naturalne maseczki na twarz
Aby odnieść jak najwięcej korzyści z maseczki, należy wcześniej nieco rozgrzać twarz lub włosy, chociażby okładem z ciepłego ręcznika, w celu otworzenia porów | fot.: stock.adobe.com

Naturalne maseczki z produktów spożywczych

Niemalże każdy z nas używał kiedyś jakiejś maseczki pielęgnacyjnej. Robimy to po to, by nieco się odmłodzić, poprawić nasz wygląd. Istnieją maseczki do twarzy, do włosów, brody i generalnie całego ciała. Na sklepowych półkach produktów jest od zatrzęsienia, a wszystkie te produkty diametralnie różnią się między sobą swoim składem. Poza tym, większość z tych maseczek dostępnych w sklepach, do tanich nie należą. Zważając na to, ile jest różnych maseczek i jak drogie owe maseczki potrafią być, maseczki z produktów spożywczych które można w nieskomplikowany sposób przyrządzić w domu, mogą być świetną alternatywą. W ten sposób można zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy, tworząc taką maseczkę która nadawać się będzie za równo do stosowania na twarz, jak i na włosy. 

Najczęściej wykorzystywane produkty spożywcze w tworzeniu maseczek domowych

Jako pierwsze na myśl nasuwają się jajka, z których to żółtek i białek korzystały jeszcze nasze babcie i babcie naszych babć. Było to jeszcze w czasach, w których dostęp do kosmetyków nie był aż tak upowszechniony jak obecnie, za to jajka były w praktycznie każdym domostwie. Do innych, również bardzo szeroko stosowanych produktów, należą między innymi miód (mający właściwości nawilżające i bakteriobójcze), sok z cytryny (bardzo dobry na przebarwienia), jogurt naturalny, ogórki (również na przebarwienia), kurkuma, cukier (służy do tworzenia peelingów), siemię lniane, aloes, różnego rodzaju oleje (jak chociażby oliwa, mające w sobie wiele wartościowych witamin) i pewnie wiele innych produktów, których nie się wszystkich wymienić i nie sposób napisać wszystkiego w zaledwie jednym artykule.

Najpopularniejsze przepisy na domowe maseczki

Są to takie przepisy, których wykonanie zajmuje maksymalnie kilka minut i nie wymaga zwykle niczego poza jakąś miską i łyżką. Każdy z tych przepisów wymaga użycia dwóch lub kilku wcześniej wymienionych produktów. Niektóre przepisy nie wymagają nawet takiego mieszania i należy użyć tylko jednego składnika, jak to jest chociażby w przypadku maseczki w żółtka. Jedyne co trzeba zrobić, to rozmieszać żółtko i nałożyć na włosy lub twarz, by następnie po odczekaniu około 30 minut, dokładnie zmyć taką maseczkę chłodną wodą, najlepiej przegotowaną. Jednym z bardziej znanych i wciąż bardzo prostych przepisów, jest zmieszanie miodu i cytryny. Taka maseczka również świetnie sprawdza się w przypadku zarówno włosów, jak i skóry twarzy, a jeśli chodzi o cytrynę, szczególnie zaleca się jej stosowanie w przypadku włosów blond, ze względu na jej właściwości rozjaśniające. Maseczki z pozostałych produktów tworzy się więc analogicznie do tych poprzednich

Sposób nakładania maseczki

Aby odnieść jak najwięcej korzyści z maseczki, należy wcześniej nieco rozgrzać twarz lub włosy, chociażby okładem z ciepłego ręcznika, w celu otworzenia porów. Po zakończeniu przeciwnie, należy pory zamknąć, zmywając maseczkę chłodną wodą.

Tak oto można w bardzo łatwy sposób zastąpić drogie produkty ze sklepów, których używamy do codziennej pielęgnacji. Wystarczy tak niewiele wysiłku, by stworzyć maseczki tak samo, jeśli nie bardziej skuteczne od tych sklepowych.

MBA

About admin

Check Also

pielęgnacja brwi permanentnych

Makijaż permanentny i co dalej?

Makijaż permanentny brwi to zabieg kosmetyczny, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji w okresie gojenia, aby osiągnąć …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *