pielęgnacja włosów po lecie
Regeneracja włosów z pozoru może wydawać się trudnym zadaniem. Jednak nie jest to skomplikowana czynność i każdy może sobie z tym poradzić. Wystarczy poświęcić chwilę czasu | fot.: Fotolia

Regeneracja włosów po lecie

Lato jest dla każdego okresem niezwykle przyjemnym. Kojarzy się on często z wakacjami i słońcem. Z drugiej jednak strony nadmierna ilość słońca, na którą jesteśmy narażeni nie jest do końca dobra. Cierpi na tym przede wszystkim skóra oraz włosy. Okres jesienny powinien być więc czasem, w którym zadbamy o odpowiednią regenerację zniszczonych przez słońce włosów. Nie jest to trudne, jednak warto zwrócić uwagę na kilka elementów. 

Regeneracja włosów

Regeneracja włosów z pozoru może wydawać się trudnym zadaniem. Jednak nie jest to skomplikowana czynność i każdy może sobie z tym poradzić. Wystarczy poświęcić chwilę czasu.

W pierwszej kolejności powinniśmy udać się do sklepu. Można tam spotkać bardzo ciekawy środek, którym jest szampon oczyszczająco- chelatujący. Przy pomocy tego preparatu należy bardzo dokładnie umyć włosy. W ten sposób pozbędziemy się resztek zalegających preparatów z włosów czy pozostałości po kąpielach morskich gdzie woda jest bardzo twarda. Takie oczyszczanie jest niezbędnym krokiem, który należ wykonać by móc zregenerować włosy i przywrócić im blask.

Słońce, a dokładniej mówiąc promieniowanie UV, w znacznym stopniu uszkadza włosy, przez co stają się łamliwe i wypadają. Dobrym wyjściem jest podcięcie końcówek, które najbardziej ulegają zniszczeniu. Takie włosy stają się także nieestetyczne. Wystarczy więc podciąć końcówkę o centymetr by zauważyć ogólną poprawę wyglądu. To niezwykle proste, a zarazem skuteczne. Fryzura z pewnością zyska na estetyce.

Sposobem, który bardzo łatwo zastosować w domu jest wykorzystanie oleju. Wystarczy, że włosy na początku natłuścimy jakimkolwiek olejem. Następnie z tak nałożonym olejem trzeba odczekać kilka, kilkanaście minut. Potem należy nałożyć emolientową maskę w dużej ilości na włosy. Zakładamy czepek, a potem podgrzewamy włosy z preparatem za pomocą suszarki. Po odczekaniu 30 minut włosy możemy zdjąć środek i wypłukać głowę. Taką pielęgnację należy stosować regularnie by mogła przynieść oczekiwane rezultaty.

Czego unikać?

Prócz pewnych metod, które wspierają regenerację, należy się również wystrzegać pewnych zachowań. Przede wszystkim włosy powinny mieć odpoczynek. Nie należy więc ich stylizować poprzez kręcenie, prostowanie czy nawet suszenie. Włosy po umyciu powinny wyschnąć same. Suszenie jest dopuszczalne tylko gdy nie korzysta się z gorącego powietrza, co podobnie wpływa na włosy jak promienie słoneczne.

Wykluczone jest także wszelkiego rodzaju farbowanie czy rozjaśnianie włosów. Włosy muszą mieć zapewniony spokój, co zapewni im powrót do kondycji. Dopiero wtedy będzie można je stylizować i modelować.

Warto także wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe, jeśli są one niezbyt dobre. To także w pewnym stopniu pomoże włosom się zregenerować.

Reasumując, jesień powinna być okresem regeneracyjnym dla włosów. Warto zastosować specjalne szampony czy przycięcie końcówek o centymetr. W czasie regeneracji należy zaprzestać modelowania oraz stylizowania włosów. Włosy muszą mieć spokój by mogły się naprawić bo lecie. Wprowadzenie zdrowych posiłków również powinno wspomóc cały proces.

MCZ

About admin

Check Also

medycyna estetyczna dla mężczyzn

Zabiegi estetyczne dla mężczyzn: specyfika, różnice i najpopularniejsze procedury

Zabiegi estetyczne stają się coraz bardziej popularne wśród mężczyzn, którzy coraz częściej doceniają korzyści płynące …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *