kobieta relaksująca się podczas masażu
Wizyta u masażysty, który potrafi dobrać rodzaj masażu do naszych potrzeb potrafi przynieść wymierne korzyści dla zdrowia i samopoczucia | fot.: stock.adobe.com

Niebagatelne korzyści, jakie dają różnego typu masaże

Choć masaż kojarzony jest głównie z przyjemnym doznaniem i relaksem, odpowiednio wykonany może zaoferować nam znacznie więcej. Wizyta u masażysty, który potrafi dobrać rodzaj masażu do naszych potrzeb potrafi przynieść wymierne korzyści dla zdrowia i samopoczucia. Oferta salonów odnowy biologicznej często jest obszerna, ale mówi nam niewiele. Przyjrzyjmy się zatem poszczególnym rodzajom masażu.

Masaż gorącymi kamieniami – siła bazaltu i marmuru

Masaż tego rodzaju wykonuje się przy wykorzystaniu specjalnie ukształtowanych kamieni marmurowych (przewodzących niskie temperatury) oraz bazaltowych (przewodzących wysokie temperatury). Zabieg uzupełnia się technikami znanymi z masażu klasycznego. Kamienie o odpowiedniej temperaturze układa się na określonych odcinkach ciała, dzięki czemu relaksujemy nie tylko ciało, ale i umysł.

Masaż gorącymi kamieniami gwarantuje rozluźnienie mięśni dzięki poszerzeniu naczyń krwionośnych i zwiększeniu przepływu krwi. Zabieg skutecznie oczyszcza także skórę z toksyn, dzięki czemu staje się ona bardziej napięta i elastyczna. To także doskonałe narzędzie do walki z cellulitem.

Masaż tkanek głębokich

Z kolei ten rodzaj masażu doskonale nadaje się do redukowania przewlekłych bólów mięśniowych. Jest także stosowany w rehabilitacji, w okresie powrotu pacjenta do zdrowia oraz jako część zabiegów mających na celu korektę postawy ciała.

Masażysta kieruje siłę do głębokiej tkanki mięśniowej oraz tkanki łącznej. Tempo pracy z tkanką jest powolne, a siła masażu dostosowana do stopnia napięcia struktur (na ogół jednak dosyć duża). Ten rodzaj masażu wymaga sporo wprawy dlatego, że ruchy muszą być wykonywane pod kątem 45 stopni. Pozwala to na maksymalne rozciągnięcie tkanek, a przez to bardziej skuteczną redukcję napięcia.

Moc japońskiej tradycji – Masaż shiatsu

Wywodzący się z medycyny japońskiej masaż Shiatsu polega na uciskaniu znajdujących się w naszym ciele szlaków energetycznych, tzw. meridian, których wyróżnia się dwanaście (na ogół są one powiązane z kluczowymi organami w naszym ciele). Założeniem masażu Shiatsu jest wyrównanie poziomów energii nagromadzonej w każdym szlaków energetycznych tak, by rozkładała się ona równomiernie.

Masaż japoński działa przede wszystkim relaksacyjnie, uwalniając napięcie nagromadzone w mięśniach i tkance łącznej. Usprawniając przepływ limfy i regulując krążenie krwi wzmacnia odporność, poprawia koncentrację i sprawność intelektualną. Zwraca się uwagę, iż tego rodzaju zabiegi polecane są szczególnie osobom z astmą, ponieważ pozwalają koić jej objawy. Pomagają także przy problemach z układem trawiennym.

Od teraz, wybierając masaż postarajmy się dobrać taki zabieg, który dostarczy nam pożądanych efektów. Nauczmy się dostrzegać, obok aspektów relaksacyjnych także te prozdrowotne. Jeżeli planujemy ważne spotkanie biznesowe, dobrym rozwiązaniem będzie masaż Shiatsu. Z kolei organizm zmęczony ciężkim cyklem treningowym podziękuje nam za masaż tkanek głębokich. Jeżeli zaś mamy problem z kondycją skóry, być może najlepszym rozwiązaniem będzie zabieg z wykorzystaniem gorących kamieni.

MSZ

About admin

Check Also

wysokie spożycie błonnika

Rola błonnika w diecie

Błonnik pokarmowy odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia i prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Jest to grupa …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *