uśmiechnięta kobieta
Kilka drobnych zmian potrafi widocznie poprawić stan skóry i pomóc w walce z suchymi skórkami | fot.: stock.adobe.com

Suche skórki widoczne pod podkładem na twarzy? Jak pielęgnować skórę, w jaki podkład zainwestować?

Większość kobiet nie wyobraża sobie codzienności bez makijażu. Mowa tutaj także o podkładzie. Niestety, czasem drobne niedoskonałości są w stanie zepsuć nawet najstaranniej wykonany make-up. Mowa tu między innymi o suchych skórkach. Stanowią one spory problem dla ogromnej liczby przedstawicielek płci żeńskiej. Jak sobie z nim skutecznie poradzić?

Prawidłowa i regularna pielęgnacja

Przede wszystkim warto przyjrzeć się kosmetykom, których się na co dzień używa. Jeżeli są to produkty, jakich głównym zadaniem jest walka z tłustą cerą oraz trądzikiem, warto zamienić je na inne preparaty. Mowa tutaj o delikatnych żelach do mycia twarzy, nienaruszających bariery hydrolipidowej skóry. Najlepiej, by posiadały w swoim składzie jak najmniej substancji zapachowych oraz barwników. Nie powinno się także zbyt intensywnie oczyszczać skóry, co oznacza chociażby zaprzestanie przecierania jej kilka razy dziennie tonikiem o działaniu wysuszającym. Im delikatniejsze kosmetyki, tym lepiej. W przypadku zmywania makijażu, warto najpierw użyć mleczka do jego usuwania, a następnie udać się pod prysznic. Takie dwufazowe oczyszczanie będzie znacznie korzystniejsze dla kondycji naskórka, przy czym świetnie pozwoli się pozbyć resztek używanych w ciągu dnia produktów. Warto także regularnie nawilżać cerę, ale nie tłustymi, ciężkimi kremami, których stosowanie w dłuższej perspektywie doprowadzi do zapychania porów i problemów z wypryskami. Najlepiej wybrać delikatny preparat na bazie wody, który szybko się wchłonie. Warto także wykonywać dwa razy w tygodniu peeling twarzy, by móc w sposób mechaniczny pozbyć się suchych skórek. Częstsze ich stosowanie jest natomiast niezalecane, może bowiem zbyt mocno podrażnić powierzchnię skóry.

Odpowiedni dobór podkładu

Ciężko nie zauważyć, że stosowane kosmetyki maja ogromny wpływ na stan cery. Warto się im dokładnie przyjrzeć, ponieważ twarz jest niejako wizytówką człowieka, czymś, na co inni ludzie w pierwszej kolejności zwracają uwagę. Powinna być wobec tego zadbana i promienna. Nie można oczywiście zapominać o doborze odpowiedniego podkładu. W końcu to on pozostaje na skórze nierzadko przez cały dzień, jego rodzaj jest więc kluczowy do tego, by pozostawała ona w odpowiedniej kondycji. Najlepiej zrezygnować z preparatów matujących, ponieważ mają one silne działanie przesuszające. Warto zdecydować się na lekkie, nawilżające kosmetyki. Nadmiar sebum można zawsze usunąć za pomocą bibułek, jeżeli jest się posiadaczką tłustej cery. Taka drobna zmiana potrafi dać naprawdę spektakularne efekty.

Pielęgnacja twarzy nie jest mocno skomplikowana, nie wymaga też stosowania długich, męczących zabiegów ani ponoszenia dużych nakładów finansowych. Kilka drobnych zmian potrafi widocznie poprawić stan skóry i pomóc w walce z suchymi skórkami. Trzeba jednak pamiętać o regularności i o tym, że jest to proces długotrwały i będzie trwał przynajmniej kilka tygodni. Problemy także nie są wynikiem jednorazowych zaniedbań, więc ciężko oczekiwać, by szybko ustąpiły. Najważniejsze jest to, by się nie poddawać, gdy stopniowo wdraża się zmiany.

AWR

About admin

Check Also

pielęgnacja brwi permanentnych

Makijaż permanentny i co dalej?

Makijaż permanentny brwi to zabieg kosmetyczny, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji w okresie gojenia, aby osiągnąć …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *