kobieta na tle zimowego pejzażu
Nasza skóra przez większą część roku radzi sobie dobrze, problemy zaczynają się pojawiać wraz z przyjściem chłodniejszych dni | fot.: stock.adobe.com

Jak zabezpieczyć skórę przed zimą i smogiem?

Zimą nasza skóra narażona jest na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, takich jak mróz, wiatr, a także obecny w naszych miastach smog. Na zły stan naszej skóry zimą wpływa również ogrzewanie w naszych mieszkaniach. Wszystkie te czynniki sprawiają, że skóra staje się sucha i szorstka. W tym trudnym czasie dla naszej skóry warto wiedzieć, jak o nią dbać i ją zabezpieczać.

Wpływ zimy i smogu na skórę

Nasza skóra przez większą część roku radzi sobie dobrze, problemy zaczynają się pojawiać wraz z przyjściem chłodniejszych dni. Jest to spowodowane tym, że płaszcz lipidowy skóry w tym czasie ulega osłabieniu, co powoduje wysychanie, łuszczenie, czerwienie i pieczenie skóry. Należy wiedzieć, że nasza skóra jest cienka i wrażliwa. Najmniejsza grubość skóry u człowieka znajduje się w okolicach twarzy, natomiast najgrubsza na dłoniach, dlatego też największe działanie warunków atmosferycznych, można zauważyć na skórze twarzy. Zima i jej działanie sprawiają, że skóra traci wilgoć dwa razy szybciej niż latem.

Sposoby zabezpieczania skóry

Istnieje wiele sposobów pomagających w zabezpieczeniu naszej skóry zimą. Ich konsekwentne stosowanie pozwoli przetrwać naszej skórze w dobrym stanie, pomimo trudnych warunków pogodowych. Gdy na zewnątrz zrobi się chłodniej warto zaopatrzyć się w krem BB, szczególnie ważne jest to dla osób mieszkających w mieście, gdzie dodatkowo w trakcie zimowych miesięcy panuje duże stężenie smogu. Należy go nakładać przed każdym wyjściem na zewnątrz. Krem BB to kosmetyk, który działa na skórę w bardzo szeroki sposób, bowiem jest on mieszaniną różnych kosmetyków. Dzięki jego stosowaniu nasza skóra będzie mieć naturalny i świeży wygląd, ponieważ nawilżą skórę, ujednolica jej koloryt, ochrania ją przed szkodliwym wpływem promieni UV, koryguje niedoskonałości i rozświetla cerę. Oprócz stosowania kremu BB, należy codziennie rano i wieczorem oczyszczać skórę przy pomocy preparatów bezalkoholowych, są to między innymi mleczka oraz śmietanki kosmetyczne. Kolejnym krokiem pomagającym przetrwać naszej skórze zimę jest stosowanie maseczek kosmetycznych, szczególnie tych, które w swoim składzie mają witaminy A, D, E, K. Maseczki te wpływać będą na naszą skórę zarówno w sposób nawilżający, jak i odżywiający. Musisz także pamiętać o unikaniu kosmetyków, które wysuszają skórę.

Składniki, które zawierają dobre kremy

Przed każdym wyjściem na zewnątrz musimy pamiętać o zastosowaniu kremu. Na rynku istnieje ich wiele rodzajów. Dobry krem powinien zawierać w swoim składzie witaminę C, witaminę K, rutynę oraz wyciągi z arniki, kasztanowca czy miłorzębu japońskiego. Kremy te powinny równie mieć bogatą konsystencję, a także wysoką zawartość lipidów, bowiem regenerują one naturalną strukturę skóry i tworzą na jej powierzchni warstwę izolacyjną chroniącą przed mrozem.

Zima to trudny czas dla naszej skóry, aczkolwiek zastosowanie wszystkich tych porad sprawi, że Twoja skóra przetrwa zimę w dobrym stanie, będzie odpowiednio nawilżona, a także elastyczna.

HSZ

About admin

Check Also

pielęgnacja brwi permanentnych

Makijaż permanentny i co dalej?

Makijaż permanentny brwi to zabieg kosmetyczny, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji w okresie gojenia, aby osiągnąć …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *