Ekipa remontowa
W momencie gdy przyjedzie ekipa, dobrze jest posiadać wstępny kosztorys oraz zakres prac jaki chcemy żeby został wykonany | fot.: StockAdobe.com

Myślisz o wynajęciu ekipy remontowej? Te wskazówki Ci się przydadzą

Mówi się, że najlepszą porą na różne zmiany i remonty w mieszkaniu czy domu to wiosna. Dlaczego? Za oknem wyższa temperatura powoduje, że mamy więcej energii i zyskujemy tym samym pomysły na nowe aranżacje. Dłuższe dni wydłużają czas prac jakie można wykonywać przy naturalnym świetle. Ponadto możemy częściej przewietrzyć mieszkanie, co sprawia, że farby szybciej schną. 

Sprawdźmy wobec tego jak dokonać wyboru właściwej ekipy remontowej, która pomoże nam zrealizować remont.

Jak zacząć?

Jak do każdej zmiany, i w tym wypadku dobrze jest się nieco przygotować. W momencie gdy przyjedzie ekipa, dobrze jest posiadać wstępny kosztorys oraz zakres prac jaki chcemy żeby został wykonany. Dzięki kosztorysowi unikniemy niezapowiedzianych wydatków, co w ogólnym rozrachunku może obniżyć całkowity koszt remontu.

Wiele istniejących na rynku firm remontowych w ogóle nie musi inwestować w reklamę. Dlaczego? gdyż większość ich zleceń odbywa się z polecenia. Sprawdzona i doświadczona ekipa na pewno nie będzie niezauważona przez naszych znajomych czy rodzinę. To właśnie u nich starajmy się uzyskać informację, czy nie znają jakiejś sprawdzonej ekipy mogącej wykonać remont. Często okazuje się, że ekipy z polecenia są w stanie wykonać pracę równie dobrze jak certyfikowane grupy fachowców.

Gdy po pewnym czasie uda się nam wybrać dwie lub trzy ekipy, które jesteśmy skłonni wykorzystać, musimy zdecydować się na tę jedną, która wykona wszystkie prace remontowe. Zwróćmy w tym wypadku uwagę na doświadczenie poszczególnych ekip, opinie klientów czy ilość zrealizowanych projektów. Dzięki temu zwiększymy szanse, że zaplanowany przez nas remont zakończy się sukcesem.

Ekipa wybrana – przystąpmy do dzieła!

Udało się nam dokonać wyboru ekipy? Doskonale! Nie jest to jednak koniec obowiązków, które znajdują się po naszej stronie.

W momencie zatrudniania certyfikowanej firmy budowlanej, wielokrotnie okazuje się, że możemy liczyć na rabaty w sklepach budowlanych. Nie są to z reguły duże zniżki, jednak kupując dużą ilość materiałów, może to być spora oszczędność. Jeżeli jednak nie będziemy mieli pewności jakie materiały wybrać, możemy tego typu zadanie polecić ekipie którą wybraliśmy. Fachowcy z pewnością poradzą sobie z tego typu zadaniem. Dobrze jest kupować materiały wysokiej jakości, tak by słuzyły nam one przez wiele kolejnych lat. Jest to wprawdzie większy wydatek, jednak nie warto oszczędzać na materiałach.

Po uzgodnieniu wszystkich prac, powinniśmy się przygotować na podpisanie umowy. Niezbyt rozsądnie jest ustalać pewne rzeczy „na słowo”, gdyż z czasem może się okazać, że nasze wytyczne zostały źle zinterpretowane. Bez tego typu dokumentu, wszelkie pretensje i roszczenia nie będą mogły zostać zrealizowane, ponieważ nie będziemy dysponowali dokumentem poświadczającym wcześniejsze ustalenia.

Co powinna zawierać taka umowa? Przede wszystkim zakres prac, a także koszty materiałów i robocizny, termin realizacji oraz sposób zapłaty za wykonaną usługę. W ten sposób zwiększamy nasze gwarancję na udany remont.

MŚW

About admin

Check Also

stylowa przestrzeń minimalizm

Minimalizm w domu: skuteczne i stylowe metody uproszczenia przestrzeni

Minimalizm w domu to nie tylko trend w designie, ale także sposób na życie, który …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *