pielęgnacja brody męskiej
Panowie, którzy zdecydowali się na hodowlę bujnych wąsów wiedzą, jak wiele wysiłku trzeba włożyć w pielęgnację zarostu, żeby już nie wspomnieć o regularnych wizytach u barbera | fot.: Stock.adobe.com

Poznaj sprawdzone akcesoria dla mężczyzn, służące do pielęgnacji zarostu i brody

Moda na obfity zarost u mężczyzn nie mija. Panowie, którzy zdecydowali się na hodowlę bujnych wąsów wiedzą, jak wiele wysiłku trzeba włożyć w pielęgnację zarostu, żeby już nie wspomnieć o regularnych wizytach u barbera. Prezentujemy niezbędne akcesoria i kosmetyki, które powinny znaleźć się w łazience każdego brodacza.

Pielęgnacja

Podstawą eleganckiego zarostu, jest odpowiednio dobrana pielęgnacja. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów pozwalających utrzymać odpowiednią higienę naszej brody, która w ciągu dnia ma szansę spotkać się nie tylko z czynnikami atmosferycznymi, ale i naszym lunchem. Odpowiednio dobrane mydło lub szampon nie tylko skutecznie oczyszczą zarost, ale też zmiękczą włos, co ułatwi jego stylizację. Niektóre produkty wpływają również korzystnie na tempo wzrostu włosa. Do dodatkowej pielęgnacji przydadzą się również tonik oraz balsam lub olejek. Preparaty te poprawiają kondycję włosa, zmiękczają go, a także, co istotne, mają przyjemny zapach – Panowie, wasze partnerki będą Wam wdzięczne za prawidłową pielęgnację zarostu.

Stylizacja

Dla właścicieli wąsów, opakowanie wosku do stylizacji to absolutny must have. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wosku. Różnią się one zapachem, konsystencją i trwałością. Dobór uzależniony jest od rodzaju wąsa, jego gęstości, długości, oraz sposobu, w jaki chcemy go układać. Niestety, wybór tego idealnego może zająć trochę czasu, gdyż każdy z nich musimy dokładnie wypróbować, zanim upewnimy się, że spełnia nasze oczekiwania. Możemy poprosić barbera, aby doradził nam jakiś produkt lub spytać o nazwę wosku, którego użył do stylizacji naszej brody podczas wizyty. Jeżeli będziemy zadowoleni z efektu, możemy nabyć taki sam.

Czesanie

Utrzymanie zarostu w dobrej kondycji ułatwią nam specjalne akcesoria do czesania. Do stylizacji wąsów przydadzą się specjalne grzebienie. Z kolei do brody wypadałoby kupić odpowiednią szczotkę, wykonaną z naturalnego włosa dzika lub z włosia syntetycznego. Takie zabiegi pozwolą uniknąć tworzenia się kołtunów oraz nadadzą zarostowi odpowiedni kształt. Dobrze zainwestować w grzebień kieszonkowy, który możemy mieć zawsze przy sobie, aby w każdym momencie być gotowy na ujarzmienie niesfornej brody.

Podcinanie

Czasem między kolejnymi wizytami u barbera, konieczne jest samodzielne podcięcie brody lub podgolenie podgardla. Do tych zabiegów wymagane są specjalistyczne akcesoria, taki jak ostre nożyczki (nie, te kuchenne nie nadają się do tego), maszynka, pędzel do golenia oraz produkty do pielęgnacji skóry po goleniu. Dla tradycjonalistów można polecić brzytwę, ale jej obsługa wymaga trochę wprawy. Na początkowym etapie musimy się liczyć z mniej lub bardziej licznymi zacięciami, jednak z czasem nabierzemy wprawy. Golenie przy pomocy brzytwy daje zdecydowanie inny efekt, niż przy pomocy maszynki. Po użyciu brzytwy, skóra jest gładsza, a włos równo ścięty, co ma wpływ na sposób jego odrastania. Używając brzytwy, będziemy również potrzebowali misę oraz specjalny krem do golenia, który nakładamy pędzlem. Po takim zabiegu dobrze jest użyć łagodzącego balsamu.

AAL

About admin

Check Also

pielęgnacja brwi permanentnych

Makijaż permanentny i co dalej?

Makijaż permanentny brwi to zabieg kosmetyczny, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji w okresie gojenia, aby osiągnąć …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *