piękne paznokcie
Jeśli domowe sposoby, nie są wystarczająco skuteczne dla twoich paznokci, najlepiej będzie sięgnąć po sprawdzone kosmetyki i produkty do ich pielęgnacji | fot.: stock.adobe.com

Co zrobić, by paznokcie się nie łamały? Domowe sposoby kontra gotowe kosmetyki

Każda kobieta marzy o tym, by jej paznokcie wyglądały na zdrowe i zachowały pożądaną długość. Zamiast sprawiać problem, nasze paznokcie powinny przykuwać uwagę i budzić zachwyt. Nie mniej jednak, często panie narzekają na łamiące się i matowe paznokcie. Często może być to efekt długotrwałego noszenia hybryd lub akryli, wystarczy czegoś nieuważnie dotknąć, a na naszym paznokciu widzimy pęknięcia. Problem jest nad wyraz frustrujący, sprawdźmy więc jak sobie z nim poradzić.

Domowe sposoby na łamiące się paznokcie

Starasz się zapuścić paznokcie, jednak co chwila któryś z nich jest złamany? Problemy z ich kondycją, mogą ci to skutecznie uniemożliwić. Pamiętaj, że długie paznokcie, które są dodatkowo osłabione, będą się wręcz kruszyć. Na szczęście we własnym zaciszu domowym, możesz zafundować im odżywczą kuracje, po której ich stan znacznie się poprawi. Dodatkowo nie wydasz połowy swojej pensji na zabiegi kosmetyczne. Okazuje się, że oliwa z oliwek, może skutecznie odbudować paznokcie. Do miski wystarczy bowiem wlać oliwę z oliwek, a jeśli twoje paznokcie dodatkowo żółkną, możesz dodać także dwie łyżki soku z cytryny. Wystarczy, że na 10 minut zanurzysz dłonie w miksturze, a następnie umyjesz je ciepłą wodą. Kurację należy stosować dwa razy w tygodniu, by efekty były szybko zauważalne. Kolejnym sposobem, który odżywi zniszczone paznokcie jest odżywka z czosnku. Nie mniej jednak pamiętaj, że zapach czosnku dość długo się utrzymuje, więc najlepiej taki zabieg przeprowadzić wieczorem, gdy nie planujesz żadnego wyjścia. By przygotować czosnkową odżywkę, wystarczy jedynie rozgnieść czosnek, a następnie wetrzeć go w płytkę paznokcia. Pozostaw taką odżywkę około 5 minut, a następnie zmyj pod ciepłą wodą. Regularne stosowanie, przyniesie zaskakujące efekty.

Sięgnij po sprawdzone kosmetyki

Jeśli domowe sposoby, nie są wystarczająco skuteczne dla twoich paznokci, najlepiej będzie sięgnąć po sprawdzone kosmetyki i produkty do ich pielęgnacji. Suplementy diety i odpowiednie odżywki, pomogą skutecznie rozwiązać problem łamliwych paznokci. Zacznijmy więc od ziołowych tabletek, które działają od wnętrza (np. skrzyp polny). Dostarczają niezbędne witaminy i substancje odżywcze, które wzmocnią twoje paznokcie. Co ciekawe, niektóre z nich mają potrójne działanie i wspierają również włosy i skórę. Taka suplementacja, znacznie wzmocni płytkę paznokcia, a jeśli dodatkowo ułożymy sobie zbilansowany plan żywieniowy, w którym każdy z naszych posiłków będzie bogaty w witaminy i minerały, efekty mogą być na prawdę imponujące. Szczególnie suplementacja ta polecana jest paniom, które starają się odbudować swoje paznokcie po noszeniu lakierów żelowych i hybrydowych. Kolejnym sposobem, są zewnętrzne metody działania w postaci odżywek. Nie kupujmy jednak pierwszej lepszej odżywki z drogerii, która kusi nas swoją ceną, a producent zapewnia o jej zbawiennym działaniu. Przyjrzyjmy się składowi produktu, a następnie wybierzmy ten, który posiada kreatynę, a także wapń. Taka odżywka wniknie we wnętrze paznokcia i znacznie go wzmocni.

DGA

About admin

Check Also

pielęgnacja brwi permanentnych

Makijaż permanentny i co dalej?

Makijaż permanentny brwi to zabieg kosmetyczny, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji w okresie gojenia, aby osiągnąć …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *