skóra naczynkowa
Równolegle z pielęgnacją domową, o cerę naczynkową można dbać poprzez stosowanie profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych | fot.: stock.adobe.com

Jak pielęgnowac skórę naczynkową w domu i w gabinecie?

Skóra naczynkowa wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Skłonność do pękania naczynek może pojawić się w każdym wieku – częściej cierpią na nią osoby o jasnej karnacji. Pielęgnacja cery naczynkowej powinna być przeprowadzona zarówno w domu, jak i w gabinecie kosmetycznym. Warto również zastosować odpowiednią dietę, która przyczyni się do wzmocnienia ścian naczyń krwionośnych.

Pielęgnacja cery naczynkowej w domu

W warunkach domowych pielęgnacji cery naczynkowej powinna opierać się na stosowaniu kosmetyków z linii dedykowanej do cery ze skłonnościami do pękających naczynek. Są to różnego rodzaju toniki do mycia twarzy, kremy oraz środki nawilżające. Preparaty te zawierają w swoim składzie rutynę, witaminę C, wyciąg z kasztanowca czy arniki górskiej, które korzystnie wpływają na ściany naczyń krwionośnych. Warto pamiętać również o tym, by przy cerze naczynkowej ograniczać spożycie ostrych przypraw oraz używek, unikać nadmiernego przebywania na słońcu czy gwałtownych zmian temperatury.

Pielęgnacja cery naczynkowej w gabinecie kosmetycznym

Równolegle z pielęgnacją domową, o cerę naczynkową można dbać poprzez stosowanie profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Zabiegi przeznaczone dla skóry naczynkowej są bardzo różne i najlepiej, by zostały dobrane przez dermatologa. Warto wśród nich wymienić jonoforezę, która leczy kruchość naczyń poprzez zastosowanie prądu elektrycznego oraz sonoforezę, która daje te same efekty przy wykorzystaniu ultradźwięków. W profesjonalnych gabinetach można również skorzystać z zabiegów, podczas których na skórę nakładane są preparaty z witaminą C. Dzięki temu można wzmocnić kruche naczynka, a przy okazji zaznać chwili relaksu. W przypadku nasilonych kłopotów z pękającymi naczynkami, można je zamknąć laserem. Zabieg jest bezbolesny i powoduje obkurczanie, a następnie zamykanie się naczyń krwionośnych. Tym samym ze skóry znikają nieestetyczne pajączki.

Dieta przy kruchych naczynkach

Zabiegi pielęgnacyjne i kosmetyk to nie wszystko – warto wzmacniać kruche naczynia krwionośne od środka. W tym celu do diety należy wprowadzić witaminę C – można ją znaleźć w cytrusach, warzywach czy rodzimych owocach. Odpowiednią dawkę witaminy E, która wzmacnia kruche ściany naczyń i przeciwdziała starzeniu się skóry dostarczą oleje, orzechy, siemię lniane czy pełnoziarniste pieczywo. Stan skóry poprawiają także antyoksydanty – można je spożywać wraz z roślinami strączkowymi, kakao czy zieloną herbatą.

Odpowiednia pielęgnacja to podstawa!

Na szczęście pękające naczynka da się wyleczyć, wymaga to jednak odpowiedniej pielęgnacji, której nie można zaprzestać nawet wówczas, gdy pajączki znikają. Kruche ściany naczyń krwionośnych pozostają bowiem w skórze. Codzienne stosowanie środków kosmetycznych wzmacniających naczynka wraz z odpowiednią dietą i ewentualnie zabiegami upiększającymi w gabinetach kosmetycznych, mogą stanowić skuteczne metody walki z cerą naczynkową. Dzięki temu można poprawić jakość życia, pozbyć się kompleksów i wyglądać pięknie każdego dnia. Cera naczynkowa wcale nie musi wyglądać źle, o ile tylko zadbamy o nią w odpowiedni sposób.

ASU

About admin

Check Also

sukulenty kompozycje

Sukulenty w domu – jak pielęgnować i aranżować

Sukulenty cieszą się popularnością jako dekoracyjne rośliny domowe dzięki swojej różnorodności form, kolorów i łatwości …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *