kobieta z kremem na twarzy
Kosmetykiem nawilżającym skórę, są również wszelkiego rodzaju maseczki | fot.: stock.adobe.com

Wiosna – czas przygotowywania skóry na letnie upały

Choć w Polsce klimat zdecydowanie nie rozpieszcza w kwestii upałów to trzeba przyznać, że lato potrafi być naprawdę gorące. Trudno jest wówczas normalnie funkcjonować, czasem utrudnia to znacznie wykonywanie codziennej pracy. Ponadto silne słońce ma także niebagatelny wpływ na nasze ciało oraz skórę, która może ulegać przesuszeniu.

Jak odpowiednio nawilżać skórę – serum

Nim zatem jeszcze rozpoczną się upalne dni, należy zadbać o nawilżenie skóry. Wiosna to idealny czas na to, aby wdrożyć odpowiednią pielęgnację w tym właśnie zakresie. Oczywiście jest wiele kosmetyków, które mogą nam pomóc w nawilżeniu skóry i zadbaniu o nią.

Wiele osób ma skłonność do nadmiernego przesuszania się skóry. Pielęgnacja w takiej sytuacji powinna zawsze oscylować wokół odpowiednich kosmetyków, mających silne działanie nawilżające. Mowa tutaj zatem o odpowiednich kremach czy też maseczkach. Na samym początku, warto jednak zastosować serum. Jest to kosmetyk mający bardzo dobre, dogłębne działanie na skórę. Nawilża, a tym samym odżywiani naskórek. Sera są bogate w różnego rodzaju substancje, cenne składniki i witaminy. Dlatego też ich stosowanie ma bardzo pozytywny wpływ na skórę. Staje się ona odżywiona, lśniąca, bardziej elastyczna i miękka w dotyku. Serum powinno się stosować jednak tylko przez pewien okres czasu, a nie bezustannie. Dlatego wprowadzenie takiej pielęgnacji tuż przed rozpoczęciem lata, jest jak najbardziej uzasadnione.

Dlaczego warto stosować maseczki nawilżające i kremy?

Kosmetykiem nawilżającym skórę, są również wszelkiego rodzaju maseczki. Co znajduje się w tych nawilżających? Przede wszystkim różnego rodzaju olejki oraz kwas hialuronowy. Warto kupować te, które mają postać płachty. Są one bardzo wygodne do aplikowania, nie trzeba specjalnie zmywać po nich twarzy, jedynie wyrzuca się suchą płachtę do kosza. W trakcie kilkunastu minut wszystkie składniki z maseczki, przenikają do skóry. Już po kilku dniach stosowania takiej pielęgnacji można zauważyć, że naskórek nie łuszczy się i nie jest przesuszony. Wówczas znacznie łatwiej nakłada się również makijaż i znacznie lepiej stapia się on ze skórą.

Kremy nawilżające stanowią natomiast podstawę. Korzystać z nich można tak naprawdę przez okrągły rok. Idealnie nadają się również pod makijaż, dzięki czemu nie ma on tak bardzo wysuszającego wpływu na skórę. Kremy na dzień mają lekką formułę. Nawilżające kremy na noc są natomiast bardzo odżywcze, zazwyczaj dość ciężkie i powinno się je stosować po demakijażu, pozostawiając cienką warstwę na skórze w trakcie snu. Każdego dnia skóra musi zmagać się z promieniami słonecznymi, a zimą mrozem. Dlatego też każdego wieczoru powinno zadbać się o to, aby skóra mogła powrócić do odpowiedniego stanu.

Odpowiednie nawodnienie

By skóra była jasna i promienna należy zadbać także o to, co każdego dnia spożywamy. Dieta powinna być bogata w warzywa oraz owoce. Ponadto dobrze aby pić odpowiednią ilość wody. Czasem poprzez lekkie zmuszanie się do picia, jesteśmy w stanie wyrobić sobie odpowiedni nawyk, dzięki któremu całe nasze ciało będzie nawilżone.

BKS

About admin

Check Also

pielęgnacja brwi permanentnych

Makijaż permanentny i co dalej?

Makijaż permanentny brwi to zabieg kosmetyczny, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji w okresie gojenia, aby osiągnąć …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *