Instagram na smartfonie
Bardzo ważnym elementem korzystania z aplikacji, jeśli chcemy liczyć na to, że zostaniemy dostrzeżeni w nieco szerszym gronie, niż tylko nasi znajomi jest to, byśmy regularnie dodawali zdjęcia | fot.: stock.adobe.com

Jak korzystać z Instagrama – najważniejsze wskazówki

Nowoczesne technologie zapewniają użytkownikom dzisiaj wiele ciekawych rozrywek. Także w przypadku urządzeń, z jakich mamy okazję korzystać. Dzięki powstaniu wielofunkcyjnych, mobilnych urządzeń, z  których nie tylko możemy wykonywać połączenia czy wysyłać wiadomości, ale także za pomocą poszczególnych aplikacji możemy kontaktować się z innymi czy wysyłać im zdjęcia.

Na czym polega aplikacja, jaką jest Instagram?

W takiej też myśli powstała aplikacja, którą jest Instagram. Twórcy zauważyli bowiem, że użytkownicy różnych platform, kiedy są w ciekawym miejscu, mają potrzebę wykonania zdjęcia i wysłania go natychmiast znajomym oraz bliskim. Tak też narodził się pomysł korzystający z robienia zdjęć i bieżącej potrzeby podzielenia się nimi ze znajomymi. Instagram jest aplikacją, za pomocą której możemy zamieszczać tam swoje zdjęcie i obserwować znajomych, którzy zamieszczają swoje zdjęcia. Platforma w ciągu kilku lat przeszła wiele zmian i metamorfoz, a dzisiaj jest jedną z najpopularniejszych aplikacji na świecie, na której pracuje wiele osób, jednocześnie zarabiając na zamieszczonych zdjęciach i produkowaniu specjalistycznego kontentu. Aby móc korzystać z Instagrama musimy założyć swoje konto. Kiedy posiadamy już profil, ważnym elementem jest ciekawe uzupełnienie swojego biogramu, czyli miejsca, w którym podajemy niezbędne informacje o nas. Krótki opis, odnośnik do naszej strony internetowej, bloga czy innej platformy, na której mamy konto i chcemy, aby właśnie tam również odwiedzili nas obserwujący.

Na co warto zwrócić uwagę na Instagramie?

Bardzo ważnym elementem korzystania z aplikacji, jeśli chcemy liczyć na to, że zostaniemy dostrzeżeni w nieco szerszym gronie, niż tylko nasi znajomi jest to, byśmy regularnie dodawali zdjęcia. Dzięki temu algorytm będzie wspierał naszą działalność, jednocześnie nie ucinając zasięgów. Pod każdym zdjęciem, warto umieszczać również kilka kluczowych tak zwanych hasztagów. Hasztagi są to swoiste słowa kluczowe, po których łatwiej będzie dotrzeć do naszych treści osobom zainteresowanym konkretnym tematem. W Instagramie bardzo ważnym elementem jest także wysoka jakość zdjęć. Jeśli chcemy przyciągnąć więcej osób do naszego konta, to warto postawić na ciekawie skomponowane fotografie, które dodatkowo można jeszcze obrobić w specjalnych programach graficznych, uwypuklając konkretne elementy. Dzięki temu efekt będzie jeszcze korzystniejszy.

Dodatkowe funkcje przyciągające uwagę odbiorców

Dobrze jest także prowadzić spójne wizualnie konto. Wówczas obserwatorzy będą zachwyceni estetyką, jaką prezentujemy. Bardzo popularną formą od jakiegoś czasu na Instagramie, jeśli chodzi o przekaz bieżących treści jest robienie tak zwanych instastories, czyi krótkich kilkunastosekundowych filmików. Tego rodzaju filmiki widoczne są na platformie dla obserwujących przez dwadzieścia cztery godziny. Później możemy wrócić do nich tyko my. Coraz więcej osób ogląda Instagram tylko ze względu na te właśnie filmiki, dlatego, jeśli chcemy cieszyć się popularnością, to warto postawić także na wysoką jakość tego elementu budowania wizerunku w sieci.

NBL

About admin

Check Also

eksploracja kosmosu

Podróże kosmiczne: przyszłość eksploracji i kolonizacji

Podróże kosmiczne otwierają nowe horyzonty dla ludzkości, rysując obiecującą przyszłość w zakresie eksploracji i kolonizacji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *