kobiece bose stopy na drewnianej podłodze
Zazwyczaj staramy się regularnie nakładać peeling na twarz i usuwać z niej martwy naskórek. Jednak korzystanie z tego typu pielęgnacji w przypadku stóp, również ma swoje uzasadnienie | fot.: stock.adobe.com

Domowe sposoby na gładkie, piękne stopy

Na gładkich i zadbanych stopach, zależy nam przede wszystkim latem. To właśnie wtedy najbardziej je eksponujemy, nosząc sandały czy też jakieś klapki. Czy to jednak oznacza, że zimą powinniśmy je zaniedbywać? Zdecydowanie nie. Tak naprawdę kilka prostych i przede wszystkim domowych sposobów, pozwoli nam utrzymać je dobrej kondycji przez okrągły rok.

Peelingi do stóp

Peeling to kosmetyk, który można zakupić w sklepie, ale i stworzyć samodzielnie. W zależności od tego jaki efekt chcemy osiągnąć, możemy wykorzystać do niego grube drobinki soli czy też mieloną kawę. W takim peelingu musi znajdować się łącznik, którym może być chociażby oliwa z oliwek czy też miód.

Zazwyczaj staramy się regularnie nakładać peeling na twarz i usuwać z niej martwy naskórek. Jednak korzystanie z tego typu pielęgnacji w przypadku stóp, również ma swoje uzasadnienie. Problematyczną częścią tego ciała, są przede wszystkim pięty. To one najbardziej cierpią podczas codziennego chodzenia w butach czy też na bosaka. Robią się twarde, czasem występują na nich jakieś pęcherze oraz spękania. Usuwając regularnie z pięt martwy naskórek, nie dopuścimy do pojawienia się na nich twardej warstwy skóry. Oczywiście musi być to wykonane rozważnie ponieważ zbyt ostre usuwanie skóry, może doprowadzić do starcia warstwy ochronnej. W efekcie stopy bolałyby nas podczas chodzenia. Najlepiej jest zatem wykonywać delikatny peeling z kawy w sposób regularny, chociażby raz w tygodniu.

Alternatywą dla peelingu, dużo bardziej zaawansowaną, są skarpetki złuszczające. Trzeba przyznać, że jest to kosmetyk bardzo skuteczny, jednak wymagający sporej cierpliwości i zaangażowania. Zrogowaciała skóra na piętach, która wręcz zmienia już swoją kolorystykę na żółtą, wygląda bardzo nieestetycznie. Skarpetki złuszczające zawierają natomiast silne substancje, które pomagają w sprawnym jej usunięciu. Takie skarpetki przypominają folię i zakłada się je na pewien czas na stopy. Zazwyczaj trwa to około godzinę. Po tym czasie należy je umyć i osuszyć. W ciągu około dwóch tygodni, skóra zaczyna samoczynnie łuszczyć się ze stóp, w bardzo dużych ilościach. Wówczas warto ją przy pomocy peelingu regularnie usuwać, jednocześnie dbając o odpowiednie ich nawilżenie. Substancje złuszczające mają bowiem silne działanie wysuszające.

Kremy do stóp – czy warto je stosować?

Na stopy można stosować również kremy, balsamy czy też olejki. Pytanie jednak brzmi, czy warto? Bez wątpienia będzie to bardzo dobra decyzja z naszej strony. Taki krem pomaga skórze cały czas się regenerować. Czasem możemy nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, jak bardzo jest ona narażona podczas codziennych czynności. Gdy chodzimy, cały czas ją naruszamy i eksploatujemy. Kremy pomagają ją natomiast nawilżać i utrzymywać w bardzo dobrej kondycji. Stopy można pokrywać również olejkami oraz balsamami. Ma to sens niezależnie od tego jaka jest pora roku. Warto bez wątpienia pomyśleć także o kąpielach dla stóp. Ich moczenie w odżywczych solach, również może być jednym z działań pielęgnacyjnych.

BKS

About admin

Check Also

medycyna estetyczna dla mężczyzn

Zabiegi estetyczne dla mężczyzn: specyfika, różnice i najpopularniejsze procedury

Zabiegi estetyczne stają się coraz bardziej popularne wśród mężczyzn, którzy coraz częściej doceniają korzyści płynące …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *