kuracja ziołowa na włosy
Kuracje ziołowe, zarówno te stosowane wewnętrznie, jak i w formie płukanek mają szansę zainteresować wiele osób | fot.: stock.adobe.com

Ziołowe kuracje na włosy – na którą się zdecydować?

Każdy z nas pragnie cieszyć się lśniącymi i gęstymi włosami. Jeżeli chcemy mieć ładne kosmyki, musimy jednak odpowiednio się o nie troszczyć. Warto wykorzystać moc dobroczynnych ziół, które mogą okazać się remedium na wypadanie włosów czy szorstkość. Swoją szczególną uwagą warto obdarzyć pokrzywę, skrzyp polny, a także rumianek lekarski. 

Pokrzywa i skrzyp na wypadanie włosów

Zarówno pokrzywa zwyczajna, jak i skrzyp polny są bogate w cenną krzemionkę. Nie ma się więc co dziwić temu, że tak powszechnie są one wykorzystywane przez osoby pragnące wzmocnić swoje włosy. Wspomniane zioła można zebrać samodzielnie bądź zakupić je w sklepie zielarskim. Jeżeli dokucza nam nadmierną utrata włosów, najlepiej zdecydować się na kurację wewnętrzną. Przygotujmy więc napary do picia na bazie pokrzywy zwyczajnej i skrzypu polnego. Taka herbatka ziołowa powinna być bardzo przyjemna w smaku. Dzięki temu, nie powinniśmy mieć większych trudności z codziennym piciem naparu. Satysfakcjonujące rezultaty będzie można dostrzec już po trzech, czterech tygodniach systematycznej kuracji. Dzięki wspomnianym ziołom przybędzie nam baby hair. Wzmocnieniu ulegną także posiadane już przez nas włosy. Będą się zdecydowanie mniej kruszyć i rzadziej łamać. Wspaniałym uzupełnieniem kuracji wewnętrznej będą płukanki na bazie pokrzywy i skrzypu. Będą one także zalecane osobom, które ze względów zdrowotnych nie mogą stosować pokrzywy i skrzypu wewnętrznie. Jeżeli nie wiemy, czy wskazane jest nam picie tych ziół, skontaktujmy się z lekarzem pierwszego kontaktu bądź z doświadczonym farmaceutą. 

Rumianek dla złagodzenia podrażnień i rozjaśnienia włosów 

Jeżeli zależy nam na rozjaśnieniu naszych włosów, również powinniśmy przyjrzeć się niektórym ziołom. Mowa tu przede wszystkim o rumianku lekarskim. Wygląd rumianku jest tak charakterystyczny, że raczej nikt nie powinien mieć problemów z jego rozpoznaniem. Na bazie ziela należy przygotować płukankę, dzięki której nasze kosmyki będą mogły ulec rozjaśnieniu. Należy jednak pamiętać o jednej istotnej kwestii. Rumianek nie rozjaśni nam włosów, jeżeli są one zbyt ciemne. Osoby czarnowłose oraz brązowowłose raczej nie zyskają zbyt wiele dzięki stosowaniu płukanek z rumianku. Zupełnie inaczej rzecz ma się w przypadku osób posiadających włosy blond lub rude. One mogą liczyć na rozjaśnienie włosów. Pojawić mogą się także przepiękne, miodowe refleksy. Jeśli zależy nam na naturalnym rozjaśnieniu kosmyków, musimy stosować płukankę przez kilka tygodni, po każdym myciu. Co ważne, tymiankowego roztworu nie należy już z włosów spłukiwać. Dla wzmocnienia efektu, kosmyki dobrze jest suszyć na słońcu. Należy to robić jedynie wówczas, gdy na zewnątrz panują sprzyjające warunki atmosferyczne. 

Kuracje ziołowe, zarówno te stosowane wewnętrznie, jak i w formie płukanek mają szansę zainteresować wiele osób. Dzięki nim można pokonać wypadanie, jak również rozjaśnić swoje włosy. Kluczem do sukcesu jest jednak ich cierpliwe i systematyczne stosowanie. Zioła nie będą więc dobrą opcją dla osób, którym zależy na błyskawicznych efektach. 

AUN

About admin

Check Also

pielęgnacja brwi permanentnych

Makijaż permanentny i co dalej?

Makijaż permanentny brwi to zabieg kosmetyczny, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji w okresie gojenia, aby osiągnąć …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *