sypialnia w stylu shabby
Styl shabby charakteryzuje się połączeniem różnych kolorów pastelowych, a także jasnych mebli, które są lekko odrapane i prezentują się niedbale | fot.: stock.adobe.com

Lekkie aranżacje wnętrz, ale z pomysłem. Co zamiast minimalizmu?

Urządzając nowe wnętrza szukamy najróżniejszych inspiracji i porad, aby sprawić, że dane pomieszczenia będą się prezentowały naprawdę bardzo atrakcyjnie i będzie się w nich przyjemnie spędzało czas. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są lekkie aranżacje w niebanalnym stylu. Właściwie każde wnętrze da się urządzić w ciekawy sposób bez względu na jego wymiary! Warto o tym pamiętać!

Jak urządzić lekkie i przyjemne wnętrze?

Projektanci i architekci wnętrz proponują różne ciekawe rozwiązania. Stawiają oni na nowoczesność i jasne rozwiązania. W ostatnim czasie szczególnie popularnym rozwiązaniem są tzw. otwarte, niczym nie ograniczone wnętrza. Świetnie sprawdza się także monochromatyczna, stonowana kolorystyka, która sprawia, że pomieszczenia wizualnie wydają się o wiele większe i przestronniejsze.

Jeżeli pomieszczenie jest utrzymane w jasnej kolorystyce, warto także zastosować pojedyncze dodatki w różu, pomarańczy czy w morskich odcieniach. Doda to głębi i sprawi, że pomieszczenia będą się prezentowały niezwykle atrakcyjnie.

Bardzo ciekawym materiałem, który stosuje się coraz częściej w nowoczesnych wnętrzach jest beton architektoniczny. Stanowi on idealne tło dla bardzo ciekawych i niebanalnych aranżacji. Można go także wykorzystać do dekoracji ścian. W ostatnim czasie jest to prawdziwy hit!

beton architektoniczny w sypialni
Bardzo ciekawym materiałem, który stosuje się coraz częściej w nowoczesnych wnętrzach jest beton architektoniczny | fot.: stock.adobe.com

Dodatki do nowoczesnych wnętrz

Mówiąc o nowoczesnych i lekkich wnętrzach, warto także podkreślić znaczenie światła. Bardzo dobrym rozwiązaniem, często stosowanym jest wpuszczenie do danego pomieszczenia jak największej ilości światła. W tym celu można zastosować wielkie okna, które zajmują całą ścianę, lub ciekawe lampy, które dodatkowo pełną funkcję dekoracyjną.

Na ścianach można także zastosować fototapety. Świetnie będą się prezentowały, dodadzą uroku i sprawią, że nie trzeba będzie zastosować innych dekoracji. Można wybrać gotowy wzór fototapety lub zdecydować się na wykonanie fototapety z własnego zdjęcia!

Popularne style wystroju wnętrz

Wnętrza można urządzić przy wykorzystaniu różnych stylów. Styl skandynawski charakteryzuje się wykorzystaniem materiałów neutralnych, a przede wszystkim drewna, a także jasnych kolorów i stonowanych dekoracji. Duże znaczenie ma także naturalne światło.

Styl shabby charakteryzuje się połączeniem różnych kolorów pastelowych, a także jasnych mebli, które są lekko odrapane i prezentują się niedbale. W tego typu wnętrzach stosuje się też delikatne dekoracje.

Ostatnio popularny stał się także styl rustykalny. Nawiązuje on do wystroju starych, wiejskich chat. Głównym materiałem także jest drewno, które występuje zarówno na podłogach jak i na ścianach i w postaci mebli oraz delikatnych dodatków. Obowiązkowe są kwieciste tekstylia.

Ostatnim stylem o jakim warto wspomnieć jest styl klasyczny. Wnętrza tego typu przede wszystkim charakteryzują się elegancją i spójnością. Nie ma tam żadnych krzykliwych i rzucających się w oczy kolorów. Ich miejsce zajmują stylowe i eleganckie meble.

Każde wnętrze można urządzić w ciekawy i zachwycający sposób. Inspiracji jest naprawdę dużo. Warto przeanalizować dostępne możliwości.

AKU

About admin

Check Also

stylowa przestrzeń minimalizm

Minimalizm w domu: skuteczne i stylowe metody uproszczenia przestrzeni

Minimalizm w domu to nie tylko trend w designie, ale także sposób na życie, który …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *