Mężczyzna w spa
Oferta dla mężczyzn nie wyklucza również różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających na twarz | fot.: StockAdobe.com

SPA nie tylko dla kobiet! Jakie zabiegi oferują panom tego typu obiekty?

Mimo że coraz więcej panów z powodzeniem korzysta z różnego rodzaju zabiegów pielęgnacyjnych ciała, to wciąż w społeczeństwie panuje przekonanie, że SPA nie jest miejscem dla prawdziwego mężczyzny. Tymczasem okazuje się, że niemal wszystkie gabinety, salony lub hotele, posiadają w swojej ofercie także zabiegi z zakresu odnowy biologicznej, przeznaczone wyłącznie dla mężczyzn. Na jakie zatem usługi mogą liczyć panowie w takich miejscach?

Przede wszystkim relaks i solidny wypoczynek

Na początku warto wspomnieć, że wiele miejsc odnowy biologicznej mieści się bezpośrednio w sąsiedztwie lub na terenie renomowanych hoteli. Tym samym pierwszym, co SPA może zaoferować panom, to solidny wypoczynek w komfortowym miejscu. Przede wszystkim jednak w ofercie dla mężczyzn w SPA znaleźć można różnego rodzaju masaże, od masażu klasycznego, przez relaksacyjny i sportowy, ujędrniający, aż po masaże shiatsu lub gorącymi kamieniami.

Pielęgnacja panów obejmuje także manicure, pedicure i zabiegi pielęgnacyjne dłoni z użyciem parafiny. Wbrew powszechnym opiniom, nie tylko kobiety powinny dbać o wygląd swoich dłoni. Również mężczyźni, zwłaszcza pracujący na stanowiskach wymagających kontaktu z klientem, np. poprzez podawanie ręki na powitanie, stanowczo powinni o nie zadbać. Jak się okazuje, mężczyźni o zadbanych dłoniach, zyskują także w oczach kobiet.

Oferta dla mężczyzn nie wyklucza również różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających na twarz. Panom można więc zaproponować równie bogaty zestaw, co paniom. W nim m.in. maseczki nawilżające, przeciw starzeniu się skóry, jak również oczyszczającą mikrodermabrazjaę czy peeling kawitacyjny.

Zdrowe odżywienie całego organizmu

Poza zabiegami, panowie mogą w SPA skorzystać także z doskonale wyposażonego bufetu. Bogate w składniki mineralne, odżywcze posiłki, to przecież podstawa dobrego funkcjonowania całego organizmu. Będąc na miejscu, warto zatem skorzystać z dobroczynnego wpływu np. górskiej wody źródlanej, napoju z pędów sosny, czy zbilansowanych posiłków serwowanych przez hotelową kuchnię.

Wiele pakietów SPA zapewnia w czasie pobytu całkowite wyżywienie. Najczęściej jest ono w postaci śniadania lub dwóch śniadań, obiadu oraz kolacji. W zależności od zakupionej przez nas oferty, posiłki te mogą występować w formie szwedzkiego bufetu lub być dostarczane bezpośrednio do pokoju hotelowego.

Coś dla ciała, coś dla ducha

Kiedy zabiegi pielęgnacyjne zostaną zakończone, każdy pan może skorzystać z oferty hotelowej i np. wybrać się na kręgle, do siłowni, skorzystać z dostępu do parku linowego lub po prostu popływać w hotelowym basenie. Wiele centrów odnowy biologicznej proponuje w swoim pakiecie również korzystanie z sauny parowo-ziołowej, jacuzzi, a także udział w zajęciach np. z nordic walkingu.

AMU

About admin

Check Also

pielęgnacja brwi permanentnych

Makijaż permanentny i co dalej?

Makijaż permanentny brwi to zabieg kosmetyczny, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji w okresie gojenia, aby osiągnąć …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *