dziewczyna tatuaż
Tatuaż zawsze wiąże się z bólem, ale jego intensywność zależy od kilku czynników | fot.: stock.adobe.com

Tatuaże – najbardziej bolesne miejsca

Tatuaż może być atrakcyjną ozdobą ciała, ale wiąże się z dużym bólem. W większości przypadków to również trwałe, nieusuwalne rozwiązanie, dlatego należy dokładnie przemyśleć jego wygląd. Nakłuwanie skóry i wprowadzanie pod nią tuszu wywołuje duży dyskomfort, którego nie sposób uniknąć. Gdzie tatuaż jest najbardziej bolesny? Z których obszarów ciała najtrudniej go usunąć?

Dlaczego tak boli?

Tatuaż zawsze wiąże się z bólem, ale jego intensywność zależy od kilku czynników. Pierwszym z nich jest indywidualna odporność na ból. Osoby, które odczuwają ból nawet przy niewielkim zadrapaniu, mogą przeżywać męczarnie przy tatuowaniu. Następnym czynnikiem jest stopień skomplikowania oraz powierzchnia wykonywanego wzoru. Nie bez znaczenie pozostaje doświadczenie tatuażysty, a u kobiet-dzień cyklu. Aby zmniejszyć ból i przekonać się, jak wygląda proces, warto zacząć od niewielkich wzorów w miejscach ciała o mniejszej wrażliwości. Specjaliści zgodnie twierdzą, że jednym z ważniejszych czynników wpływających na poziom bólu jest tatuowany obszar ciała. Niektóre miejsca mogą być szczególnie wrażliwe na ból.

Która część ciała boli najbardziej?

Ludzkie ciało jest bardzo unerwione, a skóra w niektórych miejscach może być cieńsza lub grubsza. W pierwszym przypadku ból będzie większy. Gdzie ból jest największy? Przede wszystkim w pachwinach, ponieważ skóra jest tam najbardziej wrażliwa. Ponadto piersi ze względu na cienką, co zwiększa odczuwany ból. Dyskomfort wywołuje też tatuowanie brwi oraz okolic ust. Na twarzy dotyczy to także okolic za uchem, gdzie skóra jest szczególnie cienka, a jednocześnie silnie unerwiona. Nie ma tam również poduszki tłuszczowej, która zmniejsza przykre doznania. Niemniej, wiele osób decyduje się właśnie na wzór w tym miejscu ze względu na jego atrakcyjny wygląd. Szczególnie bolesne są okolice kości, a także kostka oraz śródstopie. Skóra jest tutaj cienka, natomiast tkanka tłuszczowa niewielka. Tak jak wszyscy się spodziewają ból sprawia także tatuowanie genitaliów, dlatego jest to jeden z najmniej chętnie wybieranych obszarów ciała. Dużą podatność na ból wykazują także żebra i łokieć. Wpływ ma na to przede wszystkim ilość tkanki tłuszczowej. Im jest jej mniej, tym większy poziom bólu. 

Poza pięknymi tatuażami zdarzają się  także wzory szpecące ciało. W takich sytuacjach właściciel poszukuje sposobów, aby usunąć wzór. Opcje są dwie: laserowe usuwanie lub zakrycie nowym wzorem. Odczuwanie bólu podczas usuwania tatuażu nie ma jednak związku z położeniem wzoru. Zabieg powoduje zwykle nieznaczne pieczenie, ale objawy można szybko i skutecznie łagodzić. Przede wszystkim wykorzystywane są w tym celu różnego rodzaju żele chłodzące. Problem z usuwaniem polega jednak na zastosowanych podczas tatuowania pigmentach. Najtrudniej usunąć kolorowe wzory, szczególnie kolor czerwony i niebieski. Procedura zajmuje nawet kilka sesji. Wiele osób, niezadowolonych z wykonania lub z osobistych powodów, podejmuje się jednak trudu i wyrzeczeń, aby pozbyć się niechcianej pamiątki.

IIM

About admin

Check Also

medycyna estetyczna dla mężczyzn

Zabiegi estetyczne dla mężczyzn: specyfika, różnice i najpopularniejsze procedury

Zabiegi estetyczne stają się coraz bardziej popularne wśród mężczyzn, którzy coraz częściej doceniają korzyści płynące …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *