Przede wszystkim, pamiętaj o tym, aby podczas regulacji brwi, włoski usuwać w łagodny i delikatny sposób | fot.: stock.adobe.com

O czym warto pamiętać podczas regulowania brwi?

Brwi są bardzo istotną częścią naszej twarzy, stanowią oprawę dla oczu, w związku z tym warto dbać o ich pielęgnację. Dowiedz się, o jakich rzeczach powinnaś pamiętać przy pielęgnacji brwi, tak aby nadać im idealny, dopasowany do Twojej twarzy kształt, dzięki czemu będziesz mogła zachwycać pięknym wyglądem swojej twarzy oraz kuszącym spojrzeniem.

Regulacja brwi – jak zrobić to dobrze?

Pierwszym naszym krokiem przed wyregulowaniem brwi, który powinniśmy wykonać, jest wyznaczenie idealnego łuku brwiowego. Jak to zrobić? To bardzo proste! Wystarczy przyłożyć pędzelek do płatka nosa, oraz wewnętrznego kącika brwi, a następnie przesunąć go do zewnętrznego kącika oka. W ten sposób wyznaczysz idealną linię brwi, co pozwoli Ci z dużo większą skutecznością zadbać o ich prawidłową pielęgnację.

Regulacja brwi wbrew pozorom nie jest łatwym zabiegiem, i jeżeli nie jesteśmy przekonani co do tego, że damy radę zrobić to dobrze, najlepiej będzie skorzystać z pomocy kosmetyczki, która zrobi to w profesjonalny i bezpieczny sposób. Wiele z nas jednak nie specjalnie ma ochotę na regularne wizyty u kosmetyczki, w związku z tym regulację brwi wykonuje samodzielnie w domu. Prawidłowego wykonywania regulacji brwi można się nauczyć. Zanim zaczniemy regulować brwi, warto wziąć ciepłą kąpiel, ponieważ zmiękcza ona skórę ciała, w związku z czym usuwanie brwi wiązać się będzie z nieco mniejszym dyskomfortem. W pierwszej kolejności powinniśmy usunąć wszystkie włoski, które wychodzą poza wyznaczoną strefę naszego idealnego łuku brwiowego, pamiętając o tym, aby zacząć od dołu brwi i stopniowo przesuwać się ku górze. Włoski powinniśmy usuwać delikatnie, lekko naciągając skórę, aby nie spowodować niechcianych podrażnień, które mogą potem wyglądać nieestetycznie.

Kształt brwi a kształt twarzy – na co należy zwrócić uwagę?

Bardzo ważnym aspektem podczas regulowania brwi, jest dokładne przyjrzenie się swojej twarzy, oraz określenie jej kształty. Warto uważnie przyjrzeć się budowie naszej twarzy, przeanalizować rozstaw oczu, oraz ukształtowanie kości policzkowych. To, co powinniśmy wiedzieć, to fakt, że nie ma jedynego, określonego, idealnego łuku brwiowego i że będzie on zupełnie inny dla każdej z nas. Warto pamiętać o kilku ważnych wskazówkach, i tak, przy twarzy kwadratowej, warto posiadać grubsze brwi, natomiast przy twarzy owalnej łuk tej powinien wyglądać łagodniej. Jeżeli posiadamy twarz okrągłą, powinniśmy unikać zaokrąglonych brwi, aby jeszcze bardziej zminimalizować owal naszej twarzy. Z kolei przy twarzy trójkątnej, warto postawić na zaokrąglone brwi, które skutecznie złagodzą ostry podbródek.

Kilka błędów, których lepiej unikać podczas regulacji brwi

Przede wszystkim, pamiętaj o tym, aby podczas regulacji brwi, włoski usuwać w łagodny i delikatny sposób. Postaraj się nie wyrywać kilku włosków naraz i porządnie przemyśl każde ich usunięcie. Podczas regulacji brwi przyglądaj się swojej twarzy, aby móc ocenić, jakie działanie będzie najbardziej skuteczne. Co bardzo ważne, pamiętaj także o tym, aby nie decydować się na całkowite ogolenie brwi. Odrastające brwi mogą bowiem być bardzo twarde i ostre, oraz sterczeć na wszystkie strony, przez co ich pielęgnacja może być znacznie utrudniona. Pamiętaj, aby regularnie modelować swoje brwi, są one wizytówką Twojej twarzy, a niesforne i zapuszczone mogą negatywnie wpłynąć na Twój zdrowy i piękny wygląd.

EJA

About admin

Check Also

medycyna estetyczna dla mężczyzn

Zabiegi estetyczne dla mężczyzn: specyfika, różnice i najpopularniejsze procedury

Zabiegi estetyczne stają się coraz bardziej popularne wśród mężczyzn, którzy coraz częściej doceniają korzyści płynące …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *