naturalne maseczki do twarzy
Producenci sklepowych maseczek zdają się obiecywać cuda, tymczasem siła natury tkwi w prostocie. Dlatego dobrze jest postawić na glinki i algi, które z dodatkiem innych substancji naturalnych doskonale wpływają na kondycję skóry | fot.: Fotolia

Naturalne produkty w pielęgnacji

Dużo mówi się obecnie o naturalnej pielęgnacji skóry, trudno jednak zdecydować, jakie produkty sprawdzą się najlepiej. Często też gotowe kosmetyki tylko sprawiają wrażenie naturalnych, tymczasem ich skład mówi sam za siebie. Jak więc świadomie dbać o skórę, wybierając dla siebie to, co najlepiej sprosta własnym potrzebom? Oto najlepsze produkty naturalne, które sprawdzą się w pielęgnacji skóry.

Nawilżenie i okluzja to podstawa

Skóra sucha i odwodniona sprawia wrażenie starszej, zarysowują się na niej drobne zmarszczki, występuje też skłonność do wyprysków i podrażnień. Dlatego codzienna dawka nawilżenia jest konieczna, aby cieszyć się zdrowym wyglądem skóry. Wśród naturalnych substancji nawilżających wymienić można przede wszystkim: aloes, miód, kwas hialuronowy, gliceryna roślinna czy siemię lniane. Niektóre półprodukty dostępne są w wybranych sklepach, jednak część nawilżaczy znaleźć można we własnej kuchni. Wystarczy zastosować maseczkę z dodatkiem miodu czy naparu z siemienia lnianego. Samo nawilżenie to jednak za mało, a niekiedy może przynieść odwrotny efekt w postaci wyciągnięcia wody z naskórka. Dlatego nawilżacze stosuje się z emolientami, których zadaniem jest natłuszczenie i ochrona skóry. Zapobiegają one tym samym odparowywaniu wilgoci ze skóry, a więc wraz z nawilżaczami stanowią zgrany duet. Czym są emolienty? Najpowszechniej dostępnymi produktami tego typu są po prostu oleje roślinne. Ich duży wybór sprawia, że z łatwością można znaleźć taki, który będzie odpowiadał potrzebom danej skóry.

Maseczki silne z natury

Producenci sklepowych maseczek zdają się obiecywać cuda, tymczasem siła natury tkwi w prostocie. Dlatego dobrze jest postawić na glinki i algi, które z dodatkiem innych substancji naturalnych doskonale wpływają na kondycję skóry. Wśród glinek do wyboru jest kilka wariantów: glinka zielona, czerwona, żółta czy biała. Choć każda z nich posiada nieco inny skład mineralny, wspólną ich cechą jest odżywienie i oczyszczenie skóry. Z kolei wśród alg najpopularniejsza jest spirulina, którą najczęściej spotyka się w postaci sproszkowanego, zielonego proszku. Jest to roślina o niezwykłych właściwościach, a odżywczą moc trudno porównać do innych dostępnych produktów. Skóra po zastosowaniu maseczki ze spiruliny natychmiast wydaje się zdrowsza, bardziej promienna, a jej koloryt jest wyrównany.

Naturalne toniki

Skórę warto też tonizować, zwłaszcza po zastosowaniu środków myjących. W tym zakresie również można znaleźć produkty, które całkowicie pochodzą z natury. Ich funkcję pełnią hydrolaty, zwane też wodami kwiatowymi, które powstają w wyniku destylacji roślin z parą wodną. Najbardziej znanym hydrolatem jest woda różana, idealna dla cery suchej i skłonnej do podrażnień. Jednak wybór wód kwiatowych jest o wiele większy. Przykładowo, hydrolat oczarowy doskonale oczyszcza i przeciwdziała powstawaniu wyprysków. Natomiast hydrolat z pomarańczy idealnie sprawdza się do cery dojrzałej, gdyż świetnie odświeża i napina skórę.

Naturalna pielęgnacja skóry może przynieść znakomite efekty, pod warunkiem, że będzie ona kompleksowa i systematyczna. Połączenie kilku produktów o odmiennych właściwościach oraz codzienna dbałość w stosowaniu sprawią, że skóra będzie wyglądać po prostu zdrowiej i promienniej.

KFE

About admin

Check Also

medycyna estetyczna dla mężczyzn

Zabiegi estetyczne dla mężczyzn: specyfika, różnice i najpopularniejsze procedury

Zabiegi estetyczne stają się coraz bardziej popularne wśród mężczyzn, którzy coraz częściej doceniają korzyści płynące …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *