monitor laptopa netflix
Netflix cały czas rozwija i powiększa swoja ofertę polskich produkcji. Już w tej chwili jest ona interesująca o z pewnością przyciągnie fanów rodzimej kinematografii | fot.: stock.adobe.com

Które rodzime produkcje dostępne na platformie Netflix warto poznać?

Netflix jest obecny w Polsce od 2016 roku. Platforma jest znana z tego, że oferuje duży wybór własnych produkcji, które cieszą się uznaniem krytyków i widowni. 

Dla fanów seriali

Póki co Netflix oferuje zaledwie jedną polska produkcję własną, czyli serial „1983”. W prace przy produkcji zaangażowano naprawdę duże i znane w branży nazwiska, jednak widzowie orzekli, że choć miała duży potencjał, to nie sprostała oczekiwaniom.

Znacznie ciekawiej prezentuje się oferta polskojęzycznych seriali, które platforma zakupiła od innych producentów. Znamienne jest, że pierwszą odcinkową polską produkcją, jaka trafiła na platformę były „Sensacje XX wieku” Bogusława Wołoszańskiego, której, jak się wydaje, nie trzeba nikomu bliżej przedstawiać. Nie jest to jedyny polski dokument dostępny na Netflix, w ofercie znajdują się jeszcze seria „Nocny konwój” oraz „Portrety wojenne”.

Z pewnością ciekawą propozycją dla fanów kryminalnych historii będą „Ultraviolet” od AXN oraz „Rojst” od Showmax. Pierwsza produkcja opowiada o łódzkiej grupie detektywów amatorów. Natomiast druga to wysmakowane estetycznie i znakomicie, co nie dziwi wobec faktu, że zaangażowano takich aktorów jak Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Magdalena Walach czy Piotr Fronczewski, zagrane studium zbrodni i ludzkich charakterów. Z kolei fani „Kapitana Bomby” będą mogli obejrzeć kolejną animowaną produkcję Bartosza Walaszka „Egzorcystę”, która również została zakupiona od Showmax.

Przede wszystkim długi metraż

Dostępna na platformie oferta polskich filmów pełnometrażowych, zarówno starszych, jak i takich, które jeszcze niedawno można było oglądać w kinie, jest znacznie bogatsza w stosunku do oferty serialowej. Z pewnością na uwagę zasługują trzy klasyczne i dobrze znane każdemu kinomanowi produkcje: „Rejs”,Zaklęte rewiry” oraz „Ucieczka z kina Wolność„. Na platformie znajdziemy też spory wybór produkcji Wojciecha Smarzowskiego, czyli „Wołyń”, „Róża”,Pod Mocnym Aniołem” czy „Drogówka”. Ponadto dostępne są głośne i zdecydowanie godne polecenia premiery ostatnich lat takie jak: „Bogowie”,Mój Vincent„, „Pokot”,Mowa ptaków„, „Katyń”, „Powidoki”. Widz może również wybierać wśród bardziej kontrowersyjnych produkcji, takich jak „Płynące wieżowce” o miłości dwóch młodych mężczyzn, opowiadający o Zdzisławie Marchwickim „Jestem mordercą”, stawiający pytanie czy to właśnie Marchwicki był Wampirem z Zagłębia czy paradokumentalny i wzbudzający wiele emocji „Wszystkie nieprzespane noce”.

Również miłośnicy filmów znacznie lżejszego kalibru znajda coś dla siebie. Na platformie Netflix dostępne są produkcje Patryka Vegi. Również miłośnicy komedii nie będą zawiedzeni, znajdą takie tytuły jak pierwsza i trzecia część „Planety singli„, „Dzień dobry, kocham cię„, „Excentrycy, czyli po słoneczniej stronie ulicy„. Poza tym Netflix posiada całkiem obszerną ofertę standupów takich wykonawców jak Tomasz Jachimek czy Mariusz Kałamaga.

Powyższe tytuły to wybrane ciekawsze przykłady, Netflix cały czas rozwija i powiększa swoja ofertę polskich produkcji. Już w tej chwili jest ona interesująca o z pewnością przyciągnie fanów rodzimej kinematografii. Coś dla siebie znajda zarówno miłośnicy komedii, jak i produkcji kryminalnych i historycznych.

KGK

About admin

Check Also

house of the dragon

House of the Dragon – wracamy do Westeros

Od zakończenia serialu Gra o Tron minęło już 3 lata, choć zdania na temat jego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *