płyty winylowe
Płyty winylowe jak i gramofony może się zdawać, że przez lata były zapomniane, leżały w piwnicach czy na strychach przykryte kurzem. Teraz wróciły w wielkim stylu | fot.: stock.adobe.com

Mimo rozwoju technologicznego nie tracą na wartości – dlaczego płyty winylowe wciąż cieszą się zainteresowaniem?

Kiedy myślimy o starych czasach, uroku jaki mimo wszystko niósł za sobą PRL, czy latach 20. i 30. XX wieku towarzyszy temu nostalgia i przypominanie sobie jak to kiedyś było. Często też znamy te czasy z opowieści babć czy dziadków, czasem rodziców. W tamtych czasach rozrywką również było słuchanie muzyki czy spotkania ze znajomymi. Jedynym sposobem słuchania muzyki były płyty winylowe. 

„Winyl wiecznie żywy”

Takie hasła można usłyszeć w różnych miejscach. W niektórych miejscowościach organizowane są targi płyt winylowych, gdzie fani czy kolekcjonerzy mogą zdobyć prawdziwe cacka. Płyty choć stare, jakość dźwięku – nie ma co ukrywać nie jest porównywalna do współczesnych technologii, często słychać też szumy i szmery, co wbrew pozorom nie jest wadą, wręcz przeciwnie, dodaje tylko uroku. Niektórzy wielbiciele mają po kilka płyt jednego artysty, i szukają więcej, chociaż część osób w ogóle nie korzysta z gramofonu.

Ni właśnie, wielbicieli winylu można podzielić na dwie grupy: tych którzy chowają płyty w swoich gabinetach czy pokojach, i na tych którzy uwielbiają styl retro i w ten sposób chcą urządzić mieszkanie, albo chociaż jeden pokój. Jest to niebywale stylowy dodatek, ponadczasowy i absolutnie wyjątkowy. Jest jeszcze jedna rzecz dająca winylowi przewagę, nad innymi „odtwarzaczami muzyki”, chodzi o to jak muzyka brzmi. Można posłuchać prawdziwych nagrań artystów, których nie ma już na świecie, a którzy wciąż są popularni, jak Mieczysław Fog, i inni wielcy. Zatem nic dziwnego, że winyl powrócił, urok wdzięk, styl w magiczny sposób przenosi nas do lat ubiegłych, które tak jak winyl, były wspaniałe i niepowtarzalne, czasami z nostalgią można usiąść i przy dźwiękach płynących z winylu przenieść się na stare uliczki i zobaczyć, poczuć ten klimat i styl.

Wieczna moda

Płyty winylowe jak i gramofony może się zdawać, że przez lata były zapomniane, leżały w piwnicach czy na strychach przykryte kurzem. Teraz wróciły w wielkim stylu. Można je spotkać w naprawdę wielu ciekawych miejscach. Powrót winylu to nie tylko stare płyty, legendarni wykonawcy i muzyka z dawnych lat. Oczywiście to wszystko funkcjonuję i nie sposób o tym zapomnieć. Wróciły one nawet do sprzedaży, powstają komisy z takim sprzętem. Ceny płyt są bardzo różne, zależą one również od tego na ile dana płyta jest unikalna. A niektóre egzemplarze są na prawdę wyjątkowe. Ale nowoczesnym muzyką również spodobał się być może klimat muzyki z gramofonu, a może po prostu to moda na winyl. Nie zgłębiając się w temat można powiedzieć, że zdecydowanie rośnie liczba artystów, którzy nagrywają muzykę właśnie w ten sposób. Fanom winylu pozostaje się tylko cieszyć, że ta muzyka, a raczej taka forma odtwarzania muzyki cieszy się wciąż rosnącą popularnością. To tylko dowodzi tego, że to świetny sposób na rozrywkę i na słuchanie muzyki.

Podsumowując, płyty winylowe są cały czas modne. Ich styl i czar pozostają na topie i są cały czas doceniane. Żadna nowa technologia nie ma ich uroku i wdzięku, dlatego non stop cenimy winyl.

KMA

About admin

Check Also

Kurt Cobain okulary

Kurt Cobain. Artysta, który odszedł zbyt szybko

Kurt Cobain to jedna z najsmutniejszych, kultowych postaci wszech czasów. a urodził się jako niepozorne …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *