje w tym momencie kolejnego sezonu, natomiast w przypadku „Suits” finał ma się pojawić w 2019 roku. Jeśli jednak chcielibyście jeszcze oczekiwać każdego kolejnego odcinka co tydzień, proponujemy wybrać „How to get away with murder”.

ASO

About admin

Check Also

house of the dragon

House of the Dragon – wracamy do Westeros

Od zakończenia serialu Gra o Tron minęło już 3 lata, choć zdania na temat jego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *