Nadmierna potliwość
Nowoczesna medycyna oferuje wiele rozwiązań, które mogą skutecznie pomóc i zmniejszyć problem lub całkowicie go wyeliminować | fot.: StockAdobe.com

Zmagasz się z nadmierną potliwością? Sprawdź, co może Ci w tym pomóc

Z problemem nadpotliwości zmaga się naprawdę wiele osób. Jest to bardzo częsta dolegliwość. Nie można jej bagatelizować i skazywać siebie oraz całe otoczenie na dyskomfort. Warto skorzystać ze sprawdzonych sposobów, które z pewnością pomogą uporać się z nadmierną potliwością. 

Sposoby na nadpotliwość

Pot zdrowej osoby nie wydziela zbyt intensywnego zapachu. Dopiero po czasie, staje się nieprzyjemny. Jednak w przypadku nadpotliwości, wydzieliny jest tak dużo, że trudno zapanować nad nieprzyjemnym zapachem i dyskomfortem.

W pierwszej kolejności warto pamiętać, że pod pachami rosną włosy, które sprzyjają produkcji potu i są idealnym środowiskiem dla bakterii. Dlatego, samo ich usunięcie, może zmniejszyć intensywność pocenia. Dobrym sposobem, jest używanie mydła antybakteryjnego. Warto sięgać po nie dość często. Pomocne są także dezodoranty i leki przeciwpotowe.

Jednak środki te, mogą pomóc jedynie w usunięciu bakterii, które znajdują się na skórze. Warto wybrać antyperspiranty, które mają w swoim składzie związki bakteriostatyczne. Hamują one rozwój bakterii i skutecznie likwidują przykrą i nieprzyjemną woń. Dla osób, które pocą się wyjątkowo intensywnie, przeznaczone są specjalne dezodoranty, które hamują wydzielanie się potu. Nie powodują one żadnych podrażnień ani uczuleń. Zamykają ujście gruczołów. Na noc, trzeba jednak dokładnie myć te miejsca, aby skóra mogła całkowicie swobodnie oddychać.

Bardziej zaawansowane rozwiązania na nadpotliwość

W niektórych przypadkach zwykłe produkty mogą nie wystarczyć. Jeśli ktoś, przestrzega zasad higieny i korzysta ze sprawdzonych produktów, powinien skorzystać z pomocy lekarza. W takim wypadku pomocny może się okazać chirurg lub dermatolog. Mogą oni przepisać leki antybakteryjne lub maści przeciwgrzybicze. Możliwe są także, bardzo radykalne metody. Chirurg może usunąć gruczoły potowe lub nerwy, które odpowiadają za ich działanie. Tego typu zabieg, daje bardzo dobre efekty, które utrzymują się przez długi czas.

W ostatnim czasie, lekarze decydują się także, na bardziej nowoczesne rozwiązanie, jakim są zastrzyki z botuliny. Wstrzykuje się dość duże dawki w okolicach gruczołów potowych, aby zahamować wydzielanie potu. Zastrzyki mogą być bolesne, dlatego wykonuje się je w znieczuleniu.

Nadpotliwość to bardzo nieprzyjemny i wstydliwy problem, który dotyka wielu osób. Warto zrobić wszystko, aby pokonać problem. Trzeba dbać o siebie i o higienę. Dobrze jest nosić ubrania wykonane z naturalnego materiału. Materiały syntetyczne wzmagają pocenie i zatrzymują w sobie zapach potu. Zakładając żakiet, warto zastosować potniki, czyli specjalne kawałki tkanin, które wchłaniają pot. Kiedy są zużyte można je po prostu wyrzucić. Jest to bardzo praktyczne i ciekawe rozwiązanie. Nadmierna potliwość, wcale nie musi być piętnem do końca życia. Nowoczesna medycyna oferuje wiele rozwiązań, które mogą skutecznie pomóc i zmniejszyć problem lub całkowicie go wyeliminować.

AKU

About admin

Check Also

wysokie spożycie błonnika

Rola błonnika w diecie

Błonnik pokarmowy odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia i prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Jest to grupa …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *