czytelnictwo dzieci
Czytanie lubi dzieci, dzieci lubią czytanie. Aby urzeczywistnić te słowa wystarczy odpowiednio zachęcić maluchy by weszły w świat literatury i wyrobić w nich dobre nawyki, dzięki którym najmłodsi wyrosną na wrażliwych i aktywnych uczestników życia kulturalnego oraz dojrzałych czytelników | fot.: Fotolia

Czytanie lubi dzieci

Magazyn dla dzieci Świerszczyk i wydawnictwo Nowa Era startują  z akcją Czytanie lubi dzieci, której celem jest zachęcanie dzieci do czytania. Do współtworzenia akcji organizatorzy zapraszają także wszystkich, którzy chcą, aby dzieci polubiły czytanie – rodziców, nauczycieli, bibliotekarzy i pedagogów.  

Czytanie lubi dzieci, dzieci lubią czytanie. Aby urzeczywistnić te słowa wystarczy odpowiednio zachęcić maluchy by weszły w świat literatury i wyrobić w nich dobre nawyki, dzięki którym najmłodsi wyrosną na wrażliwych i aktywnych uczestników życia kulturalnego oraz dojrzałych czytelników. Pomaga w tym magazyn Świerszczyk, wydawnictwo Nowa Era, ale możesz pomóc też TY – wystarczy, że podzielisz się swoim doświadczeniem w ramach akcji  Czytanie lubi dzieci i skorzystasz z porad innych.

– Nauka czytania jest dla dzieci tylko wstępem do zdobycia nowych umiejętności: kojarzenia faktów, właściwej interpretacji treści, porównywania i wnioskowania, rozwijania myślenia przyczynowo-skutkowego i spostrzegawczości oraz treningu dla pamięci. To kompetencje niezbędne na każdym etapie edukacji i na każdym etapie życia.  – komentuje Eliza Amanowicz, koordynująca akcję z ramienia Wydawnictwa Nowa Era. – Rodzice, dziadkowie, nauczyciele, bibliotekarze na pewno mają swoje własne sprawdzone sposoby na to, by dzieci pokochały czytanie. Chcemy, by mogli się nimi podzielić z innymi dorosłymi, którym zależy na właściwym rozwoju dzieci. Dlatego w myśl idei, czym skorupka za młodu nasiąknie… zapraszamy wszystkich do współtworzenia i rozwijania akcji Czytanie lubi dzieci.

Osoby, które mają sprawdzone sposoby na wsparcie dzieci w nauce czytania i zachęcenie ich do zabawy z literaturą, mogą przysyłać swoje propozycje na adres: czytanie@nowaera.pl z tytułem „Czytanie lubi dzieci”. Wartościowe pomysły zostaną opublikowane na na stronie wydawnictwa Nowa Era i stronie na FB Czytanie lubi dzieci

– Chcemy stworzyć społeczność dorosłych, którym zależy na prawidłowym rozwoju dzieci i którzy doceniają wagę pierwszych kroków stawianych przez najmłodszych na drodze do zdobycia umiejętności samodzielnego czytania. Poza tym czytanie dobrej literatury może być też wspaniałą zabawą, która rozwija wyobraźnię i kreatywność, pozwala na wspólne spędzenie czasu. Dlatego już jakiś czas temu uruchomiliśmy facebookowy profil Czytanie lubi dzieci.\ Razem z zaprzyjaźnionymi blogerkami z Rady Czytających Wiedźm polecamy na nim najlepsze dostępne na rynku książki dla dzieci – dodaje Eliza Amanowicz z Nowej Ery.

W związku z premierą akcji eksperci z zakresu edukacji wydawnictwa Nowa Era oraz zespół magazynu Świerszczyk opracowali szereg podstawowych porad, właśnie pod hasłem Czytanie lubi dzieci. Są one przeznaczone dla rodziców, dziadków, nauczycieli, bibliotekarzy, pedagogów i wszystkich, którym zależy na tym, żeby i dzieci polubił czytanie. Można się z nich dowiedzieć między innymi: jak zacząć przygodę z książką, jak przygotować dziecko do nauki czytania i jak wiersze oraz inne aktywności (rozwiązywanie zagadek, quizów, zabawa z grami planszowymi) stymulują rozwój dziecka.

Porady eksperckie będą regularnie publikowane na stronie wydawnictwa Nowa Era oraz na stronie FB Czytanie lubi dzieci oraz w dwóch seriach książek wydanych przez Nową Erę z rekomendacją magazynu Świerszczyk Lubię czytać ze strzałką oraz Książkogry.


Materiał partnera zewnętrznego

About admin

Check Also

domek muminków

Zestawienie cenionych książek fabularnych dla dzieci, które korzystnie wpływają na ich rozwój

Wielu rodziców stara się zadbać o to, aby ich dzieci czytały książki. W czasach łatwego …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *