kobieta przed lustrem
Mylne jest przekonanie kobiet, iż wręcz agresywne traktowanie skóry twarzy, idealnie ją oczyści z wszelkiego rodzaju niedoskonałości i zalegającego tłuszczu czy brudu | fot.: stock.adobe.com

Kilka słów o grzechach kobiecych w pielęgnacji skóry

Niemalże każda przedstawicielka płci pięknej starannie i troskliwie pielęgnuje swoją skórę twarzy, uważnie dobierając kosmetyki, by te należycie o nią dbały. Jednak w pogoni za pięknym wyglądem, kobiety często zapominają, że nie tylko preparaty i kosmetyki do pielęgnacji skóry troszczą się o jej nienaganny wygląd, ale także sposób ich aplikowania i dobierania do rodzaju cery, jest kluczowy dla jej zdrowego i promiennego wyglądu.

Agresywne traktowanie skóry twarzy, szyi i dekoltu 

Płeć piękna niemal z uwielbieniem oddaje się codziennym rytuałom wieczornym, podczas których starannie usuwa wszelkie zanieczyszczenia z twarzy, jak makijaż, pot i kurz. Jednak wiele kobiet w trosce o idealną czystość skóry, mało delikatnie ją traktuje, co prowadzi często do jej uszkodzenia, zaczerwienienia i zamiast poprawy, spadku atrakcyjnego wyglądu. Także mechaniczne peelingi, tak chętnie przez kobiety wykonywane w zaciszu domowym, mogą wyrządzić więcej szkód aniżeli pożytku, zwłaszcza skórom suchym, wrażliwym i trądzikowym. Mylne jest przekonanie kobiet, iż wręcz agresywne traktowanie skóry twarzy, idealnie ją oczyści z wszelkiego rodzaju niedoskonałości i zalegającego tłuszczu czy  brudu. Takie zabiegi tylko narażają ją na silne podrażnienia, a to prowadzi do zaognienia stanów zapalnych, przedwczesnego pojawiania się zmarszczek i mało estetycznego wyglądu skóry.

Zabiegi domowe bez kontaktu ze specjalistą

Olbrzymie tempo życia i brak wolnego czasu na własne przyjemności sprawiają, że kobiety nie znajdują już chwili, by skorzystać z rad i pomocy fachowców odnośnie przeprowadzania wszelkich zabiegów poprawiających stan i wygląd skóry twarzy. Niejednokrotnie panie samodzielnie, we własnym domu, bez wiedzy i należytego przygotowania, przeprowadzają różnorodne zabiegi, dzięki którym ich cera ma widocznie się odmłodzić, odżywić i ujędrnić. Bardzo popularny stał się ostatnio dermo roller do twarzy, który to używany w gabinetach kosmetologiczny przynosi naprawdę znakomite rezultaty. Jednak stosowany samodzielnie, może narazić skórę na bardzo nieprzyjemne efekty, jak przesuszenie, infekcje czy nawet uszkodzenia nerwów, spowodowane niewłaściwym doborem długości igieł. Zamiast spłycać zmarszczki i redukować przebarwienia i blizny potrądzikowe, nieumiejętna pielęgnacja twarzy takowym rollerem tylko zaognia trądzik, łojotokowe zapalenie skóry, nadwrażliwość i skłonność do poszerzania się naczynek krwionośnych. Także nieumiejętne używanie kwasów przez kobiety w warunkach domowych, zamiast wydobywać piękno i blask skóry, pogarsza jej wygląd, narażając jednocześnie na przesuszenie i reakcje alergiczne.

Eksperymentowanie w kuchni zazwyczaj przynosi oczekiwane rezultaty i rozpieszcza podniebienie wspaniałymi smakami i aromatami. Jednak w przeciwieństwie do kuchni, łazienka nie jest idealnym miejscem do nauki, dlatego wszelkie zabiegi, wymagające fachowej wiedzy lepiej zostawić specjalistom, by skóra była należycie zaopiekowana i cieszyła oko pięknym, zdrowym wyglądem.

RFI

About admin

Check Also

medycyna estetyczna dla mężczyzn

Zabiegi estetyczne dla mężczyzn: specyfika, różnice i najpopularniejsze procedury

Zabiegi estetyczne stają się coraz bardziej popularne wśród mężczyzn, którzy coraz częściej doceniają korzyści płynące …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *